1. Forum
 2. >
 3. Temat: Duolingo
 4. >
 5. Czym wspomagac sie w nauce uc…

Czym wspomagac sie w nauce uczenia

[użytkownik usunięty]

  Czym sie wspomagac sie przy nauce jezyka angielskiego. Nauke zaczynam od zera. Ciagle czuje ze nie wyczerpuje do konca wszystkich teamtow zwiazanych z gramatyka, slownictwem. Czym sie wspomagacie. Jakie ksiazki sa odpowiednie dla kogos zaczynajacego od zera.

  February 6, 2019

  8 komentarzy


  https://www.duolingo.com/profile/Radek-Leszek

  fulbik88 Polecam na YouTube "Learn English Through Story" - tak wpisz. Potem wybierz adaptacje tych książek, które są na najniższym poziomie. Niektóre historie są całkiem ciekawe. Mogą też być bajki dla dzieci także na YouTube.


  https://www.duolingo.com/profile/Beata_Pietraga

  Cześć, ja zaczęłam tu od zera miesiąc temu czyli od Nowego Roku. Uraz do nauki miałam potworny, brak słów do opisania. Minęło 20 lat, mam teraz 4 dzieci w wieku szkolno-przedszkolnym i temat angielskiego wrócił ze zdwojoną siłą. Duolingo jest świetnym miejscem do ćwiczeń, ale warto zacząć od książek szkoły podstawowej ... ja tak zaczęłam razem z dziećmi (mimo, że mam 40 lat)... mam trójkę starszych dzieci w 1,3 i 4 klasie i co rok inne wydawnictwo... koszmar... ale teraz trafiłam na wydawnictwo macmillan seria TIGER (klasy 1-3) https://www.macmillan.pl/katalog/tiger-podrecznik-wieloletni,p-503-81 . Duolingo jest świetnym uzupełnieniem codziennych lekcji. Tematyka pokrywa się, jeśli idzie się kółkami od góry i osiąga się piąty poziom na każdym kółku. W podręcznikach tej firmy świetnie przedstawiona jest gramatyka, która powoli wchodzi do codziennych lekcji (na duolingo nie ma gramatyki, pojawiają się skróty, których się nie rozumie np. przy przeczeniu) a w tamtych podręcznikach jest to ładnie pokazane i wytłumaczone. Nasz najstarszy syn jest w 4 klasie, ale nic nie rozumiał z podręczników, nie wiedział dlaczego skróty i skąd te skróty, więc teraz zakupiliśmy TIGERA z drugiej klasy i wałkujemy materiał jeszcze raz z TIGEREM I DUOLINGO :) wszystko stało się prostsze :) po zakupie podręcznika TIGER (oczywiście obowiązkowa ćwiczeniówka i dodatkowy specjalny zeszyt do ćwiczeń - jak ktoś ma ochotę), do tego można się zalogować na stronie i ściągnąć wszystkie lekcje w wersji czytanej po angielsku(uczymy się mówić całymi zdaniami) Można też zobaczyć próbki tych książek i ćwiczeniówek (na stronie www mają do pobrania umieszczone próbki nagrań i wybrane lekcje z książek i z ćwiczeniówek). Pięknie pokazana jest też książka dla 4 klasy https://www.macmillan.pl/katalog/evolution-plus-podręcznik-wieloletni,p-511-83?#em też są próbki nagrań ... i próbki lekcji z książki... tematyka współgra z duolingo więc warto ćwiczyć :) Ja dzięki duolingo pokochałam języki i Tobie tego życzę :) :) ................................................................................................................................................... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tu zajrzyj koniecznie ... wątki moderatora są wspaniale i bardzo przystępnie opisane ... przeczenia, zaimki itp. na końcu tego wpisu są jeszcze inne linki do innych podobnych tematów ... https://forum.duolingo.com/comment/30289766


  [użytkownik usunięty]

   Dziękuje za wpis. Ps: gonię Cię w punktacji :)


   https://www.duolingo.com/profile/Beata_Pietraga

   oooo.... super :) .... chociaż ostatnio dołożyłam jeszcze do nauki hiszpański ... okazuje się, że uczenie kilku języków jest możliwe i co najbardziej mnie zaskoczyło ...... ???? wcale nie jest dla mnie takie trudne .... i jak sobie moją "traumę" przypomnę, to sama się z siebie śmieję, że tyle lat potrzebowałam żeby trafić na duolingo ... wszystko się zmieniło :) :) ... a punktów to ja w sumie nie liczę ... bardziej zależy mi, żeby rozumieć każde kółeczko i umieć pisać słownictwo ... reszta przyjdzie z czasem :) - lingocik ode mnie za wytrwałość :)


   https://www.duolingo.com/profile/netis7
   • 2184

   Warto codziennie coś krótkiego przeczytać i posłuchać. Kiedyś korzystałem z newsinlevels.com, ale jak kolejny rok czytałem te same newsy to zrezygnowałem. Poza tym słowa są tam nie zawsze potrzebne na danym poziomie. Sporo materiałów jest na YouTube -> patrz propozycja @Leszka1969. Do utrwalania słówek polecam Anki (apka na Windows/Android i strona WEB).

   Natomiast obecnie dla mnie głównym narzędziem nauki jest platforma eTutor. Ma parę wad ale więcej zalet. Pełen zakres materiału od A do C. Gry językowe w zależności od preferencji każdy znajdzie coś dla siebie. eTutor jest płatny ale realna cena to ok. 10 zł./m-c bo często są promocje a za naukę dostajesz monety za które możesz przedłużać abonament. eTutur oferuje okres próbny ale jest za krótki żeby poznać platformę. Warto wziąć na jakieś 2-3 m-ce.


   https://www.duolingo.com/profile/Hildegarda380649

   Hi. Jesli zaczynasz to polecam E-ang , tam nauczysz sie wszystkich slowek i nieco gramatyki.Ale nalezy sie zalogowac. Nie ma innej opcji. To osluchania z jezykiem to "Learn english today". Ksiazek nie polecam , ( chyba ,ze dotycza gramatyki) poniewaz czytanie na poczatku nic Tobie nie da.


   [użytkownik usunięty]

    Nie znałem ten strony, dziękuje!


    https://www.duolingo.com/profile/KamilGala

    J polecam nie skupiać się na gramatyce. Włącz sobie angielskie radio np. BBC world service na onilneradiobox. Słuchaj w słuchawkach po kilka godzin dziennie

    Naucz się języka w zaledwie 5 minut dziennie. Za darmo.