1. Forum
  2. >
  3. Temat: Duolingo
  4. >
  5. Mniej punktów za zaliczenie p…

https://www.duolingo.com/profile/Karol822036

Mniej punktów za zaliczenie poziomu?

Witajcie,

dziś zaobserwowałem, że za "ekspresowe" przejście całego poziomu jednego z tematów dostaję jednie 20 punktów, zamiast analogicznie do ilości zadań, np. 270. Czy to jakaś zmiana, czy błąd leży po stronie twórców strony?

March 4, 2019

12 komentarzy


https://www.duolingo.com/profile/Notaga1

Też to zauważyłam, jeszcze wczoraj tak nie było. Ciekawe. Może ma to zmotywować do przerabiania lekcji osobno. Jeśli komuś zależy na punktacji i wysokiej lokacie na liście, to przerabiając każdą jednostkę osobno nie był w stanie dorównać komuś kto robił testy. I być może działało to demotywująco na takie osoby, które dopiero się uczą języka i nie są w stanie zaliczyć testu. Być może ma to wyrównać szanse. W każdym razie ja osobno tych lekcji nie zamierzam robić, bo powtarzanie w kółko rzeczy które już umiem mija się z celem. Zakładam, że jak nie zaliczę testu z jakiegoś tematu to wtedy ewentualnie zrobię kilka lekcji osobno i wrócę do testu po kilku dniach. A punktacja nie jest taka ważna, zresztą z niemieckiego nie ma już więcej poziomów na które mogłabym przejść.


https://www.duolingo.com/profile/Radek-Leszek

Notaga1, piszesz: "zależy na punktacji i wysokiej lokacie na liście..." O jakiej liście mówisz? Nie widzę żadnej listy w Duolingo na przeglądarce internetowej.


https://www.duolingo.com/profile/Radek-Leszek

stdeykun Wielkie dzięki. Nie wiedziałem, że ja też tam jestem. A jaki jest algorytm postępowania, abym sam do tego doszedł? Skąd o tym wiedziałeś? Czy każdego można w ten sposób "sprawdzić"? Byłbym wdzięczny za odpowiedź.


https://www.duolingo.com/profile/Notaga1

Leszek1969 Na tej liście są wszyscy, którzy mają streak od 100 dni wzwyż. Oprócz tego jest coś takiego jak Leaderboards na Androidzie, a na Apple wchodzi to od 20.05. Od Androida wszystko się zaczęło, tam ludzie robili jakieś przekręty żeby mieć więcej punktów i wskoczyć wyżej w rankingu. Podobno wypisywali się z kursu i zaczynali go jeszcze raz, wtedy stare punkty zostawały a tysiące nowych zdobywali robiąc placement test (test początkowy) i inne testy na poszczególnych poziomach.


https://www.duolingo.com/profile/stdeykun

Na tej liście są wszyscy, którzy mają streak od 100 dni wzwyż.

Są tylko ci których nicki zostały w jakiś tam sposób wyłowione, przez API. Jak ktoś ma konto i nigdy tam nie wchodził to go doda przy pierwszym podaniu nicku, ale nie będzie miał np. historii zdobywania poziomów.


https://www.duolingo.com/profile/Radek-Leszek

stdeykun Dziękuję ponownie :)


https://www.duolingo.com/profile/Radek-Leszek

Notaga1 Dzięki za wyjaśnienie.


https://www.duolingo.com/profile/netis7
  • 1945

Niestety też to zauważyłem. Nie śpieszyłem się z zaliczaniem "Koron" a teraz zaliczając będę miał miej punktów niż ktoś kto uczy się tyle co ja i ma podobną wiedzę. Jestem na poziomie 21 a do następnego mam 920 pkt. Jakbym miał ochotę dla własnej satysfakcji przeskoczyć na 22 to przy poprzednich zasadach mogłem to zrobić spokojni jednego dnia. Teraz musiałbym zaliczyć 46 poziomów koron... Dla mnie działa to demotywująco. Uczę się tu 3,5 roku a wiedzy dużo nie przybywa. W powtórkach w kółko chodzą rzeczy które już znam... Generalnie przez tan czas widziałem głównie zmiany na gorsze...


https://www.duolingo.com/profile/Notaga1

W przeglądarce nie ma, ale ja robię część lekcji na telefonie na iOS i wtedy można dołączyć do klubu. Podobno tu chodzi o jakieś nadużycia na leaderboard na Androidzie. Ludzie robili po 10000 xp na tydzień, żeby wyżej przeskoczyć. Poczytaj tu: https://forum.duolingo.com/comment/31131608


https://www.duolingo.com/profile/Radek-Leszek

Dzięki. To ciekawe, ale obawiam się, że te krytyczne uwagi i dyskusje nie mają żadnego znaczenia dla "rady mędrców" i szefów Duolingo, którzy "wiedzą wszystko najlepiej".

Poza tym myślę, że punktacja, rywalizacja itp. może mieć psychologiczne znaczenie tylko na początku i nie powinna być podstawową motywacją do nauki. Z drugiej strony nie można nie doceniać zarówno systematyczności jak i roli powtórek w ugruntowaniu przerobionego materiału.


https://www.duolingo.com/profile/Niiikita

też tak mam :(

Naucz się języka w zaledwie 5 minut dziennie. Za darmo.