1. Fórum
 2. >
 3. Téma: Duolingo
 4. >
 5. Kde dělám chybu v angličtině …

https://www.duolingo.com/profile/MarekKubic

Kde dělám chybu v angličtině ? Jednoduchá konverzace

Zdravím. Duolingo mě neskutečně baví. V anglickém stromu jsem cirka ve třičtvrtě obsahu a přesto zatím bohužel nedokážu dát dohromady kloudnou jednoduchou konverzaci s rodilým angličanem. Dodnes mi dělá problém kde patří A/AN kde ne atp. Naprosto základní věci. Začal jsem číst knížku v angličtině. Teď mám rozečteného Jacka Rozparovače a to mi jde. Knize rozumím a občas si pouze dohledám slovíčka nebo mezery v mluvnici. Mrzí mě ale ta konverzace. Kde dělám chybu nebo chci na tomhle levelu znalostí příliš ?

Díky Kuba

February 19, 2019

9 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/widle

Konverzace se nedá natrénovat v online aplikaci ani čtením. Chce to prostě zkoušet v praxi a ono se to časem zlepší. Pokud nemáte zrovna po ruce nikoho, s kým trénovat, můžete si třeba zkoušet konverzaci nanečisto v hlavě - představte si, že někomu popisujete či vysvětlujete, co zrovna děláte, nebo si trénujte modelové situace (na něco se chci zeptat, něco koupit, něco vyřešit). I bez zpětné vazby si člověk aspoň natrénuje sestavit si větu čistě v hlavě, bez pomoci písmenek.


https://www.duolingo.com/profile/bl2ygWOu

Mne veľmi pomohla kniha Slovíčkáreň od Jána Cibulky.Naučila som sa z nej 500 najpoužívanejších slov v angličtine a úplne jednoducho je tam vysvetlená okrem iného aj .gramatika. Teda aj kde sa píšu určitý a neurčitý člen, a ďalšie dôležité pravidlá AJ. Obsahuje aj CD, čo je fajn. Mňa táto kniha nakopla k ďalšiemu učeniu. Je veľmi zrozumiteľne napísaná a zábavne, skoro ako Duolingo.


https://www.duolingo.com/profile/MarekKubic

Zkusím se s tím teda nějak poprat. Každopádně díky moc za rady :)


https://www.duolingo.com/profile/Tom_V.
 • 1435

Z Duolinga máš dobrý základ, z knížek pasivní slovní zásobu, teď to chce trénovat mluvení. Kurz s živým lektorem nebo níže zmíněné iTalki.com...


https://www.duolingo.com/profile/MarekKubic

Díky díky. Já jsem začal teď víc se psaním si s přáteli co mám na internetu čistě jen v angličtině a už to jde o trošičku líp. Mluvení nechám zatím na později :)


https://www.duolingo.com/profile/Tom_V.
 • 1435

Z více míst jsem dostal radu - neboj se mluvení, neodkládej to a začni co nejdřív! Tak ji předávám dál. :-)


[deaktivovaný uživatel]

  https://www.duolingo.com/profile/MarekKubic

  Dal jsem to do oblíbených zítra na to mrknu. Díky


  https://www.duolingo.com/profile/_betysa_

  Mě teda taky nikdy nešlo mluvení a tak jsem se mu vyhýbala. Tady vidím že cestou je pravý opak :)))

  Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.