1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Troubleshooting
  4. >
  5. Přerušení řady

https://www.duolingo.com/profile/ondra262161

Přerušení řady

Dobrý den, v plánu mám nastaveno udělat jedno cvičení denně. Včera jsem udělal dvě. Ale dnes mi to píše, že jsem včera neudělal ani jedno a tím se mi přerušila řada. Jak je to možné? Děkuji Ondra :)

October 29, 2018

11 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/widle

Pokud to bylo v aplikaci, mohlo se stát, že se informace o procvičování včera nepřenesla na server.


https://www.duolingo.com/profile/ondra262161

Nééé, bylo to normálně přes webovou stránku na počítači :)


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Občas se to opravdu stává. Máš-li zakoupené zmrazení řady, jde jen o kosmetickou vadu. Stojí 10 lingotů a platí až do té doby, než nesplníš. Určitě doporučuji aktivovat.

Aplikace je zdarma a je skvělá. Tohle je muška, možná někoho inspiruje k pořízení PLUS, což je dobře. Když už by se mělo něco řešit/opravovat - určitě to zvýšení poměru překladů směrem do vyučovaného jazyka při více korunkách. To je jediná velká a zbytečná chyba tohoto kurzu. Ale o to už jsme žádali mnohokrát, bohužel, bez výsledku. Tuším, že zrovna vy, Widle, jste v tomto směru snad vyvíjela nějakou aktivitu na vývojářském fóru. Podařilo se prosím něco? Můžeme doufat a nebo se začít poohlížet po něčem jiném?


https://www.duolingo.com/profile/widle

Ne, obávám se, že na tohle nemá nikdo z nás vliv (ani dobrovolníci, kteří kurzy tvoří, a já mezi ně už ani nepatřím). Takže jedině kurz v opačném směru a pak jiné zdroje - což je stejně rozumné, trochu si ty výukové metody nakombinovat.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

To mě tedy velmi mrzí, některé komentáře moderátorů dříve vyzněly, že naděje je. Ale i tak moc děkuji - alespoň lingotem. Věřím, kdyby se naši moderátoři a ti, kdo na to mají dostatečnou znalost AJ, pustili do přesvědčování vývojářů na tom jejich fóru, že by se to podařilo. A jsem si jistý, že mnoho lidí tady včetně mě by to ocenilo zakoupením PLUS. Na druhou stranu, když se to nepodaří, mnoho lidí v podobné fázi, jako já, půjde jinam. Mluvil jsem s několika lidmi, mají to stejně.

Hlavní překážka v kurzu češtiny je ta, že každá lekce začíná pro nás od nejtěžších směrem k nejednodušším úlohám. A také, velmi nám chybí cvičení na tu výslovnost.


https://www.duolingo.com/profile/widle

Ono žádné vývojářské fórum, do kterého by měli dobrovolníci přístup, neexistuje. Je akorát systém hlášení chyb a zadávání požadavků, do kterého můžou dobrovolníci vstupovat a hlasovat. Tam myslím nějaký takový návrh visí, jenže žádná diskuse tam neprobíhá: dobrovolníci nastínili svůj pohled na věc, někdo z Duolinga se k tomu možná nějak neurčitě vyjádřil a tím to asi skončilo. Tohle byla nejspíš ta naděje, jenže Duolingo víc než na dobrovolníky dá na svoje metriky, které jim říkají, že když zvednou obtížnost, tak jim lidi začnou odcházet. Těch, kteří odejdou, když už je pro ně Duolingo moc lehké, je nejspíš mnohem míň - většina se tak daleko nikdy nedostane.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Dobře, chápu. Ale jak už jsem psal jinam, vždyť teď, když jsou korunky, zvýšený poměr by se na nižších stupních nemusel vůbec projevit, takže by to ani nikoho nemohlo odradit.

Nestálo by za pokus poslat ten požadavek teď - v době korunek - znovu? A rovnou tam napsat, že aby to nemohlo nikoho odradit, opravdu jen u 4 korunek - např. na 50% a u 5 korunek - např. na 80 - 90% ?

Mluvím o poměru překladových cvičení. - Tedy počet cvičení na poslech a výslovnost by byl zhruba zachován. Zábavnost by tedy zůstala zachována také.


https://www.duolingo.com/profile/widle

S korunkami přišli právě proto, aby se poměr různých cvičení mohl na různých úrovních měnit. A on se mění, akorát málo, tu míru pravděpodobně zvažovali a rozhodli se takhle.

V téhle situaci nevím, jestli má smysl je zkoušet nějak přemlouvat. Každopádně já tam už přístup nemám, takže ani nemůžu.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Díky, ale v kurzu ČJ->AJ se opravdu nemění a celkově je poměr překladů i při 5 korunkách jednoznačně horší, než to bylo před zavedením korunek - třeba jde o závadu. Já nemám na nikoho z týmu přímý kontakt a fórum asi moc nestíhají. Prosím, můžete-li, požádejte je, ať to zkusí. Tohle je fakt jediná veliká, ale za to úplně zbytečná chyba Duolinga.

Ještě se chci omluvit za OT, mým záměrem nebyl nebyl odklon od tématu. Chtěl jsem říci, že tohle je velká chyba, na rozdíl od nahodilého nezapočítání pokroku.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Ještě si dovolím jeden komentář k tomu přesvědčování majitelů a vývojářů, kromě toho, co je psáno výše. Prosím, pokusí li se o to někdo, připomeňte, že nemohou posuzovat aktivitu uživatelů podle XP. Když se zvedne obtížnost, samozřejmě, přírůstků XP výrazně ubude. To ale neznamená, že na Duolingu studenti nestráví více času. Jestli systém nesleduje strávený čas uživatelů, měření aktivity a účinnosti výuky může být velmi zkreslené. Například já (mimochodem dost silný antitalent na jazyky) jsem teď udělal přes 600 XP za necelé 2 hodiny, s přestávkami, velmi pečlivě, včetně vyslovení všech orig. vět v AJ, skoro samé dvacítky a devatenáctky. Podobně i dříve, když jsem ještě držel denní řadu. A přesto vlastní větu v AJ téměř nesestavím. Naopak, v kurzu ČJ udělám za dvě hodiny klidně jen 30 XP , ale řekl bych, že alespoň nepatrný pokrok mých schopností tam je, právě díky překladům do AJ. A to přesto, že lekce jsou tam logicky "pospátku" a že tam chybí ta výslovnost a možná dost přijatelných ale v AJ méně používaných variant vět.

Dále, když se pokusné skupině zvedne obtížnost u 4-5 korunek, je dost pravděpodobné, že někteří studenti si založí paralelní účty a projedou si to znovu, aby se dostali na tu správnou úroveň - pomocí testů to jde rychle. Mimochodem, do případné takové pokusné skupiny se určitě hlásím, půjde-li to nějak.

Prostě, kromě sledování aktivity je třeba stejnou měrou vážit i normální rozumové uvažování a názory uživatelů.


https://www.duolingo.com/profile/ZuzanaJancickova

Mě se stalo to samé. Udělala jsem dvě cvičení, včera se mi zobrazilo, že jsem splnila, ale dnes mi to hlásí, že jsem udělala pouze jedno cvičení (a prohrála vsazené lingoty).

Související diskuse

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.