https://www.duolingo.com/Seydacetnky

about speking groups

Merhaba, Duo'yu telefonuma yeni indirdim. Konuşma gruplarına nasıl katılabilirim,yardım eden olur mu acaba.

March 8, 2019

16 Yorum


https://www.duolingo.com/runcoholic

Merhabalar, alttaki bağlantıda söylenene göre, bazı Android cihazlarda Duolingo uygulamasındaki bir hata nedeniyle kulüplere erişim sağlanamıyormuş. Çözmeye çalışıyorlar. Diğer yorumlarda söylendiği gibi, kulüpleri aktif olarak kullanan Türk kullanıcı sayısı ne yazık ki çok az. Ben aylardır aynı kulüpteyim ve aktif üye sayısı diğerlerine göre daha fazla. İsteyenler HUJETE kodu ile aramıza katılabilir. https://forum.duolingo.com/comment/30429483

March 8, 2019

https://www.duolingo.com/Seydacetnky

Ben androidden giriyorum, ayarlar - ilerleme paylaşımı-sınıf kodu kısmına yazdığınız kodu giriyorum yanlış sınıf kodu diyor. Bunun dışında kodu girebileceğim başka bir yer yok. Bilgisayardan mı denemeliyim?

March 8, 2019

https://www.duolingo.com/runcoholic

Hayır o girmeye çalıştığınız "Okullar için Duolingo"ya yönlendiriyor sizi. Bu yüzden yanlış sınıf kodu uyarısı alıyorsunuz. Mobil uygulamadan giriş yaptığınızda alttaki seçeneklerden birinde Kulüpler olması gerekiyor. Eğer bunun yerine "Lig" seçeneği varsa, bir sonraki güncellemeyi beklemeniz gerekecek. :( Iphone'larda uygulama ve kulüplerin görüntüsü şu şekilde:

March 8, 2019

https://www.duolingo.com/EvrimSo

Sadece burada tatışma/etkileşim var cepte yok diye biliyorum

March 8, 2019

https://www.duolingo.com/Seydacetnky

busu kullanıyorum orda birisi burayı önerdi, max 50 kişilik gruplar var orda konuşmanı geliştirebilirsin dedi, kod paylaşanlar görüyorum onlar ne için biliyor musunuz ?

March 8, 2019

https://www.duolingo.com/EvrimSo

Kod olayı grup kuranlar için var, seninle paylaşıyor sen grup arayacğaın yere onu yazıp girebiliyorsun, bazı mini oyunlar felan var işte. Benim grubumda da 50 kişi var sanırım pek bakmıyorum hepsi çalışmamaktan sıfır çekmiş pek etkisi yok benim gözümde ama tabi aktif olanlar vardır elbet.

March 8, 2019

https://www.duolingo.com/alpolnikov

Kulüpler hala açık mı bilmiyorum. Bu sıralarda lig diye bir şey çıktı. Mesela benim ekranıma kulüp ekranı yerine lig ekranı geliyor. Normal şartlar altında, uygulama ekranındaki 4 seçenekten 3.sünü seçip, sağ üstteki "Bana bir Kulüp bul" seçeneğine dokunarak kendinize bir kulüp bulabilirsiniz.

March 8, 2019

https://www.duolingo.com/Seydacetnky

"Bana bir kulüp bul" seçeneği bende yok :/ dediğiniz gibi 3.sünü seçtiğimde Bronz ligde olduğumu görüyorum, belki onunla alakası vardır. Teşekkür ederim.

March 8, 2019

https://www.duolingo.com/Fr0stedFr0st

Kulüpler bilgisayar versiyonunda yoktur. Mobilden girmeyi deneyin.

March 8, 2019

https://www.duolingo.com/Seydacetnky

Mobilden de kullanıyorum ama kulüp yada lig ekranı görünmüyor

March 9, 2019

https://www.duolingo.com/sabriaslan0

konuşma grupları pek aktif değil, haftalık sıralama var ama o da aktif kullanılmıyor aynı şekilde, wp grubu daha faydalı ve kullanışlı olabilir.

March 8, 2019

https://www.duolingo.com/BraveGok

Merhaba doğrudan konuşma grubu yok sadece yazarak anlaşabileceğin gruplar var. Onlar için eğer kendin kulüp oluşturmadıysan. Uygulamanın alt barında sağdan üçüncü sekme kulüpler kısmı (bu android uygulamada böyle ios u bilmiyorum) o kısma gelince bana uygun kulüp bul diyorsun algoritma seni bir grubun içine atıyor. Gerçekten atıyor puanın seviyen pek dikkate alınmıyor.

March 9, 2019

https://www.duolingo.com/jeunelife

cepte yok maalesef

March 21, 2019

https://www.duolingo.com/AL0u95

ı can help you miss

March 28, 2019

https://www.duolingo.com/Akn738314

merhaba "tartışma" bölümünü tıklayın oradan yorum ve takip edebilirsiniz. beni takip eder misiniz?

May 13, 2019

İlgili Tartışmalar

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.