1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Duolingo
  4. >
  5. Proč jsem se najednou začala …

https://www.duolingo.com/profile/_betysa_

Proč jsem se najednou začala učit?

No protože duolingo to umí tak úžasně že to člověka začne bavit!! Kdo souhlasí ať to napíše!!!!!

February 6, 2019

16 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/_betysa_

Pokud můžeš být na duolingu aspoň chvíli (a máš hodně lingotů) můžeš si každý ráno koupit zamrazení řady. Kupuje se tady:

https://www.duolingo.com/show_store


https://www.duolingo.com/profile/Dan390830

Tak to je jistě pravda : )

Určitě bych vřele doporučil nepřepálit start, zažil jsem zde mnoho lidí, kteří samým nadšením dělali stovky XP denně... ... a po několika dnech / týdnech po nich ani památka.


https://www.duolingo.com/profile/anicka999

No přece kvůli duolingu!


https://www.duolingo.com/profile/_betysa_

Jo to se mi taky stalo!! :D Ale teď už to dělám pravidelně a vyrovnaně co vy??


https://www.duolingo.com/profile/Dan390830

Jak už jsem zde psal do několika diskuzí, Duolingo beru jako perfektní nástroj pro vybudování návyku se každý den věnovat cizímu jazyku. Protože to je při učení to nejdůležitější.

Velice mě baví sledovat videa číst články od polyglotů, kteří se dělí se svými zkušenostmi s výukou jazyků - jako je např. Steve Kaufmann a mnoho dalších. A ač má každý zcela jiné metody učení, všichni se shodují, že je potřeba soustavná činnost a že je mnohem lepší se učit třeba i jen 30 min. denně, ale každý den, než se jazyku věnovat sice celé odpoledne, ale jen jeden den v týdnu (no a nedej bože, jen třeba 1 hodinu týdně v jazkyovce a dál nic...).

Učení se jazyků je maraton, ne sprint. Takže za sebe, dělám jen několik desítek XP denně, někdy opravdu třeba jen 20, ale každý den čtu, poslouchám videa a chodím na konverzace.


https://www.duolingo.com/profile/J_T_Flash

Tak já se učím denně. Stačí mi 30xp a do hlavy to pomalu leze (jsem úplný začátečník). A šňůru už mám 145 dní! Jen začínám řešit co o dovolené, když budu offline celý týden. Jsem už asi na duolingu tak trochu závislý a nedokážu si představit, že o tu řadu přijdu. Nějaký rady?


https://www.duolingo.com/profile/Dan390830

Gratuluji k téměř 150 dnům, to už je něco.

V placeném Duolingu je možnost dělat cvičení off-line (android aplikace), ale nemám vyzkoušeno, jestli i tak k přičtení daného dne není potřeba být alespoň chvíli připojen na netu.

Netuším, kam razíte, pokud někam mimo civilizaci bez signálu, tak to bude horší, jinak dnes je wifi snad v každém hotelu a navíc po EU stojí data stejně jako doma. Resp. data jsou spotřebovávána ze zaplaceného balíčku - nesčetněkrát vyzkoušeno.

A poslední možnost: když jel syn na tábor (bez mobilu), nastavil si denní cíl na 1 XP a dělal jsem mu po dobu pobytu vždy jednu sadu cvičení denně za něj. A aby nevyšel ze cviku, psal jsem mu dopisy v AJ :)


https://www.duolingo.com/profile/koCZmeed

Dá se předplatit "PLUS" verze a na mobilním zařízení je to off-line. Určitě to udrží 30 dnů v kuse bez připojení. Vyzkoušeno. Tedy týden to unese :-)

Problém nastává v případě aktualizace aplikace DuoLingo. Loni bylo 2x a to mi data nepřeneslo. Ale pravda, to jsem se přihlašoval po více jak sto dnech.

Jinak jsem zaznamenal DuoLingo nabídku, že když se přivede "nový" student, nabízejí týden "zdarma". Podmínky ale přesné neznám.

Hodně zdaru i na dovolené


https://www.duolingo.com/profile/jirimares.com

Tak trošku kvůli mému podnikání, hodně zdrojů, novinek a dalších informací je dostupných v angličtině, tak se chci zase posunout dále. A hlavně Duolingo je super :-)


https://www.duolingo.com/profile/Ponorka68

Je to nejlepší věc na jazyky, co jsem zatím viděla, a moc mě to baví! Taky jsem měla tendenci ze začátku to moc hrnout, ale teď se pomalu ustaluji na stovce denně. Bezva!


https://www.duolingo.com/profile/_betysa_

Na stovce??? Tak to seš dobrá já na to nemám čas :( musím se spokojit něco kolem padesátky


https://www.duolingo.com/profile/anitram897587

Jsem celoživotní student, nikdy jsem se angličtinu nenaučila, přestože se jí učím s různě dlouhými přestávkami už přes třicet let. Duolingo je konečně místo, kde se do ničeho nemusím nutit a přitom každý den s chutí udělám libovolný počet cvičení, někdy víc, jindy méně, když nestíhám. Občas také bývám zcela offline, ale zvykla jsem si při procvičování zapisovat si věty, které mi dělají potíže, takže mám už dva sešity, které beru s sebou třeba na dovolené, a procvičuji z nich. A pozor, jsem doma chválená, že se zlepšuju! Je to bezva!


https://www.duolingo.com/profile/bl2ygWOu

anitram 897587 tak to sme dve. Aj ja si vety, ktoré sú pre mňa ťažšie gramaticky, či na zapamätanie nových slov, píšem do zošita. A keď som niekde mimo,zošit beriem a využívam každú voľnú chvíľu. A keď náhodou sledujem film, reklamy stíšim a počas nich buď čítam knihu alebo angličtinu. Samozrejme, okrem iných dôležitejších činností.


https://www.duolingo.com/profile/josef.cz

souhlasím, taky mě to chytlo


https://www.duolingo.com/profile/Iman0123

No u mne to veru nieje tak odrazu, som vacný zaciatocník. Ale ked nikde inde, na duolingu sa donutim urobit aspon nejaku pracu s jazykom. A je fakt, ze mi to ide krasne do hlavy, lahko si clovek pamata...:)


https://www.duolingo.com/profile/Deer-Family

Já souhlasíííííííííííím!!!!!!!!!!!!!

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.