1. Forum
 2. >
 3. Konu: Duolingo
 4. >
 5. İngilizce beceri ağacını feth…

https://www.duolingo.com/profile/Barkintorn

İngilizce beceri ağacını fethettim! - 25. Level SON

Herkese merhaba,

İngilice Kursumda 25. levele ulaşmış bulunuyorum. Tüm ağaçlarım da altın renginde ve 5. seviyedeler. Toplam Puanım, 31331 ve Taç Düzeyim 275. Sizlerin nedir? Paylaşırsanız sevinirim.

Esasında, daha önceden de bir kez bitirmiştim. Ve bir pratik olsun diye tekrar başladım. 45 günlük seri ile tüm dersleri bitridim. Genel olarak alt konu başlıklarının sınavlarına girdim. Günlük olarak 300 ila 3000 puan arasında topladım. Ortalamamın 500-600 civarında olduğunu düşünüyorum. Uzun zamandır gramer çalışmadığım için sonlarda yer alan ders konuları; kiplik fiili ve şartlı geçmiş gibi konuları tekrar etmemde faydalı oldu.

En sonda bulunan 25. Seviyeden sonra günlük seriyi elimden geldiğince sürdürmeye çalışacağım belki bu süreçte ispanyolcamı da geliştirebilirim. İngilizce seviyemi daha üste düzeye çıkarmak için farklı kaynalardan faydalanacağım. Sizlerinde bu konuda önerisi olursa sevinirim.

Umarım tüm yabancı dil öğrenme niyetinde olan arkadaşlar düzenli çalışarak kursları bitirirler. Sizlere Bol Şans.

September 13, 2018

58 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/Zeynep_Supernova

Tebrikler. İngilizce kaynak arayışınız için şimdiye kadar gördüğüm en iyi siteyi önereyim. www.englishtips.org Site rus yapımı bu yüzden garip gelebilir önce ingilizce dil seçeneğini seçin ardından kaynaklar arasında boğulabilirsiniz :)


https://www.duolingo.com/profile/Barkintorn

Evet çok güzel bir siteye benziyor. Detaylı şekilde inceleyeceğim. Teşekkürler.


https://www.duolingo.com/profile/Alkan252234

siteye üye olmak mı gerekiyor kaynaklara erişebilmek için?


https://www.duolingo.com/profile/betul_q

Tebrik ederim :) Ben de şu an 21. leveldeyim ve 136 tacım var. Uygulama önerisi olarak voscreen'i tavsiye edebilirim


https://www.duolingo.com/profile/Barkintorn

Teşekkürler. Pek birşey kalmamış çok yakın zamanda siz de kursu tamamlayacaksınız. Voscreen uygulamasını öndediğiniz için teşekkürler, hem eğlenceli hemde çok faydalı bir uygulamayı önermemek olmazdı. Teşekkürler.


https://www.duolingo.com/profile/NihatBlbl

Tebrikler.. 22. seviyedeyim ve muhtemelen bu hafta 25 olur.. Çok basit geliyor bana ancak faydalı.. LinguaLeo var, kelime hazinene muazzam bir katkı yapar ve ayrıca kültürel olarak da seni baya bilgi sahibi yapar..


https://www.duolingo.com/profile/Barkintorn

Evet dediğiniz gibi basit ancak faydalı. Pratik yapmak, zayıflayan bilgilerimi belirlemek ve gidermek esas amacımdı.ve çok faydalı oldu. Lingualeo'yu da deneyeceğim, teşekkürler. Umarım siz de en kısa zamanda kursu bitirir ve kupanız alırsınız.


https://www.duolingo.com/profile/mhmtarsln

Tebrikler, bende bu gün 25. seviyeye ulaştım :)


https://www.duolingo.com/profile/Barkintorn

Teşekkürler ben de sizi Tebrik ederim. İngilizceyi geliştirmeye devam etmek lazım. Daha çok işimiz var.


https://www.duolingo.com/profile/abdullahonem

Öncelikle tebrik ederim. Şu an için Seviye 25, Taç 118 ve yaklaşık olarak 102.000 Puanım var. Öğrencilik yıllarında okuduğum dönemde ingilizce dersinin olması ama ingilizce anlatacak bir öğretmenin olmaması nedeniyle sıfır temelle bu işe başladım. O yüzden çok tekrar yaparak biraz yavaş ilerliyorum. Bende bir gün bütün ağacı bitirip daha değişik kaynaklar üzerinden ingilizce mi ilerletmek istiyorum.


https://www.duolingo.com/profile/Barkintorn

Çok sağolun. Seriniz de harika. 102.000 puan toplamakta ve 376 günlük bir seri yakalamak harika bir başarı esas sizin tebrik edilmeniz gerekiyor. Tüm samimiyetimle ben de sizi Tebrik ederim. Harika bir iş çıkarmışsınız. İngilizce temelimiz hakkında söylediklerinize katılıyorum, hep aynı kaderi paylaşıyoruz ancak azmin elinden hiçbir şey kurtulamaz. Siz çabaladıktan sonra aradaki fark kapanır. Önemli olan kararlı şekilde devam edebilmek. Başarılarınız devamını dilerim.


[aktif olmayan kullanıcı]

  Ted talks izleyebilirsin


  https://www.duolingo.com/profile/SteffiBookworm

  Genellikle transkript var ve bazıları çeviri bile var.


  Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.