1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Duolingo
  4. >
  5. Styl učení

https://www.duolingo.com/profile/J_T_Flash

Styl učení

Ahoj všem. Stále hledám nějaký kloudný systém výuky tady na duolingu. Zatím mi vyhovuje system jedno až dvě opáčka, pak jedna nová lekce a pak zase jedno až dvě opáčka. Myslíte, že to dělám dobře? Používáte někdo jiný styl, který vám vyhovuje? Někde jsem tu četl, že duolingo spíš jen procvičuje a že je lepší používat k výuce i něco jiného. Tak se ptám a co tedy používat? Zloděje typu Easylingo nemíním podporovat, ale nějakým mírným poplatkům za seriozní učení se nebráním. Díky za nějaké odpovědi a rady do další práce, která mě zatím neskutečně baví.

October 14, 2018

11 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/pvko6

učím se sám dle situace - přijedou známí z USA naučím se nová slovo která použiji při hovorech s nima. Pak zes jedu do zahraničí, naučím se nová slova věty ohledně ubytováí, nakupování... teď chodím do práce do muzea a učím se věci kolem informací pro turisty, prodeje a nákupu suvenýrů... prostě si výuku sám sestavuji popř. si nechám poradit od zkušenějších a duolingo mám opravdu jen pro opakování, poslech a pozornost. Nejlepší škola je domluvat se anglicky v reálu.


https://www.duolingo.com/profile/J_T_Flash

Super. To je samozřejmě nejlepší způsob. Jenže nemám dostatek přísunu "živého" hovoru a do zahraničí jezdím jen jednou za rok na dovču. A to se právě třeba potřebuji domluvit. Takže nějaká další rada? Snažím se koukat na seriály a filmy v originále s titulky a od doby co jsem zde, tak docela začínám zachytávat jednotlivé fráze, ale mám dojem, že to je málo. Je pravda, že jsem pořád na začátku, ale ze zkušenosti vím, že když se něco začneš učit špatně od začátku, tak to nikam nevede. Proto se ptám, kdo a jak to tady používá nebo doporučuje používat.


https://www.duolingo.com/profile/Krmelka001

Dobrá stránka na učení angličtiny je https://www.helpforenglish.cz Také je dobré, když si najdete nějaké téma, které vás zajímá a budete si k němu hledat články nebo videa (nejprve s českými, potom s anglickými titulky a nakonec bez nich) - tím si rozšíříte slovní zásobu.


https://www.duolingo.com/profile/LukasBlech

Mám úplně stejný dotaz, který jsem před chvílí zakládal v angličtině jako nové téma. Jde mi o to, zda jet jednu kapitolu za druhou (Cestování, Čísla, atd...) a nechávat to na Levelu 1... Nebo vždy tu kapitolu dojet až do konce do Levelu 5. To je ale dosti otravné, protože věty a slova se hrozně opakují... Uvítal bych také radu, díky.


https://www.duolingo.com/profile/J_T_Flash

Tak já to jedu všechno postupně na 1 a pak budu pokračovat. 1. Připadá mi to, že se pořád učím něco nového 2. To opakování je pestřejší, protože to postupně přidává lekce, co jsem se již naučil. A když si chci procvičit jen něco, tak jdu přes https://duome.eu/J_T_Flash/progress/ a tam si najedu na lekci, se kterou mám nějaký větší problém. Jsem ale na začátku, takže to zatím není tak hrozný a chybama se člověk učí.


https://www.duolingo.com/profile/AR0zk1

Jsem začátečník, takže rady asi neudělím, ale docela mě inspirují videa od jednoho bezvadného učitele z Brna - např. https://www.youtube.com/watch?v=hAHCYZ53FrA&feature=youtu.be . A mnoho dalších.


https://www.duolingo.com/profile/Ve26Y

Výborné video a nápady... Jsou i další zajímavé způsoby... :) Duolingo je skvěle propracované stačí jen přijít jak na něj. :) Rád vám poradím ale sem moc nechodím, kdyby jste se chtěli někdo připojit, jste srdečně vítáni zde v aktivním klubu angličtiny :) - kód: Z8SY9E. Těším se na Vás a přeji krásný den. Justin :)


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

pokud delate Duo pres webovy prohlizec, tak se da 'preskocit' na dalsi uroven pouzitim ikonky klice. Nemusite tak udelat 25 lekci nebo kolik v danem levelu je, ale 'vytestovat' se vys. Na aplikace ta funkce neni, ale na webu by mela byt.


https://www.duolingo.com/profile/LukasBlech

Přesně tak jsem to dělal a za pár dnů byl celý strom zlatý... Škoda, že Duolingo není těžší, jsou to opravdu jen základy... A lekce se dá přeskočit stejným stylem i v aplikaci (dělal jsem to tak).


https://www.duolingo.com/profile/Hela456590

Mě chytlo - prectime.cz, podobné tomuto, ale za odemčení 2. lekce okamžitě platba. A ne malá. Jinak tohle je fajn a střídám všechno možný - poslouchám, čtu (svých 5 slovíček..)možná si zajet asi na rok do Anglie)


https://www.duolingo.com/profile/Hela456590

https://www.youtube.com/watch?v=jGX6bLA3HdM nejpoužívanější fráze..

https://www.youtube.com/watch?v=TL6u4Hplwuk tenhle odkaz je pro děti, ale já to mám jako pro začátečníky pro sebe, toto je už 2. lekce, jedničku nemůžu najít - má to minimálně 40 pokračování - je to dobrý pro úplného začátečníka.. jak dojde video nakonec, hned se spouští další lekce atd... poslouchám a povídám si pro sebe

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.