1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. Duolingo ağacını bitirme meto…

https://www.duolingo.com/profile/Lagrangee

Duolingo ağacını bitirme metodu ve alternatif uygulamalar.

Herkese merhaba, Duolingo ağacını telefon üzerindeki uygulama ile bir kere bitirmiştim. Sonrasında son halinin güncellemesi geldi ve yeniden başladım. Fakat bu sefer PC üzerinden klavye seçeneği ile tüm bölümleri tamamladım. Sizlere tavsiyem aradaki farkı net gördüğüm için eğer PC sahibiyseniz ve vakit ayırabilecekseniz mutlaka klavye ile bu işi yapın. çok faydalı olduğunu anlayacaksınız. ve mutlaka günlük tekrar yapın sıkılmayın size çok uç gelebilir ama en az bir sene tekrar testleri yapın derim. Bu uygulama ile paralel Memrise ingilizce eğitimini bitirdim yaklaşık 3.000 kelime tekrarı yapıyorum. Bu programların üzerine Voscreen ile listening becerinize yüklenin. belki günde ortalama 2 saat ayırmış olacaksınız bu işlere ama bir yılda çok farklı bir konuma geldiğimi tekrar belirtir herkese iyi günler dilerim.

resimag.com/p1/2c8fb4861f.jpeg

November 19, 2018

7 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/Barkintorn

Tebrikler. Uzun süreli çalışma önemli. Şahsen, ilk bitirdiğim zaman her gün düzenli çalışarak ve bol tekrar ile tek tek her ağacı altın rengine döndürdüm ve tüm ağaçları 5. levele getirerek adım adım ilerledim. Daha sonra, shortcut larla veya konu sınavlarına girerek daha hızlı şekilde 2. kez inglizce kursunu tamaladım. Şimdi de İnglizce'den Türkçe öğreniyorum. Bunun da faydalarının olduğunu düşünüyorum. Özellikle İnglizce yazma becerileri açısından faydalı.

Tabi bahsettiğinz gibi Voscreen, Memrise gibi farklı uygulamalarla desteklemekte de fayda var.

Kolay gelsin.


https://www.duolingo.com/profile/BunyaminYILMAZ

bu uygulama fullediğimizde İngilizceyi öğrendik diyebiliyomuyuz?


https://www.duolingo.com/profile/Lagrangee

Bir yabancı dil öğrenmek keşke bu kadar kolay olsaydı. sorunuzun cevabı maalesef öğrenemiyorsunuz. bu programları sadece asıl öğrenme temponuza destek olarak görmelisiniz.


https://www.duolingo.com/profile/Barkintorn

Ne için İngilizce ögrendiğiniz ile ilgili bir cevap verebilirim. Mesela günlük işlerinizi halletmek istiyorsanız gayet yeterli. Hatta bazı konularda derin mevzuları bile konuşabilirsiniz. Ancak iş İngilizcesi veya ielts gibi sınavlar veya özel bir konuda uzmanlaşmak için farklı kaynaklardan takviye şart. Gün geçtikçe duolingo içeriği arttıkça daha üst düzey İngilizce ögrenmek de mümkün olacaktır.


https://www.duolingo.com/profile/BunyaminYILMAZ

peki kurs şart mı bu şekilde internet kaynatları ile 7-8 ayda İngilizceyi çözebilir miyim iş için gerekli tabiki lakin iş için gerekli olan terimleri buradan temin edemeyeceğimin farkındayım lakin buranın temeli nin üzerine işimde kullanacağım terimleri öğrenmem yeterli olmaz mı?


https://www.duolingo.com/profile/Barkintorn

Genel İngilizceyi burada temellendirip daha sonra işiniz ile alakalı yazışmaları ve kullanılan terminoloje göre kelime bilginizi arttırsanız. Bence 7-8 aya bile kalmadan 6 ay içinde özellikle yazışma konusunda ilerleme kaydedersiniz. Konuşma için ise daha çok birebir pratik önemli. Bunun içinde bulunduğunuz şehirde yapılan etkinlikleri takip etmenizi öneririm


https://www.duolingo.com/profile/hsynozky

pc üzerinden klavye seçeneğine alternatif olarak uygulamada kelime ipuçlarını elimle kapadım uzun süre. Telefondan internet tarayıcıdan duolingonun sitesinden giriş yaparak istediğime kavuştum. artık uygulamadan değil tarayıcıdan giriyorum. klavye kullanmak çok daha sağlam öğrenmemi sağlıyor.

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.