1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Duolingo
  4. >
  5. Jak získám nový strom? Ten pr…

https://www.duolingo.com/profile/VeraMullerova

Jak získám nový strom? Ten první mám hotový. Díky za info. Věra

March 5, 2019

8 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Viz.:

https://forum.duolingo.com/comment/29996574

https://forum.duolingo.com/comment/36044775

Nový strom Angličtiny pro česky mluvící je bohužel stále v nedohlednu. Ale koukám, že vy na to jdete dobře. Možná, až doděláte a natrénujete český strom, už bude na světě. Ještě dříve by měl být nový český.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Jak probíráme v tom odkazu (předchozí příspěvek), po absolvování obou kurzů je třeba oba trénovat všeobecným opakováním (jakmile to jde tak na čas) a hlavně číst, poslouchat (filmy s AJ titulky, písničky ze začátku s textem, audio knihy společně s knihou/e-knihou) a komunikovat. Co se čtení týká, pro začátek pro ty, kteří dělají český strom, ale neodebírají jeho fórum (velmi doporučuji sledovat), tohle je naprostá bomba :-)

https://forum.duolingo.com/comment/31123590

Ač autorská práva nevlastním, dovolím si to sem vkopírovat. Pro ty, kteří nedělají český strom - je to celé složené z vět toho kurzu. Myslím, že i úplní začátečníci někde za polovinou kurzu budou velmi překvapeni, jak snadno se to čte. No, není to jako čeština? :-)


Lordofthedeities: Here's my report on František:

František is a big boy with broad shoulders and a large head but no big ears. He is young and doesn't age. He is not a bad man; Kateřina even considers him a good man. František is quite smart but his dogs are smarter. He does not understand traffic rules. He couldn't drink but now he should try to drink less.

František has a big family. He is a dad (he's considered a good father), an uncle as well as a grandfather. He has two married sisters. His sisters used to sing in the garden. His little sister smokes. František is the tallest son. He also has a brother called Matěj, although some say they were not brothers. He used to play soccer with Matěj. His daughter is expecting a child with Matěj!

František has two houses in Prague, but he no longer remembers which city he is in. He also has a very small apartment but he lives with Žofie's parents. He used to live in a pretty strange house. Someone kicked his door.

František is not at home today. He also didn't go to school today. He is not good at any subject. He used to sell cars, but now he sells washers and dryers. He never does laundry himself. František did not work from October to December. He is writing his eleventh book now. And he often picks mushrooms with Kateřina.

František has cheese. He wanted twenty-two trees but someone gave him an ugly sweater. František is happy with his new car. It stood in front of some woman's house all night. Now he is looking for his car.

František is someone's second husband. He is glad that his wife is German. His teacher is also German. František married the wrong woman; he likes an English woman. František loves all women: English, German and also Czech. Some say he married the wrong woman. Others say he is not married. But he is happy with his new girlfriend. He is getting married to Kateřina, despite being married to her already. Kateřina is looking for a cheap bed for him.

František is interested in Žofie. He is quite young for Žofie and afraid of her dog. Žofie thought that her love would change him. František found Žofie's body under the bridge. They locked him up.

An investigation was initiated on František's fox. But he does not wish to be investigated. He had an accident but the bear survived. He struck a bear and died.

František was unlucky.


A ještě ze stejného fóra, odkaz na písničku o Františkově dětství :-)

https://www.youtube.com/watch?v=V4KqOjveYnE


https://www.duolingo.com/profile/xxx630750

Nějak jsem se ztratila a nevím kam dál


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Nahoře na vlaječku a "Přidat nový kurz". Vpravo nahoře zvolíte MLUVÍM: "English" a potom ze zobrazených kurzů vyberete "Čeština". Kurzy (a zároveň jazyk uživatelského prostředí) potom přepínáte vlaječkou.


https://www.duolingo.com/profile/KarenTylova

Dokončila jsem anglický strom a ráda bych pokračovala. Tady čtu , že bohužel další není. Dáte mi prosím vědět, až bude ? Velmi si vážím Vaší práce a děkuji, za možnost se individuálně učit. Jste prostě skvělí !


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Určitě se o tom dozvíte zde ve fóru, ale bohužel opravdu nemůžeme doufat, že bude brzy. Velmi doporučuji ten reverzní kurz (čeština pro anglicky mluvící), nejlépe s tímto:

https://forum.duolingo.com/comment/41960494

Je opravdu skvělý pro pokračování výuky zde na duolingu. A jeho nový strom dovedností bude dříve, než angličtina pro česky mluvící. (Jak přidat kurz, viz. hned předchozí příspěvek. Hlas českých vět si vypnete v nastavení duolinga).


https://www.duolingo.com/profile/MatouekJet

To bi mně taky zajímalo


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Viz. hned ten příspěvek nad tímto a odkazy zde:

https://forum.duolingo.com/comment/41960494

Je to opravdu skvělý kurz, zejména s tím programem a vydrží vám minimálně na rok. Tou dobou už možná bude další strom dovedností.

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.