1. Forum
 2. >
 3. Temat: Duolingo
 4. >
 5. Czy warto uczyć się do egzami…

https://www.duolingo.com/profile/pointlessacts

Czy warto uczyć się do egzaminu ósmoklasisty z duolingo?

November 23, 2018

7 komentarzy


https://www.duolingo.com/profile/mapaity

Oczywiście. Uważam że duolingo jest bardzo pomocne, również w egzaminach


[użytkownik usunięty]

  Pomocne tak, ale nie zastąpi nauki z nauczycielem, czy z książek ze schematami do egzaminu. Duolingo może być tylko dodatkiem i to całkiem nienajgorszym, choć zawiera trochę różnych błędów.


  https://www.duolingo.com/profile/....Artin000....

  Mapaity ma rację. Ja jestem w 8 i uczę się do egzaminu angielskiego i rosyjskiego. Polecam


  https://www.duolingo.com/profile/Paelous

  Absolutnie nie.

  Egzamin to zupełnie inna bajka - jak prawo jazdy. Nikt normalny nie jeździ tak, jak na egzaminach np. trzymając odpowiednio ręce.

  Do egzaminu ucz się z książek przeznaczonych do egzaminy. Są to pewne wzory i schematy, których duo nie zastąpi. Jeżeli chcesz duo traktować jako dodatek tylko do głównej nauki z podręczników to OK. Nigdy jednak zamiast, ponieważ nie zdasz i tyle, albo słabiej ci pójdzie. Do gramatyki polecam Grammar in use.

  Najlepsze będą jednak podręczniki dedykowane tym egzaminom. Pamiętam, że u mnie było w tych podręcznikach pełno drobnych rozprawek i opisów obrazków - tego też wymagał egzamin. Tutaj się tego nie nauczysz.


  https://www.duolingo.com/profile/karawana_

  zgadzam się z @Paelous: uczyć się z duolingo zawsze warto, ale na dany egzamin lepiej uczyć się z materiałów, które są przygotowane pod ten konkretny egzamin...

  tym bardziej, że w szkole, jak pamiętam, jest kładziony większy nacisk na gramatykę, a Duo jej zasad nie tłumaczy...

  oczywiście, im więcej poznasz język, np. przez ćwiczenia z Duo, tym będzie większa łatwość zdania egzaminu: chodzi tylko o to, by nie zapominać w tym wypadku o celu nadrzędnym, a nim dla Ciebie jest, jak mniemam, zdanie egzaminu...


  https://www.duolingo.com/profile/endorfity

  Może Duolingo nie jest najlepszą aplikacją pod słońcem i nie uczy nas porozumiewania się po angielsku w jakiś rozwinięty sposób, ale po regularnych lekcjach online na pewno coś uda nam się zapamiętać i nasz czas poświęcony na tę aplikację nie pójdzie na marne. Ja kilka dni temu zdawałam egzamin ósmoklasisty. ;-)Polecam tę aplikację.

  Naucz się języka w zaledwie 5 minut dziennie. Za darmo.