1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Duolingo
  4. >
  5. "Tato diskuse je zamčená." R…

https://www.duolingo.com/profile/tatka_

"Tato diskuse je zamčená." Raději diskuze promazat, než zamknout.

  • 1921

Diskuzemi prochazím dost často a věnuji jim daleko více času, než samotnému procvičování angličtiny. Dnes jsem narazil na zamčenou diskuzi a neuvědomuji si, že bych se s tím někdy předtím setkal. zamčeno, zamčeno.

Chci se zeptat, jaký je důvod diskuze zamykat? Co když se chce někdo zeptat např na gramatiku věty? Není lepší diskuze promazat od nepodstatných, nebo opakujících se příspěvků? Vím, že by to zabralo dost času, ale může se to promazávat průběžně. Ostatně dost by to pomohlo v přehlednosti příspěvků a celé diskuze.

Také by mě zajímalo, proč některé nesmyslné, nebo vulgární příspěvky zmizí hned a některé i po několika měsících, či déle jak roce, stále přežívají. zde a zde.

January 27, 2019

10 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/widle

Sledování a kontrola diskusí jsou časově dost náročné. A účinně to můžou dělat jenom lidi, kteří mají funkci moderátora diskusí, a těch je málo. Pokud v diskusi přibývá plevel dlouhodobě a moderátor má dojem, že podstatné dotazy už byly zodpovězeny, tak to holt zamkne.

(Já moderátor nejsem, "sleduju" jen ty diskuse, do kterých jsem kdysi reagovala a tím pádem mi z nich chodí další reakce e-mailem. To je samozřejmě jen zlomek toho, co existuje, ale i tak jich přijde cca deset denně. Zkuste si představit, kolik toho má asi denně na talíři moderátor.)


https://www.duolingo.com/profile/JanLyko
Mod
  • 412

V diskuzi, ve které se tři roky znovu a znovu opakuje stejný dotaz, už s pravděpodobností hraničící s jistotou čerstvý vítr nezavane. Tam má smysl zakonzervovat nejnázornější dotaz / odpověď a ušetřit tím člověkohodiny moderátorů, které jinak chybí na lov vulgárních příspěvků, na které odkazujete.

Navíc po nedávné aktualizaci forum guidelines očekáváme velký přírůstek off-topic příspěvků.

A děkujeme za dlouhodobou trpělivou pomoc v diskuzích. Nezůstává nepovšimnuta :)


https://www.duolingo.com/profile/nueby

Diskusi o dítěti jsem zamkl já. A dokonce jsem do ní napsal toto:

Zavírám diskusi, protože sem jen všichni dokola píšete tytéž otázky, aniž byste četli odpovědi, které tady už jsou. Nelze to každému vysvětlovat znovu.

Je to jen humorná shoda okolností, sarkasticky to rozhodně nemyslím. Jak se moderátoři rozhodnou nakládat se svým časem je jen a jen na nich. (Tuším i vám byla tato možnost nabídnuta, a tehdy jste zájem neměl.) Nikdo jim za to nic nedá, ať se rozhodnou jakkoli.

Já se například domnívám, že nekonečné odklízení hnoje, který po sobě ve fórech zanechává méně vyzrálé uživatelstvo Duolinga, je v mém případě podstatně méně cennou činností než práce na novém kurzu češtiny. Nicméně i ten úklid je potřebný, a proto jsou naše dveře nadále otevřené.


https://www.duolingo.com/profile/widle

A jak vypadá taková ukázková diskuse, kde se všichni dokola ptají na totéž: https://forum.duolingo.com/comment/14602971


https://www.duolingo.com/profile/svrsheque

to je fakt jak u blbejch.


https://www.duolingo.com/profile/tatka_
Mod
  • 1921

Krása. Tam už se ztrácím.


https://www.duolingo.com/profile/tatka_
Mod
  • 1921

Dámo a pánové. Chci vám všem poděkovat za váš čas a vyjádření k mému příspěvku. Vidím, že problém pálí asi jen moderátory a contributory, protože tady od nikoho jiného příspěvek nevidím.

"widle" z diskuzí znám už delší dobu i jako moderátora (měla denní řadu přibližně dlouhou jako já). Ano, sledování diskuzí je časově náročné. Já jim věnuji denně také spoustu času a občas v nich odpovím. O to více mě štve, že se musím brodit mnohdy nesmyslnými příspěvky, nebo opakujícími se dotazy. Ovšem také se mi stalo, že jsem vstoupil do diskuze, kde byly dva dotazy, tak jsem na jeden odpoveděl a po chvíli jsem se do diskuze zase dostal a co mě překvapilo, že těch příspěvku tam bylo asi 25 a staršího data.

"JanLyko" Přestože s vámi souhlasím, že tři roky opakující se dotaz nikam nevede, tak naopak zamčení diskuze může vést k častějším hlášením přes tlačítko ohlásit. Nebo i to se dá zamknout? Guidelines jsem si přečetl. Co může být podnětem k velkému přírůstku off-topic příspěvků?

"nueby" Vím, že jste měl na svědomí tu jednu zamčenou diskuzi, četl jsem ji. Proto jsem také založil tuto diskuzi. Jak už jsem psal v odstavci pro "widle" také se mi stalo, že jsem neviděl celou diskuzi (přes web), proto možná vzniká tolik stejných dotazů. Vím, že připravujete nový strom pro češtinu a že nemáte tolik možností se věnovat diskuzím. Váš návrh moderátora o to více zvažuji.


https://www.duolingo.com/profile/nueby

Ono je nakonce jedno, jestli se tytéž otázky donekonečna omílají z lenosti uživatelů nebo neschopnosti programátorů. Řešením by nemělo být zneužívání zdarma věnované práce moderátorů. To by byl klasický problém externality.

Kdybych byl vámi, to moderátoství bych i vzal. Umožní vám lépe zužitkovat čas, který tak či tak těmto diskusím vět už věnujete. Namátkou: V moderovaných fórech uvidíte diskuse (včetně diskusí vět) srovnané dle poslední aktivity, uvidíte příspěvky vymazané moderátory a budete mít možnost sám mazat nepatřičnosti. Budete mít i možnost zobrazit si aktivitu jakéhokoliv uživatele Duolinga. A promazat po něm třeba všechny blbosti, co po sobě ve vámi moderovaných diskusích zanechal. Nebo naopak užitečnému diskutérovi na příspěvky odpovědět bez ohledu na vaše moderátoská práva v daných fórech. To poslední se dá zužitkovat k vlastnímu studijnímu prospěchu--moderátor se může podívat, na jaké dotazy a jak odpovídají ostatní.


https://www.duolingo.com/profile/_betysa_

Já to nechápu. Když se na něco ptají a chtějí odpověď proč to zamykají?????


https://www.duolingo.com/profile/widle

Ptají se uživatelé. Zamykají moderátoři.

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.