1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Duolingo
  4. >
  5. často chybějící synonyma -obo…

https://www.duolingo.com/profile/Lenka541739

často chybějící synonyma -oboustranně

Poslední dobou se mi hodně stává, že v překladu tam i zpět/přiznávám, že nevím, zdali mám česko-anglickou nebo anglicko-českou verzi, nevidím, že by se to někde dalo zvolit, chybí varianta, která je poměrně obecně užívaná.Chápu, že prospěšným důvodem může být, že se mám naučit nové slovíčko, to i vítám.Ale pak se stane, že třeba nevím, které to je, neznám ho a v nápovědě není. Nápověda nabízí to, co bych tam napsala,ale v možnostech výběru z předloženého textu/když se doplňují slova a řadí/ vůbec tato možnost není. Musím tedy hádat, které asi tak slovíčko z těch, které neznám, to je... Nezdá se mi to úplně didakticky šťastné.

September 13, 2018

14 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/widle

Pokud jste přesvědčená, že odpovídáte správně, tak klepněte na tlačítko Nahlásit a zvolte "Moje odpověď měla být přijata". Časem se k tomu dobrovolníci dostanou a pokud je v pořádku, doplní ji do správných odpovědí. (Těch hlášení je ale hodně, takže to může nějakou dobu trvat.)


https://www.duolingo.com/profile/Lenka541739

No, ono nejde o to, že dám správnou odpověď. Jde o to, že nemám možnost ji vybrat. když máte situaci anglického /českého textu v zadání a vy máte z předem daných výrazů vybrat a naklikat správný překlad a ten výraz tam není?ale je v nápovědě a systém chce něco z toho předem definovaného textu, ze kterého máte vybírat a ten výraz zase není pro změnu v nápovědě, volíte typovačku a buď je to dobře nebo ne,ale pak odpovíte špatně, tedy nemáte proč klikat na to, že jste odpověděl dobře..


https://www.duolingo.com/profile/widle

Tak v tom případě se prostě naučíte něco nového. Kvůli tomu sem snad chodíte, ne? Je užitečné vědět, že se jedna věc dá říct více způsoby.


https://www.duolingo.com/profile/Lenka541739

Ano, jestli jste pozorně četl můj dotaz, tak to jsem tam přesně psala. Ale učit se způsobem pokus-omyl asi není úplně didakticky korektní. Když jsou tam slovíčka, která vůbec neznám a jen typuju, které asi, tak to moc smysl nedává. myslela jsem, že třeba jste přístupni pozitivnímu přístupu, kdy vidím to, co je cílem-naučit se nové.Ale když to slovíčko nikdy nikde nevidíte, ani neslyšíte a není v možné nápovědě, poprvé prostě udělám chybu proto, že typuju nebo ze stejného důvodu mám správnou odpověď. A typování není úplně lektorsky příznivý systém. I děti učíte něco a dáváte jim imuplsy, ze kterých se vzdělávají. když je dáte do školy, aby si typovaly, co je vyjmenované slovo, místo, aby před tím ta vyjmenovaná slova alespoň vidělo, bude se Vám to líbit? Ale pokud si myslíte, že je lepší přístup:no a co, tak se něco naučíš, jedno jak a když ne, tak sorry, potom ok. A to tedy děti jsou daleko více nasákavé jako houba k vědění. čekala bych, že má být duolingo přátelské a zábavné. Tak asi ne.pardon..


https://www.duolingo.com/profile/widle

Duolingo je celé založené na pokusu a omylu. Dělat to jinak by znamenalo úplně změnit celý systém.

Ale já každopádně nejsem osoba, která by o tom rozhodovala, jenom popisuju, jak to aktuálně funguje.


https://www.duolingo.com/profile/Lenka541739

aha? vidíte, a já do teď ten pocit neměla. Přišlo mi právě fajn, že to není pokus-omyl a když se objeví něco nového, vždy je to v nápovědě. No, byla to připomínka. hezký den.


https://www.duolingo.com/profile/JanLyko
Mod
  • 410

Některé věty mají až 3000 správných překladů. Všechny varianty musí do systému dobrovolníci naklikat, třeba na základě hlášení, jak píše widle. Navíc 3000 je systémový limit, víc jich databáze nedokáže pojmout.


https://www.duolingo.com/profile/nueby

Vidíte-li někde pod těmi výrazy, ze kterých jak říkáte máte naklikat odpověď, položku "POUŽÍT KLÁVESNICI", klikněte na ni a odpověď pak zadejte přes klávesnici. Jestli se vám ten přístup zprotiví, zpět na klikání se dá jít přes "POUŽÍT ZÁSOBNÍK SLOV". Jestli nikde nic takového nevidíte, promiňte, že jsem vás zdržoval pokusem o radu.


https://www.duolingo.com/profile/Lenka541739

Dobry den,bohuzel nemam, take jsem si rikala,ze by bylo super,kdyby tam takova varianta byla. Tak diky moc,za Vasi snahu - hezky den..


https://www.duolingo.com/profile/Filomena.Prvni

Chápu-li to správně, tvoříte věty z nakladených slov, kde je jiné slovíčko, než byste použila? Pak si dole přepněte na klávesnici a větu napište dle vlastního uvážení. Pokud bude jiná (a správně), nežli hlavní překlad, ten se pak ukáže jako další možnost se slovíčkem, které třeba neznáte.


https://www.duolingo.com/profile/Filomena.Prvni

Aha, nepřečetla jsem si celou diskusi - Nueby Vám to již poradil. Učím se přes PC a možnost přepnutí zde mám úplně dole, mezi "Přeskočit" a "Zkontrolovat".


https://www.duolingo.com/profile/Lenka541739

Dobrý den a já odpovídala. Žádnou takovou možnost tam nemám:-( Dělám to na iphonu.Ale díky za snahu poradit. Hezký den


https://www.duolingo.com/profile/Filomena.Prvni

To je divné, taková záhada. No určitě nejste jediná, kdo používá DL v iphonu. Mohla byste zkusit vytvořit novou diskusi, kupříkladu s názvem "Duolingo přes iphon, prosím o radu." neb tak něco. Třeba se někdo najde, kdo Vám pomůže s tou neščastnou klávesnicí. Naprosto Vás chápu, přes "skládačky" by mne učení moc nebavilo. Je to příliš jednoduché. Při psaní musím více zapojit mozek. A co zkusit Duolingo přes počítač?


https://www.duolingo.com/profile/Lenka541739

ale jo, já to přes počítač občas dělám, tam zase nechápu, proč sem i nenačítají lingoty a občas ani neotevírají truhličky. Na ta synonyma jsem narazila jen v telefonu,tak jsem to v PC nehledala, ale až si k tomu sednu, určitě to překontroluji

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.