1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. about speking groups

https://www.duolingo.com/profile/Seydacetnky

about speking groups

Merhaba, Duo'yu telefonuma yeni indirdim. Konuşma gruplarına nasıl katılabilirim,yardım eden olur mu acaba.

March 8, 2019

18 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/volkanaktan

Merhabalar, alttaki bağlantıda söylenene göre, bazı Android cihazlarda Duolingo uygulamasındaki bir hata nedeniyle kulüplere erişim sağlanamıyormuş. Çözmeye çalışıyorlar. Diğer yorumlarda söylendiği gibi, kulüpleri aktif olarak kullanan Türk kullanıcı sayısı ne yazık ki çok az. Ben aylardır aynı kulüpteyim ve aktif üye sayısı diğerlerine göre daha fazla. İsteyenler HUJETE kodu ile aramıza katılabilir. https://forum.duolingo.com/comment/30429483


https://www.duolingo.com/profile/Seydacetnky

Ben androidden giriyorum, ayarlar - ilerleme paylaşımı-sınıf kodu kısmına yazdığınız kodu giriyorum yanlış sınıf kodu diyor. Bunun dışında kodu girebileceğim başka bir yer yok. Bilgisayardan mı denemeliyim?


https://www.duolingo.com/profile/volkanaktan

Hayır o girmeye çalıştığınız "Okullar için Duolingo"ya yönlendiriyor sizi. Bu yüzden yanlış sınıf kodu uyarısı alıyorsunuz. Mobil uygulamadan giriş yaptığınızda alttaki seçeneklerden birinde Kulüpler olması gerekiyor. Eğer bunun yerine "Lig" seçeneği varsa, bir sonraki güncellemeyi beklemeniz gerekecek. :( Iphone'larda uygulama ve kulüplerin görüntüsü şu şekilde:


https://www.duolingo.com/profile/EvrimSo

Sadece burada tatışma/etkileşim var cepte yok diye biliyorum


https://www.duolingo.com/profile/Seydacetnky

busu kullanıyorum orda birisi burayı önerdi, max 50 kişilik gruplar var orda konuşmanı geliştirebilirsin dedi, kod paylaşanlar görüyorum onlar ne için biliyor musunuz ?


https://www.duolingo.com/profile/EvrimSo

Kod olayı grup kuranlar için var, seninle paylaşıyor sen grup arayacğaın yere onu yazıp girebiliyorsun, bazı mini oyunlar felan var işte. Benim grubumda da 50 kişi var sanırım pek bakmıyorum hepsi çalışmamaktan sıfır çekmiş pek etkisi yok benim gözümde ama tabi aktif olanlar vardır elbet.


https://www.duolingo.com/profile/alpolnikov

Kulüpler hala açık mı bilmiyorum. Bu sıralarda lig diye bir şey çıktı. Mesela benim ekranıma kulüp ekranı yerine lig ekranı geliyor. Normal şartlar altında, uygulama ekranındaki 4 seçenekten 3.sünü seçip, sağ üstteki "Bana bir Kulüp bul" seçeneğine dokunarak kendinize bir kulüp bulabilirsiniz.


https://www.duolingo.com/profile/Seydacetnky

"Bana bir kulüp bul" seçeneği bende yok :/ dediğiniz gibi 3.sünü seçtiğimde Bronz ligde olduğumu görüyorum, belki onunla alakası vardır. Teşekkür ederim.


https://www.duolingo.com/profile/Fr0stedFr0st

Kulüpler bilgisayar versiyonunda yoktur. Mobilden girmeyi deneyin.


https://www.duolingo.com/profile/Seydacetnky

Mobilden de kullanıyorum ama kulüp yada lig ekranı görünmüyor


https://www.duolingo.com/profile/sabriaslan0

konuşma grupları pek aktif değil, haftalık sıralama var ama o da aktif kullanılmıyor aynı şekilde, wp grubu daha faydalı ve kullanışlı olabilir.


https://www.duolingo.com/profile/BraveGok

Merhaba doğrudan konuşma grubu yok sadece yazarak anlaşabileceğin gruplar var. Onlar için eğer kendin kulüp oluşturmadıysan. Uygulamanın alt barında sağdan üçüncü sekme kulüpler kısmı (bu android uygulamada böyle ios u bilmiyorum) o kısma gelince bana uygun kulüp bul diyorsun algoritma seni bir grubun içine atıyor. Gerçekten atıyor puanın seviyen pek dikkate alınmıyor.


https://www.duolingo.com/profile/jeunelife

cepte yok maalesef


https://www.duolingo.com/profile/AL0u95

ı can help you miss


https://www.duolingo.com/profile/Akn738314

merhaba "tartışma" bölümünü tıklayın oradan yorum ve takip edebilirsiniz. beni takip eder misiniz?


https://www.duolingo.com/profile/mutlukurt

Abicim niye sürekli insanlara takip etmesini söylüyorsunuz. Takip eden zaten eder. Twitterdaki takip edeni takip ederime çevirdiniz güzelim uygulamayı. Rica edeceğim artık bu yorumu yazmaktan vazgeçin.


https://www.duolingo.com/profile/arda215111

şeyda öğrenince bana da söyler misin

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.