1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. Beceri ağacını ikinci kere ta…

https://www.duolingo.com/profile/AliUZUN12

Beceri ağacını ikinci kere tamamladım

Beceri ağacını ikinci kere tamamladım. seviyem 25, taç düzeyim 175, toplam puanım 59.526. Bunları öğünmek için yazmadım. Gençlere ve yeni başlayanlara örnek olsun diye yazıyorum. 1970 li yıllarda kısıtlı imkanlarla başladığım yabancı dil öğrenme gayretim sayesinde bir sınavı kazanarak iki yıl Strazburg"da misyon koruma görevi yaptım. 49 yaşımda iken başladığım üniversite önlisans programınnın ingilizce dersinde zorlanmadan geçerli not aldım. Şu anda yaşım 71. Duolingo ile irtibatımı kesmeden başka kaynaklardan ingilizce çalışcağım. Ayrıca başka bir kursta Arapça öğrenmeye devam edeceğim. Tüm öğrencilere başarılar dilerim. Not: Yukarıdaki yazımdan 40 küsür yıl sürekli İngilizce öğrenmeye çalıştığım zannedilmesin. İlk başlangıçta 2 sene kadar çalıştım. Daha sonraları aralıklı ve kısa süreli çalışmalarım oldu. Son iki yılda hobi olarak yabancı dil öğrenimi ile ilgileniyorum. Birşeyler öğrenince aradan 10-20 yıl geçsede zihinde eski öğrenilenlerin büyük bölümü kalıyor ve unutulanlar da kolayca hatırlanıyor.

October 13, 2018

24 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/Anti_Mehmet

Örnek alınacak bir çalışma azmine sahipsiniz. Karakolların kara kara olduğu, önünden geçilmeye korkulan yıllarda, önünüze oldukça güzel hedefler yerleştirmiş ve bir çoğuna ulaştığınız anlaşılıyor. Tebrik ederim. Teknoloji son yıllarda oldukça hızlı gelişme göstermeye başladı. Özellikle iletişim ve ulaşım araçları inanılmaz hızlı gelişiyor. Haliyle sadece bilgi değil, insanlarda dolaşıyor. Yakın bir gelecekte bir kaç yabancı dil bilmeyene "cahil" gözüyle bakılacak gibi gözüküyor. Çağı yakalamak için çalışmaktan başka çıkış yok gibi... Zaten buraya gelen genç, yaşlı arkadaşlarımızında bir çoğunun amacı da muhtemelen budur. Saygı ve sevgiler


https://www.duolingo.com/profile/AliYavuzKaya

Tebrikler amcacığım (ben 11 yaşındayım bu yüzden amca diyorum) gerçekten büyük bir çalışma azminiz var .Ben Duolingo'yu 2 kez bitirmenin pek bir faydası olacağını düşünmüyorum açıkçası . benim de beceri ağacını bitirmeme 4-5 beceri kaldı Ben de yakında bitiririm diye düşünüyorum . Duolingo'yu 3. kez bitirmek ister miydiniz ?


https://www.duolingo.com/profile/AliUZUN12

Sevgili AliYavuzKaya. Senin 11 yaşında iken faydalı bir uğraş içinde olmana sevindim.Son yıllarda çocukların ve gençlerin kendilerine istikbalde hiçbir faydası olmayacak bilgilasayar oyunları ve sosyal medya ile zamanlarını ve enerjilerini boşa harcadıklarını görüyor ve üzülüyorum. Duolingoyu ikinci defa bitirmenin pek faydası olmayacağı konusundaki görüşünde haklı olabilirsin. Fakat dil öğrenimi devamlı tekrar etmeyi gerektirir. Duolingo ile başladıktan sonra başka kaynraklara yönelmek daha faydalı olur. Bu kaynaklara youtobe ve diğer yollardan ulaşabilirsin. Derslerinde ve hayatta bararılar dilerim.


https://www.duolingo.com/profile/volkanaktan

Öğrenme azminizden ötürü tebrik ederim. İngilizce derslerini iki kez tamamlamanın size ne gibi faydaları olduğunu söyler misiniz? Bize de yol göstermiş olursunuz. Teşekkürler.


https://www.duolingo.com/profile/AliUZUN12

Sayın runcoholic.Tebriğin için teşekkür ederim.İlk defa beceri ağacını tamamladıktan sonra Duolingo format değiştirdi ve bütün konularda beceri durumumu 2 puana düşürdü.Yeni formatta da hepsini 5. dereceye tamamladım.Tabiiki emekliyim, boş vaktim çok. Kahvehaneye gitmek, amaçsız gezmek gibi alışkanlığım yok. Gençlerin daha farklı bir şekilde az zamanda büyük mesafeler almaları hayattaki başarıları için önemlidir diye düşünüyorum. İyi günler dilerim.


https://www.duolingo.com/profile/NergisTAYL

Tebrikler Ali bey.


https://www.duolingo.com/profile/namikozturk

Ali bey hem azminiz, hem de yaşınıza yakışan hoş görünüz için kutlarım. Sizin gibi güzel insanların hâlâ bulunması bizim için umut veren bir olgu. Saygılarımla.


https://www.duolingo.com/profile/PeaceInWorld

Helal olsun Ali amca. Ben de dedeme dil öğreteyim diyorum ben anlamam(!) diyor


https://www.duolingo.com/profile/AliUZUN12

Sevgili BorIs_13. İlginize teşekkür ederim.30 dan fazla dil üzerinde çalıştığın görülüyor. Başarılar dilerim.Ben bir veya iki yabancı dili anlayıp sindirdikten sonra yeni dil öğrenimine başlamanın daha faydalı olacağını düşünüyorum.Bu konuda uzman kişilerden görüş almak benim görüşümden daha önemli tabiki. Dedenize dil öğrenme tavsiyenize gelince; kişinin bu konuda kendisinin istekli olması önemli. İleri yaştaki kişilerin zihinsel çalışma yapmaları, beyin hücrelerinin aktif kalması ve yaşlılarda sık görülen alzheimer ve benzeri rahatsızlıklara karşı korunma için önemli. Fakat kişi bulmaca çözme, kitap okuyup özetleme, geçmiş hatıraları ilgi duyan yakınlarına onları sıkmadan anlatma gibi aktiviteler de yapabilir. Muhterem dedenize selamlarımı iletin.Daha genç ve istekli bir tanıdığınıza dil öğretirseniz öğrenen kişiye ve daha fazlası ile size faydalı olur. Gözlerinden öper selamlarımı sunarım.


https://www.duolingo.com/profile/Emrullah.duman

öncelikle tebrikler,peki duolingo ingilizceni hangi seviyeye taşıdı akıcı bir şekilde konuşabiliyomusun? duolingo ile ingilizce 50.000'e gelmeden hayalmi?başka nasıl hızlandırabiliriz , tecrübelerine dayanarak cevaplarsan mutlu olurum teşekkürler :)


https://www.duolingo.com/profile/AliUZUN12

Sevgili Emrullah.duman. Google arama motorundan ve youtobe' den ararsanız birçok kaynağa ulaşabilirsiniz.Başarılar dilerim.


https://www.duolingo.com/profile/Barkintorn

Çalışma azminizi ve Duolingo derslerini 2 kere bitirmenizi tebrik ederim. İnsan isteklerini her yaşta yapabiliyormuş demek ki. Örnek olmanızdan dolayı teşekkürler. Başarılarınızn devamını dilerim. Arapça ögrenmey duolingo ile de devam edebilirsiniz.


https://www.duolingo.com/profile/AliUZUN12

Sayın Barkintorn, İlginize teşekkür ederim. Arapça için duolingo'da kurs göremedim.Tekrar araştıracağım.Arapça için "eLLC Dil Öğrenme Sistemini' düşünüyorum, biraz inceledim.Fiatı 265 TL. henüz almadım.


https://www.duolingo.com/profile/Yagmur143473

Tebrik ederim Ali bey. Çocukları ve gençleri Harika bir şeye teşvik ediyorsunuz. Duolingo bunun İçin Harika bir platform


https://www.duolingo.com/profile/Flavlupo

Tebrikler hocam :)


https://www.duolingo.com/profile/Filiz342387

TEBRİKLER. BAŞARINIZ TAKDİRE ŞAYAN.


https://www.duolingo.com/profile/AliUZUN12

SayınFurkanKesk18. İlginize teşekkür ederim. Sayın Haggra'nın eleştirisini eleştirmişsiniz. Benim çabam her insandan, her kaynaktan ve her varlıktan birşeyler öğrenmeye çalışmaktır. Mesela sayın Hagra'nın yorumu sayesinde öğünmek kelimesini yanlış kullandığımı ve doğrusunun övünmek kelimesi olduğunu öğrenmiş oldum. Birbirimizin ufak tefek hoşumuza gitmeyen yazılarını hoşgörü ile karşılayalım lütfen. Çalışmalarında başarılar dilerim.


https://www.duolingo.com/profile/EvrimSo

Ali Amca kendimi daha küçümsedim nedense, yani azmim artacağına sanki bir an durdu geri vetese takıp biraz geriledim sonra çok takma deyip 1-2-3 viteste seyre devam ettim

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.