1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Duolingo
  4. >
  5. Jak přejít do vyšší úrovně

https://www.duolingo.com/profile/Zbranka

Jak přejít do vyšší úrovně

Dělám Duolingo už pár měsíců a dojela jsem na konec. Jak se dostanu do vyšších úrovní, abych mohla pokračovat?

November 13, 2018

7 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Ten dotaz není úplně jednoznačný, ale jde-li vám o to číselné označení úrovně znalostí v rámci tohoto kurzu - to se odvíjí od celkového množství vašich XP. Budete-li zvyšovat své korunky u jednotlivých dovedností (ani jeden ještě nemáte všude 5) nebo budete-li opakovat, bude vám přibývat XP. A ve vašem profilu nahoře vidíte, kdy dosáhnete další úrovně.

Jde-li vám ale o to, jak pokračovat dál, až budete mít všude 5 korunek a opakování prakticky bez chyb, zatím jediná možnost zde na Duolingu je kurz češtiny pro anglicky mluvící, který však má při použití pro výuku angličtiny svá úskalí. Ale jde to.

Snad časem bude nový strom angličtiny na tomto úžasném nástroji pro česky mluvící, snad se při opakování při 4/5 korunkách zvýší podíl překladů směrem do AJ, ale zatím je to první prý v nedohlednu, o tom druhém se opravdu nechápu proč nedaří přesvědčit majitele a vývojáře Duolinga. Dojdete-li kurz ČJ na úroveň s minimem chyb při opakování, potom už nezbývá než dívat se po něčem jiném, zejména po živé komunikaci, psané i mluvené.


https://www.duolingo.com/profile/Zbranka

Moc Vám děkuju za odpověď. Takže jde o to, abych opakovala a opakovala a ono se mi to do té 5 navýší postupně samo?


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

To ne, všeobecným opakováním (tlačítko napravo) se korunky nezvyšují. Korunky se zvyšují tím, že opakovaně vyberete konkrétní dovednost (kterou již umíte dobře a chcete jít dál) a dáte "ZAČÍT" . Až splníte potřebný počet lekcí, zvýší se vám u dané dovednosti korunka.

XP (a tedy postupně i ten stupeň celkové úrovně znalostí v rámci kurzu) se zvyšuje při obojím, obojím také plníte denní cíl.


https://www.duolingo.com/profile/Zbranka

Jasné, díky tuze!!!!


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Za málo. Ještě dodám, že korunky můžete zvyšovat i splněním testu, který je pod ikonkou klíče po kliknutí na některou dovednost. Zejména ve vrchní části stromu je vhodné to řešit testem.


https://www.duolingo.com/profile/svrsheque

[...] kurz češtiny pro anglicky mluvící, který však má při použití pro výuku angličtiny svá úskalí. Ale jde to.

jsou některá z těch úskalí věcí v moci tvůrců? kurz češtiny se zřejmě dočká nové verze mnohem dřív. jestli se ovšem jedná o absenci anglické zvukové stopy nebo pro čecha dost nelogicky stavěný kurz, to by bohužel bylo zapačeno do koláče.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Ano, přesně tak. Lekce jdou pro nás "pozpátku" - od nejtěžších k jednodušším úlohám (dá se vyřešit přeskákáním první části) a chybí trénink výslovnosti. To je jasné, že v moci tvůrců není. Vím, že to není snadné, ale snad by bylo v moci přidat více možných variant anglických vět. Zvlášť ke konci kurzu jich tam myslím dost chybělo. A pro nás je právě velké dilema s tím, jestli hlásit, protože si nikdy nemůžeme být alespoň "skoro jistí". Jsou to delší věty, takže se to špatně ověřuje. A ve fóru - když se zeptáme na anglickou větu, i když se zeptáme anglicky, je to přece jen trochu divné a znepřehledňuje to fórum pro ty, kteří se učí česky.

Chápu, když kurz používá anglický mluvčí, že použije jen ty nejběžnější tvary vět. Méně běžné tedy tito uživatelé nenahlásí. Potom, když je odpověď jen trochu "divná", je vyhodnocená jako špatná. A my nevíme, zda skutečně takhle ne a nebo zda je to jen méně často používaný tvar. Navíc pravděpodobně často nechodí oznámení o přidání věty (Mezi několika nejistými jsem nahlásil pár téměř jistých, a potvrzení jsem dostal mnohem méně, než bych čekal). Samozřejmě, mé očekávání mohlo být nadsazené. Tento problém by vyřešilo, kdyby chodila zpráva i o zamítnutí návrhu.

Všechny tyhle problémy by ale s přehledem vyřešilo zařídit, aby na vyšších úrovních (např. 4 a 5 korunek) výrazně přibylo při procvičování překladů směrem do cizího jazyka. Nižší úrovně to nemusí nijak ovlivnit a nikdo nemusí mít obavy, že to žáky odradí. Potom by byl ČJ->AJ strom výrazně (dokonce bych tvrdil i násobně) účinnější a ještě nějakou dobu bysme si s ním vystačili. (Myslím, že 2 roky na žáka tak akorát). A třeba se potom dočkáme nového stromu. Duolingo je jinak skvělý nástroj, obsah se dá doplnit.

Jinak, kurz češtiny je již teď opravdu moc pěkný! Dobrá práce, Děkujeme! Dost mě překvapilo, že se plánuje inovace.

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.