1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Duolingo
  4. >
  5. Jak přejít do vyšší úrovně

https://www.duolingo.com/profile/Zbranka

Jak přejít do vyšší úrovně

Dělám Duolingo už pár měsíců a dojela jsem na konec. Jak se dostanu do vyšších úrovní, abych mohla pokračovat?

November 13, 2018

7 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Ten dotaz není úplně jednoznačný, ale jde-li vám o to číselné označení úrovně znalostí v rámci tohoto kurzu - to se odvíjí od celkového množství vašich XP. Budete-li zvyšovat své korunky u jednotlivých dovedností (ani jeden ještě nemáte všude 5) nebo budete-li opakovat, bude vám přibývat XP. A ve vašem profilu nahoře vidíte, kdy dosáhnete další úrovně.

Jde-li vám ale o to, jak pokračovat dál, až budete mít všude 5 korunek a opakování prakticky bez chyb, zatím jediná možnost zde na Duolingu je kurz češtiny pro anglicky mluvící, který však má při použití pro výuku angličtiny svá úskalí. Ale jde to.

Snad časem bude nový strom angličtiny na tomto úžasném nástroji pro česky mluvící, snad se při opakování při 4/5 korunkách zvýší podíl překladů směrem do AJ, ale zatím je to první prý v nedohlednu, o tom druhém se opravdu nechápu proč nedaří přesvědčit majitele a vývojáře Duolinga. Dojdete-li kurz ČJ na úroveň s minimem chyb při opakování, potom už nezbývá než dívat se po něčem jiném, zejména po živé komunikaci, psané i mluvené.


https://www.duolingo.com/profile/Zbranka

Moc Vám děkuju za odpověď. Takže jde o to, abych opakovala a opakovala a ono se mi to do té 5 navýší postupně samo?


https://www.duolingo.com/profile/svrsheque

[...] kurz češtiny pro anglicky mluvící, který však má při použití pro výuku angličtiny svá úskalí. Ale jde to.

jsou některá z těch úskalí věcí v moci tvůrců? kurz češtiny se zřejmě dočká nové verze mnohem dřív. jestli se ovšem jedná o absenci anglické zvukové stopy nebo pro čecha dost nelogicky stavěný kurz, to by bohužel bylo zapačeno do koláče.

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.