1. Forum
  2. >
  3. Konu: English
  4. >
  5. TED(Konuşma ve kelime dağarcı…

https://www.duolingo.com/profile/Germiyan

TED(Konuşma ve kelime dağarcığı geliştirme)

Arkadaşlar http://www.ted.com adlı sitede birçok seminer vardır.burada dünyaca önemli insanlar seminer vermektedirler.Bu sitedeki konuşmaları bir de İngilizce altyazılı olarak dinlerseniz sizin için çok faydalı olacaktır.Özellikle önemli bir Türk kadını olan Elif Şafak'ın konuşmasını kesin izleyin."Elif Shafak" diye arama yapabilirsiniz.Bu site size çok faydalı olacaktır. Bu siteyi ziyaret etmenizi öneririm.Hem kültürel olarak da faydası dokunacaktır. www.ted.com

May 4, 2014

13 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/ahmet_aksu

bu sitede FREE kullanıcılar için 100 kelime veya cümle tercümesi sınırı koyulmuş. Bu çeviri sınırı günlükmü acaba yoksa üyelik süresince mi geçerli bilginiz varmı?


https://www.duolingo.com/profile/Sukru_Dasdemir

Evet, TED videolarını sürekli izliyorum ben de. Gelişim açısından gerçekten çok yararlı.

Videoları Türkçe altyazı izlemek isteyen arkadaşlar buraya tıklayarak Türkçe altyazılı TED videolarına ulaşabilirler.


https://www.duolingo.com/profile/hobim

Zengin bir kaynak,çok teşekkürler...


https://www.duolingo.com/profile/Germiyan

Özellikle en son eklediğim site İngilizce öğrenenler için süper bir sitedir.İngilizce video izlerken alttan İngilizce altyazı var.Ve İngilizce bilmediğiniz kelime varsa onun üzerine tıklayarak anlamına bakabiliyorsunuz.Ayrıca bu sitenin daha çok gelişmesi ingilizce kelimelere anlamlarını ekleyerek daha kullanışlı hale getirebiliriz. EEEE daha ne olsun....HERKESE KOLAY GELSİN... (http://speechyard.com/video)


https://www.duolingo.com/profile/rebeka06

Ben bu sitedeki videoları açamıyorum. İşlem zaman aşımına uğradı diyor. Acaba ben mi bir hata yapıyorum, yoksa sitede bir problem mi var?


https://www.duolingo.com/profile/Germiyan

Youtube yasağı hala devam ettiği için videolar açılmayabilir.Çünkü sitedeki videolar youtube eklentilidir. Bu sıkıntıyı bilgisayarınıza "Zenmate" adlı Google Crome eklentisini yükleyerek çözebilirsiniz. Eğer yine olmazsa cevap yazınız. Kolay gelsin...


https://www.duolingo.com/profile/rebeka06

zenmate var ben de ama ben kullanmayı bilmiyorum herhalde. Gizli sayfayı açtım, köşede dedektif amca çıktı ve ben siten in adresini copy-paste yaptım. Yine "işlem zaman aşımına uğradı " cevabıyla karşılaştım. Siteyi çok beğendim, yardımlarınız için çok teşekkürler!


https://www.duolingo.com/profile/ccihat

Gün içinde ilk defa bilgisayar basindan kalktim o ana denk gelmissiniz.. dönüş yaptım maile, geceye kadar buralardayım.


https://www.duolingo.com/profile/Akilli_Kiz

bu söylediğin siteler tamamen ücretsiz değil mi?


https://www.duolingo.com/profile/sezai.ozarslan

Elif Şafak'ın bir videosunu izledim. Konuşmasının başında kendinden ve ailesinden bahsettiğini anlayabildim sadece. Bunun dışında söylediklerini hiç anlayamadım. Sadece aşina olduğum kelimeleri anlayabiliyorum. Galiba konuşma benim için ileri düzeydeydi. Dinleme pratiği yapabileceğim bir site önerebilir misiniz arkadaşlar? Yani daha düşük bir seviye için, yeni başlayan biri için.


https://www.duolingo.com/profile/hobim

Seviyelere göre kolaydil diye bir site var.İnceleyebilirsiniz. http://www.kolaydil.com/ders.php?id=B7651210#dialogue-tab


https://www.duolingo.com/profile/sezai.ozarslan

güzel siteymiş teşekkür ederim

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak İngilizce öğren. Ücretsiz.