https://www.duolingo.com/profile/gSryXeKA

Ako ďalej?

Dokončila som "anglický strom dovednosti" a dostala som symbolickú trofej. Chcela by som pokračovať a neviem, ako sa dostať ďalej, nenašla som ponuku nových lekcií... Dá sa to?

December 13, 2018

7 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Doporučuji si postupně zvýšit na 5 korunek, třeba i pomocí testů, při tom si udržovat opakováním (tlačítko OPAKOVÁNÍ vpravo) sílu na 100% u všech dovedností, stav vidíte zde:

https://duome.eu/gSryXeKA/progress/

(Ostatní si místo "gSryXeKA" dají svůj nick).

Potom ještě nějakou dobu opakovat všeobecně (stejným tlačítkem při celém zlatém stromu) a na čas. Až budete mít minimální chybovost (18-20 XP z každé opakovací lekce) , přidejte si kurz češtiny pro anglicky mluvící. Je to fakt dobré.

Potom? Potom tady na Duolingu zatím nic není, ale třeba pro Vás, až dokončíte kurz češtiny, tady už zase něco bude.

A když ne, tak potom např. filmy s AJ titulky, postupně se méně dívat na titulky a snažit se rozumět bez nich. V případě potřeby pomůže snížení rychlosti cca na 80-90% , ve VLC playeru to lze bez snížení kvality zvuku. A potom - komunikovat - písemně i mluveně. Mezi tím vším a už teď doporučuji pěkné písničky, které se vám líbí, ze začátku si k nim najít text a podle nadání, buď si je zpívat a nebo (skoro) odříkávat, ze začátku s poslechem a sledováním textu, později bez textu, později z paměti. Nevím, jestli tohle bude fungovat u ostatních, ale mně celkem pomáhá i proložit to poslechem francouzštiny (malinko se jí učím) - potom mi vždy připadne angličtina skoro jako čeština.

December 13, 2018

https://www.duolingo.com/profile/Daku_

Nějaký tip na filmy s titulky by nebyl? Díky :-)

December 16, 2018

https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Originální titulky se dají najít skoro ke všemu, googlíme originální název filmu v uvozovkách mezera subtitles mezera English . Nebo přímo na titulkových serverech, např.:

https://www.opensubtitles.org/en/search/subs

Co se týká výběru filmů, to je na každém, je důležité koukat na to, co vás baví. Počítejte ale s tím, že zvlášť ze začátku bude třeba film skouknout vícekrát, že budete muset zastavovat a vracet. Tím se vám film okouká, ale berte to jako nutnou daň této nenásilné a relaxační metodě výuky. Já osobně jsem začínal na muzikálech, ty mají výhodu, že v hudebních částech se fráze opakují, takže není třeba tolik vracet. Emotivní stránka také velmi napomáhá zapamatování slovíček a frází. Navíc jde často o jednoduchou angličtinu. Např. "Oliver!" (1968) byl dobrý, zejména první polovina je hezká. No, a potom, u mě to bylo sci-fi všeho druhu, Ender's Game bylo pěkně a srozumitelně namluvené, dále trilogie Matrix, kdo má rád tento žánr, doporučuji, i když jste to již viděli s dabingem nebo s CZ titulky (zpočátku to vůbec není na škodu). Komu nevadí pohádky a fantasy, také super, mívají jednoduchou angličtinu a srozumitelnou výslovnost.

Občas je problém, zejména u těch muzikálů, když seženete film pouze s CZ titulky napevno v obraze. Potom je třeba ty anglické si posunout, aby byly čitelné (opět - ve VLC media player to lze, většinou je místo dole, lze i zvolit jinou barvu, než mají ty CZ). Na druhou stranu je výhodou, že neznámé slovíčko vidíte zároveň i v ČJ a nemusíte si to překládat.

December 18, 2018

https://www.duolingo.com/profile/Ji5rcB

Naprosto dokonalý zdroj filmů a seriálů s anglickými titulky je Netflix, měsíčně to sice stojí 259 Kč, ale stojí to za to.

January 2, 2019

https://www.duolingo.com/profile/Tom94281

Díky za návod. Ty filmy jsou dobrý zdroj.

Jsou někde známky toho, že by se chystal nový strom Duolingo CZ->EN? Osobně už mám v prvním stromu 5 hvězdiček všude, opakování ještě nějaké poznatky přináší. Ale pokračování by se hodilo.

March 20, 2019

https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Za málo. Bohužel, aktuálně jsem žádné nové známky, že by byl na spadnutí, nezaznamenal. Doporučuji ten kurz češtiny pro anglicky mluvící. Alespoň si tím zpříjemníte čekání. Mimochodem, tam bude další strom dříve, takže bude pořád co dělat :-)

March 20, 2019

https://www.duolingo.com/profile/Peterpepek

Strom na jednu dve korunky no to moc jednoduché, ako jazda na bicykli dole kopcom ....tá piata pre nováčika sa najtažšie získava.

February 2, 2019
Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.