https://www.duolingo.com/dilaramich

plates ile dishes arasında ki fark nedir ???

arkadaşlar okulda bize tabakları DİSHES olarak öğretildi..ama duolingo tabakları PLATES olarak öğretiyor ...PLATES benim bildiğim genellikle biz kadınların yaptığı yoga gibi bir çeşit spor dalı olarak biliyorum...

eğer plates de tabaklar anlamını geliyorsa PLATES ile DİSHES arasındaki fark veya farklar nedir??? google da araştırdım lakin hep ingilizce olarak açıklamışlar ingilizcem yeterli olmadığı için doğal olarak anlayamadım

lütfen aralarındaki farkları türkçe olarak yazabilirmisiniz...hangi durumlarda PLATES hangi durumlarda DISHES kullanılır acaba???

yanıtlarını esirgemeyen yardımsever arkadaşlar için şimdiden ÇOK TEŞEKKÜR ederim...

March 9, 2019

4 Yorum


https://www.duolingo.com/sGOLDENs

Spor olan Pilates, yirminci yüzyılın başlarında Joseph Hubert Pilates isminde bir Alman abi tarafından geliştirilmiş. Yani yeni bir kelime, Plate ise (kelimeleri öğrenirken çoğul değil de tekil haliyle öğrenmenizde fayda var sözlük karıştırıken vb. lazım olur) bildiğimiz tabak.

<pre> Dish ile farkı ise şu: </pre>

Kullanım olarak ''bulaşıkları yıkamak'' derken ''washing the dishes'' kullanırız plates değil. Dish yemeklerin yerine de kullanılabilirken plate sadece tabak olarak kullanılabilir. örneğin bir restoran menüsünde : ''OUR MAIN DISHES'' yazıyorsa bizim ana yemeklerimiz demek istiyordur. burada plate kullanılamaz.

March 9, 2019

https://www.duolingo.com/Return_to_Home

The explanation is very well. You won 5 lingots :)

March 9, 2019

https://www.duolingo.com/sGOLDENs

Well.. that came out of nowhere :) Thanks very much...

March 10, 2019

https://www.duolingo.com/dilaramich

thank you very much for your answer and your help.. more 2 lingots from me... THANKS AGAİN...

March 10, 2019
Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.