https://www.duolingo.com/gdirikan

İngilizce Öğrenmeye nerden başlamalı(Fiil-Kelime-Gramer)

Sizce İngilizce öğrenmeye sıfırdan başlayacak birisi tam olarak nerden başlamalı benim bir kız arkadaşım İsviçrede 18 yaşında 14 dil biliyor..Nasıl bu kadar dili öğrendin ve neden diye sorduğumda :D Her dilin kendine özgü bir öğrenme biçimi olduğu gibi herkesin bir dilide öğrenme biçimi var Konuşarak-Yazarak-Duyarak vsvs..İngilizce için tavsiye istediğimde bana ilk olarak Fiillerden başlamam gerektiğini Fiilleri öğrendiğim takdirde gerisinin dahada kolaylaşacağını söylemişti..Yapışkanlı not kağıtlarına en bilinmesi gereken fiillerin ingilizcesini ön tarafa , Türkçesinide arka tarafına yazmam gerektiğini söylemişti.Odada her gün baktığım bir yere bunları yapıştırmam gerektiğini (Kendisi aynaya yapıştırıyormuş , kız olduğu için :D ) Her gün kağıtlara baktığımda İngilizce Fiile baktığında Türkçesi aklına gelmesse arkasını çevirip öğren ertesi gün emin ol kağıdın arkasını çevirmessin demişti ve bu yararlı oldu cidden.Size göre İNGİLİZCE ÖĞRENMEYE NEREDEN BAŞLANMALI ? Aşamalar nasıl olmalı örneğin ilk Fiilden başlamamız gerekiyorsa sonraki aşamalar sırasıyla nasıl olmalı örnek : Fiil-Kelime-Gramer-Yabancı dizi(müzik-BBC) - Kitap okuma vsvs Önerilerinizi bekliyorum...

24 dakika önce

0 Yorum

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.