1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. duolingo gerçekten verimli mi?

https://www.duolingo.com/profile/Hasan_Hky

duolingo gerçekten verimli mi?

Çalışmalarınız nasıl gidiyor? Sıkılmadan çalışabiliyormusunuz? Yarıştığınız arkadaşlarınız var mı?

February 21, 2019

13 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/hasantahsi406436

son derece eğlenceli, kalıplar kafada kalabiliyor. insanlar çok azimli değiller galiba, başlayıp bırakıyorlar gibi geliyor bana. diğer yandan öğrendiğimiz kelimeler ayrı bir listede olsa, zaman zaman onları tekrar etme şansımız olsa daha iyi olabilir.


https://www.duolingo.com/profile/martinov1977

Duolingo oldukça verimli ve eğlenceli bir program .fakat gelişime de açık olmalı .Kullanıcıların önerilerini dikkatte alınması gerek.Elbette imkanınız dahilinde yapılabilecek çalışmalardan bahsediyorum.> Hakkınızı vermemiz gerek bu platform ücretsiz ve çok kaliteli ….bu ikisini bir arada bulduğumuz için size minettarız ...çaba ve emeklerinize çok teşekkürler duolingo


https://www.duolingo.com/profile/martinov1977

hemen bir öneride bulunmak istiyorum … konu başlıkların yanındaki butonlara bir ek yapıp ...o bölümde zorlandığımız veya hata yaptığımız kelimeleri tekrar yapabiliriz !!!!!


https://www.duolingo.com/profile/Lale188

benim katıldığım klüpte elli kişi var ama sadece üç-dört kişi aktivitelere katılıyor,ben cümle kurma aktivitelerinden çok faydalanıyorum,herkese tavsiye ederim,ingilizceyi geliştiriyor.


https://www.duolingo.com/profile/hsynozky

59 gün oldu devam ediyorum. sıfıra yakın İngilizcemde epey yol aldım. önümde uzun bir yol var. bence verimli. özellikle bazı uygulamalar beni uygulamada kalmaya zorluyor. seri alevi gibi. çok yoğun bir hafta içerisinde olmama rağmen. hedefimi 10 puana düşürüp bir uygulama yapıp çıktığım çok oldu. devamlılığım iyi. verimliliğe gelirsek. gönül ister ki kursa gidelim kısa zamanda öğrenip , yurt dışında pratiğimizi geliştirelim. ama hayat şartları... şuan ki imkanlar dahilinde yapılabilecek en iyi şey , hele ki bunca koşuşturmanın içinde , dualingoyu takip etmek ;)


https://www.duolingo.com/profile/GladyatorTR

Merhabalar Bence mükemmel bir uygulama bana çok katkısı oldu daha yeniyim ama bayağı yol katetiğime inanıyorum. duolingo başarılı bir uygulama verimliliğinin kullanıcıların azim ve gayretine bağlı olduğunu düşünüyorum. bol pratik imkanı sunuyor. öğrenme yolunda herkese başarılar dilerim.


https://www.duolingo.com/profile/EvrimSo

"Yea useful!" bunu zaten biliyordum ben diyemiyorsam eğer orta okulda öğrenmişim demektir, demem oki verimliliğin performans ile bir bağlantısı var, çaban varsa burda verimliliği hesap edersin zaten


https://www.duolingo.com/profile/aygen.aygen

Sıkılmadan , tekrar yaparak çalışabiliyorum. İngilizceye yurt dışında çok ihtiyaç duydum.Kursa gitmeme rağmen kalıcı değildi.Yabancı dil sürerlik gerektiriyor. Bu konuda Duolingo'ya teşekkür ediyorum. Geçen yıl üye olmuştum ; ama birkaç haftadır merak sardım ve Duolingo'daki alıştırmalara çalışıyorum.Epey hoşuma gidiyor. Son derece zevk alarak öğreniyorum. Yarıştığım arkadaşım yok.Çünkü henüz başındayım. sona kadar egzersizleri bitirince yarışmak istiyorum.Teşekkürler DUOLİNGO. Thanks.


https://www.duolingo.com/profile/Hseyin491097

Bir dil öğrenmeye kırkından sonra karar verdim. Tabi ki şimdi eskisi gibi kolay öğrenemiyorum. İçimde hep bir dil öğrenme isteği vardı, orta okul ve lisede yabancı dilim Almanca'ydı bende Almanca öğreneyim dedim ama bir dil öğrenmek gerçekten zormuş. Artıkellerde, gelecek ve geçmiş zamanlar beni zorluyor.


https://www.duolingo.com/profile/edip879958

Mükemmel bir eğitim çalışması. Bol tekrarlı olması çok önemli ve yararlı. Tartışma sayfalarında, görevlilerin ve katılanların yorumlarından çok faydalanıyorum. 134 gündür hiç aksatmadan her gün egzersiz yapıyorum. Bende çiğdem (ay çekirdeği) etkisi bıraktı çalışmaları bırakamıyorum.


https://www.duolingo.com/profile/Adem842058

çalışmalar iyi sıkılmadan çalışıyorum . bazen ders çalışmak yerine ingilizceye odaklanıyorum . yarıştığım arkadaşlarım yok böylesi daha verimli benim için

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.