https://www.duolingo.com/profile/Retromolare

Podcast ve video kaynakları

Arkadaşlar podcast ve video tarzı materyallerin epey faydasını görüyorum. Sizlere de tavsiye ederim. Kullandığım birkaç tanesini de tanıtayım.

1-Coffee Break German Bu seride bir Alman bir İskoç'a (ve bize) Almanca öğretiyor. Faydalı bulduğumu söyleyebilirim. Ama daha 15 tane bitirdim. Gerisi konusunda yorum yapamayacağım.

2-Pimsleur German eğitim seti Bu seriyi malum ortamlarda bulabilirsiniz. Biz bebeğe öğretir gibi hem telaffuz hem de kelime anlamlarını yavaş ve sindire sindire öğretiyor. Bunu işe giderken boş vakitleri doldurmak için dinliyorum. Özellikle telaffuz konusunda oldukça yararlı olduğunu söyleyebilirim. Ama neden bahsettiklerini anlamak için İngilizce bilmek şart. Önceki podcast için de bu geçerli.

3-Super Easy German Bu da bir Youtube kanalı. En basitten başlayarak ilerliyorlar. Ben şahsen beğendim ve faydalı buldum. Ne kadar çok kaynak kullanırsak o kadar iyi diye düşünüyorum. A1 seviyesindeki tüm videolarını izledim. Hem eğlenceli hem de öğretici.

4-Germanpod101.com Bu da en son başladığım podcast. Normalde ücretli ama 1$ vererek bir aylık premium üyelik alabiliyorsunuz. Erişim sınırı yok. 1 ayda tüm materyali indirebilirsiniz veya ayda 10$ ödeyerek devam da edebilirsiniz.

Siz de kullanıp beğendiğiniz materyaller hakkında yorum yapabilirsiniz. Şu sıralar A1 ve A2 seviyesinde okuma kitapları arıyorum PDF olarak elinde olan veya link verebilecek olan varsa güzel olur.

August 30, 2018

3 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/Retromolare

a1 ve a2 seviyesindekiler için mükemmel bir video materyali buldum.

https://www.youtube.com/watch?v=9vOLHgqhxuQ

Hem çok komik hem de sevimliler :) Orijinali İngilizce, bu Almanca versiyonu. Kullandıkları kelime sayısı kısıtlı, sanıyorum 4-8 yaş arasını hedefliyorlardır. Yeni başlayanlar için baya uygun. En azından dile kulağın alışması için. Hatta üşenmeyenler önce İngilizce olanı izleyip sonra da Almanca'sını izleyebilirler. Daha verimli olur sanırım. Türkçe'si sanırım yok, dizinin ana kahramanları domuz olduğu için sanırım :)

September 3, 2018

https://www.duolingo.com/profile/Retromolare

Altta CC simgesine tıklarsanız eğer otomatik altyazı oluşturuyor. %95 civarında doğruluğu var.

September 3, 2018

https://www.duolingo.com/profile/Shodsor

Teşekkürler, ayrıca şu kanallara da bir bakın derim: Learn German with Jenny ve Learn German with Anja

September 9, 2018
Günde yalnızca 5 dakika ayırarak Almanca öğren. Ücretsiz.