1. Forum
  2. >
  3. Temat: Duolingo
  4. >
  5. Coś jest nie tak ćwiczeniami.…

https://www.duolingo.com/profile/Upsare

Coś jest nie tak ćwiczeniami...

  • 1370

Mam wszystkie tematy na żółto.

395 dni nauki z rzędu.

A Duolingo w ćwiczeniach podsuwa mi "one, two, three, four"...

Odnoszę wrażenie, że od zmian z koronami, Duolingo traci mój czas. Miało być trudniej (4, 5 poziom), a nie jest. Wręcz przeciwnie.

Dodatkowo, kiedy przed zmianami popełniałem jakiś błąd, miało to wpływ na treść powtórek/ćwiczeń. Obecnie jakby w ogóle nie miało to znaczenia.

Nie wiem, chyba sam zacznę sobie wybierać tematy do powtórki, bo na Duolingo nie można polegać. A właśnie to początkowo zatrzymało mnie tutaj na dłużej - nie musiałem zastanawiać się, co powinienem powtarzać, algorytmy podejmowały tę decyzję za mnie (à la supermemo/Anki).

Jestem rozczarowany.

January 25, 2019

7 komentarzy


https://www.duolingo.com/profile/Qyu19

Co do ćwiczeń mam podobne zdanie. Program w momencie uczenia sie danego tematu, potrafi zadać pytanie, którego słów i zwrotów sie uczymy... Oczywiście w końcu odpowiemy poprawnie, natomiast mamy problem z konstrukcją i ogólnie nie za bardzo nam wychodzi. Mam wrażenie, że "ćwiczenia" posługują się jedynie poprawnymi i przez nas rozumianymi frazami, a nie skupiają się na problemach kursanta. Ja np. mam problem z pytaniami w jęz. angielskim - nie potrafię ich poprawnie stosować.... Co wejdę w ćwiczenia tego tematu, dostaje właściwie te same, banalne pytania na które odpowiedzi już znam. Te z którymi mam notoryczny problem się nie pojawiają. Przecież można by podnieść nieco poziom po przejściu takiego tematu, a użytkownik sam w końcu zacznie je stosować "z ręki" To dobry program, pozdrawiam twórców, byłbym wdzięczny jednak za dopracowania :) Jarek


https://www.duolingo.com/profile/Radek-Leszek

Qyu19 zdradź mi tajemnicę. Jesteś na 14 poziomie, masz ponad 7000 pkt i uczysz się zaledwie 2 dni???


https://www.duolingo.com/profile/mateusz165900

mam tak samo ale mam 500 ale niewiem czy nie mażna kupić ale nie jestem pewny


https://www.duolingo.com/profile/rob941467

Hilde i agree with you i see that people here count points crowns and that for example in this week are the best result but i am here above one year and i have this same attitude to learn all time and use different source to develop my english we everyone here have to understand that Duolingo is not enough to achieve our aims. When we are here very long time and do not search different method to develop our skill in new language this is not good for us path to sophisticated language.


https://www.duolingo.com/profile/Beata_Pietraga

Yes !!! You wrote very well :)


https://www.duolingo.com/profile/Radek-Leszek

Upsare Masz słuszność indywidualne błędy powinny mieć wpływ na powtórki i zmuszać automatycznie ucznia do korekty. Poza tym jak popełnię jakiś błąd to jest prawie pewne, że zrobię go ponownie. Dlatego po mojej pomyłce natychmiast powinno się pojawiać takie samo pytanie, czy polecenie, bym tego błędu nie utrwalił w pamięci. Oczywiście niezależnie od powtórzenia tego samego pytania w dalszej nauce.


https://www.duolingo.com/profile/Beata_Pietraga

Hejka, ogólnie to nie umiem angielskiego... zaczęłam się uczyć na duolingo około miesiąc temu ze względu na naukę swoich dzieci, po miesiącu jestem na 10 poziomie i mam pierwsze sześć "kółek" skończonych na 5 poziomie. Na każdym kółku około 2-3 poziomu jest fajnie, człowiek się uczy nowych rzeczy. Na wysokości 4 kółka zaczynają być żmudne powtórki, czasami wymagające skupienia. A po zakończeniu każdego kółka są POWTÓRKI - banalnie proste, które mój 6 letni syn sam pisze na tablecie ... śmiejąc się że to za łatwe ...! bo jest to banalne proste... może te powtórki na każdym kółku z czasem będą trudniejsze?? obecnie przerabiam: zaimki, czas teraźniejszy i kolory ... mam nadzieję, że tu będzie trochę trudniej, bo mi się taka nauka bardzo podoba :) - i he he he ... dodatkowo wspomagam się książkami z podstawówki ... (trójka moich dzieci jest w szkole podstawowej) żeby rozszerzyć moje słownictwo co oferują klasy 1-4 :) nisko zaczynam ale dobrze mi się uczyć z duolingo, dzieciaki maja swoje konta i również przerabiają materiał ... dodatkowo dla lepszego efektu nauki angielskiego mamy naukę polskiego i francuskiego oczywiście po angielsku ... Ale jestem też tego samego zdania, że powtórki są za łatwe... Pozdrawiam serdecznie :)

Naucz się języka w zaledwie 5 minut dziennie. Za darmo.