1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. Yeni Başlayanlar Nasıl Çalışm…

https://www.duolingo.com/profile/furkeyn79

Yeni Başlayanlar Nasıl Çalışmalı?

Herkese Merhaba,

Duolingoya dün başladım. Sormak istediğim beceriler kısmında nasıl ilerlememiz gerekiyor?

"Temeller 1" "Temeller 2" .... "Nes.Zamir." şeklinde ilk bölüm var sonra "kontrol noktası" altında "giyim" vs. ilerliyor?

İlk başta "Temeller 1" bölümünde seviye 1 geldikten sonra "Temeller 2" ye geçtim ve buradada seviye 1 e geldikten sonra bir sonraki aşama ne ise ona ilerledim. Sürekli bu şekilde mi ilerlemek gerekiyor?

Yoksa

"Temeller 1" seviyesinde ki bütün seviyeleri yükseltip bitirikten sonra "Temeller 2" ye geçip aynı şekilde bütün seviyeleri bitirene kadar mı çalışmalıyız?

November 18, 2018

5 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/volkanaktan

Merhaba, bir konuyu tam olarak kavramak için o başlık altındaki tüm seviyeleri tamamlayıp diğerine geçmek bana daha mantıklı geliyor. Böylelikle o konuyu iyice özümsemiş olursunuz. Şurada güzel bir tartışma mevcut, dilerseniz okuyabilirsiniz: https://forum.duolingo.com/comment/1059380/What-is-the-most-effectively-use-Duolingo-to-learn-a-language


https://www.duolingo.com/profile/furkeyn79

Temeller 1,2, ifadeler, yemekler, hayvanlar... bu şekilde yaptıkça aktif olan ingilizce becerilerini mi tamamlamaktan bahsediyorsunuz? Doğru mu yapıyorum bilmiyorum ama temeller 1 den başladım seviye 1 olduğunda sonraki beceri aktifleşiyor. sıradakini tamamlayıp bir sonraki bir sonraki derken seviye 1 de açılabilecek tüm becerileri açtıktan sonra temeller 1 becerisinde seviye 2 den başlayarak aynı şekilde en alta kadar tamamlamam mı gerekiyor?


https://www.duolingo.com/profile/Barkintorn

Ben şahsen konu konu ilerledim. Tek tek her konuda 5. seviyeye ulaşınca diğer konuya geçiş yaptım. Tabi her kullanıcının farklı yaklaşımı olacaktır ama önemli olan düzenli ve eğlenerek çalışmak


https://www.duolingo.com/profile/EfeCanSenoba

yani karışık gidersen kafan karışır kısayla ogrenmek için oynuyorsan sırayla gitmelisin


https://www.duolingo.com/profile/furkeyn79

Öğrenmek için oynuyorum. Sırayla derken "Temeller 1" en son seviyeye (25. seviyeydi galiba) gelip bitirdikten sonra "Temeller 2" yi de aynı şekilde bitirip bu şekilde mi ilerlemekten bahsediyorsunuz?

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.