1. Forum
  2. >
  3. Temat: Duolingo
  4. >
  5. powtórki - 1000 punktów

https://www.duolingo.com/profile/Beata_Pietraga

powtórki - 1000 punktów

Powtórki ... gdy ukończyłam pierwsze kółko na 5 poziomie, pokazały mi się powtórki ... po kilkakrotnym powtórzeniu uznałam, że są po prostu nudne ... przestałam robić ... dopiero po przeczytaniu kilku tutejszych wpisów postanowiłam poeksperymentować ... duolingo mam zainstalowane na telefonie, tablecie i komputerze, ale już jakiś czas temu doszłam do wniosku, że na telefonie jest najłatwiej robić lekcje, jednak wiedzy nie wiele zostaje mi w głowie, bo zazwyczaj to skojarzenia, którymi łatwo mi manipulować - jednak gdy doszło do konieczności utworzenia samodzielnie zdania, które trzeba zapisać, to nie dałam rady. Pisownia kulała i to bardzo............................................................ więc postanowiłam robić POWTÓRKI NA CZAS, a te na komputerze mi odpowiadają ... ściganie się z czasem to fajna sprawa i ciekawe urozmaicenie ... nawet jeśli odpowiem na 5-9 pytań z 20, to i tak jest to ciekawsze niż powtórka na tablecie - i dodatkowo więcej punktów (jak ktoś sobie ceni punkciki) .............. do niedawna zastanawiałam się jak Ci ludziska robią 1000 lub 6000 punktów dziennie ... teraz już wiem :) gdyż mi samej pierwszy raz wczoraj udało się przekroczyć 1000 punktów ........... a i wiedza powolutku wzrasta :) ................................................................. życzę wszystkim szybkości i elastyczności umysłu :) ................................................ I koniecznie dajcie znać jak u Was z powtórkami.

February 18, 2019

3 komentarze


https://www.duolingo.com/profile/Radek-Leszek

Twoje uwagi i refleksje są ciekawe, ale mimo wszystko żeby zrobić 1000 punktów to trzeba sporego wysiłku i poświęcenia czasu. 6000 punktów w ciągu jednego dnia to dla mnie absolutnie niewykonalne i jeżeli Ci się to uda, to chętnie się dowiem i pogratuluję.

Uważam jednak, że choć odpowiadanie na czas może być satysfakcjonujące, to jednak znacznie efektywniejsze jest w początkowym okresie nauki uczenie się "normalne", ponieważ wówczas można się spokojnie zastanowić nad popełnionym błędem, a także lepiej sobie utrwalić w pamięci "trwałej" własną odpowiedź.

Generalnie myślę, że w nauce języka obcego szybkość nie przechodzi w jakość.

A co do niechęci do powtarzania to ja sobie często mówię do siebie, gdy mi się nie chce: "Repetitio est mater studiorum"


https://www.duolingo.com/profile/Beata_Pietraga

ha ha ha ... 6000 punktów :) ja tu w sumie nie dla punktów jestem, więc raczej tyle uciułać nie dam rady dziennie, ale przy tym 1000-cu tak opanowałam materiał w 3 pierwszych kółkach japońskiego, że "mucha nie siada" :) - ale ........ gotowałam też ze słuchawkami na uszach i tabletem tuż obok i jak już "wyrwałam" minutę, to ciągle między obowiązkami domowymi robiłam ćwiczenia (tablet i komputer na zmianę) .... to tak, żeby zobaczyć efekty , tak na próbę ... ale czy tak będę dalej ćwiczyć ???? ...... hmmm... cierpię na notoryczny brak czasu, więc teraz pewnie będzie już bardziej spokojnie :) :)


https://www.duolingo.com/profile/Radek-Leszek

Wygląda na to, że masz uzdolnienie do języków. To cenny dar.

Powiązane dyskusje

Learn a language in just 5 minutes a day. For free.