https://www.duolingo.com/profile/WolfyWolf64

Inkubátor

Rozhodol som sa vytvoriť Duolingo kurz Angličtina zo Slovenčiny,Duolingo mi napísalo,že ma o chvíľu kontaktujú.Čakal som asi polroka a nič sa nestalo.Môžete mi pomôcť?

December 3, 2018

6 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/JanLyko

Můžu vám pomoct osvětlit situaci.

Vyhlídky slovenského kurzu popsal předloni Nueby v diskuzi https://forum.duolingo.com/comment/13412032 .

Aktuální stav popisuje opět Nueby v https://forum.duolingo.com/comment/28641831 . Jde tam o běloruštinu, ale podle všeho to samé platí i pro slovenštinu.


https://www.duolingo.com/profile/nueby

Děkuju, pane kolego. Ten odkaz na diskusi běloruštiny možná pro pouhé smrtelníky nikam nevede, tak jsem to nejpodstatnější přesunul sem.


https://www.duolingo.com/profile/nueby

Jen radou. Na odpověď raději nečekejte. Dostal jste automatickou odpověď, ale nikdo neměl v úmyslu vás kontaktovat, ani za chvíli, ani později. Vaši přihlášku totiž s nejvyšší pravděpodobností vůbec nikdo nečetl. Nejdřív by se totiž vedení muselo rozhodnout, že chtějí slovenský kurz, ale oni se už delší dobu věnujou trhům mimo Evropu.

Víc o výběru jazyků třeba tady: https://forum.duolingo.com/comment/25820279.

A pokud jde o nezájem o Evropu, lze se například přesvědčit o tom, že od uvedení velštiny v říjnu 2015 Duolingo nepřidalo žádný nový evropský jazyk. To jen potvrzuje skutky záměr soustředit se na jazyky mimo Evropu vyjádřený zakladatelem Duolinga v období, kdy přidávali velštinu a svahilštinu zde:

We started looking around and realized that we are teaching almost every European language you can think of[...]


https://www.duolingo.com/profile/WolfyWolf64

Ale jednej veci nechápem.Prečo Duolingo nechce povoliť iné kurzy.Veď zároveň sa môžu robiť kurzy jazykov z Afriky a zároveň tu,nie?A navyše myslím,že keď už Duolingo pridalo vznešenú valyrijštinu,tak by mohli povoliť urobiť aj tú slovenčinu.


https://www.duolingo.com/profile/nueby

To jsem taky řešil s tou běloruštinou. Aktualizovaná verze:

Je moudré zvážit překážky. Nahlédněte sem a seřaďte kurzy dle prvního sloupce s datem. Určitě zaznamenáte dramatické zpomalení přidávání kurzů do Inkubátoru. Řada nových kurzů přidaných v kalendářních rocích od 2011 do 2018 (prozatímní stav) je 4, 5, 12, 31, 29, 8, 6, and 6.

Vrcholovým rokem byl 2014. V dubnu toho roku CEO Duolinga řekl toto:

I want to add all languages, but we're not there yet. I should also say that each language we add still requires quite a bit of effort from our team so we're only adding about one per week. In a few months I'm hoping we'll have a truly scalable system that allows us to add hundreds of languages at once.

Úžasné je, že s tím jedním jazykem za týden nepřeháněl. Duolingo přidalo do Inkubátoru osm kurzů jen v březnu 2014, a z toho jich šest přibylo za pouhé dva dny.

Srovnejte tu atmosféru z 2014 s jedním z bodů vnitřní porady vedení, která se zřejmě odhrála začátkem 2018, který byl shrnut takto:

In our first meeting, we finalize how many new languages and how many new course directions (from existing languages) we can launch in the coming year. Even though our courses are developed and maintained by our volunteer community, it still takes a significant amount of staff resources to execute a successful launch and sustain a course.

Něco se mezi 2014 and 2018 zcela jasně změnilo, takže se teď nepřidává skoro nic. V této situaci by vám mohlo stát za námahu zvážit, proč by měla slovenština být jedním z mála šťastných jazyků.

A ke zmíněné vznešené valyrijštině dodám pár čísel. Kurz češtiny pro mluvčí angličtiny má 281 tisíc aktivních uživatelů, kurz valyrijštiny 587 tisíc a klingoština 387 tisíc. Rozumný odhad návštěvnosti kurzu slovenštiny by rozhodně nesliboval populárnější kurz než tyhle tři. Pokud bych měl odhadnout opačný směr, použil bych kurz angličtiny pro české mluvčí s 675 tisíci aktivních uživatelů a i pak bych to viděl na méně než tu klingonštinu.

Můj obvyklý závěr pro každý nezastoupený evropský jazyk je, že byste musel mít nějaký vliv na vedení Duolinga, aby pro ten váš učinilo výjimku.

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.