1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Duolingo
  4. >
  5. Volba stylu učení

https://www.duolingo.com/profile/skip607924

Volba stylu učení

Šlo by dát na výběr nastavení stylu učení duolingo? Rád bych starou verzi, která mi seděla mnohem lépe. Protože jsem si mohl opakovat slovíčka podle potřeby, nyní je to na (hovno) a musím používat memrise, kde zase není možné cvičit věty. Zkrátka s novou verzí se mi to učení tady absolutně zhnusilo a vydržím tak den dva.

March 15, 2019

2 komentáře


https://www.duolingo.com/profile/JanLyko
Mod
  • 426

Můžete zkusit najít a stáhnout starší verzi aplikace. Na oldversion.com není, ale podobných archivů je víc.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Mám obavy, že stará verze aplikace nebude správně spolupracovat se současným serverem. Vlastní zkušenost s tím ale nemám.

Slovíčka řeším tak, že jsem si za jeden večer projel celý Memrise a ty, kde jsem udělal chybu nebo jsem nad tím dlouho přemýšlel, jsem si prostě vykopíroval do Wordu a vytiskl. Občas si je projedu a kde zase udělám chybu, udělám si puntík, případně poznámku, např. <-> nebo -><- jako dlouhá nebo krátká varianta. Nebo např. "ne P...." (nejde o slovo, začínající na P). Potom opakuji jen ty, kde mám puntík nebo více. Jen jednou za čas všechny a jen opravdu zřídka se stane, že nějaký puntík přibude. Je také dobré to občas project v opačném pořadí. Funguje to fakt dobře, i když jsem opravdu velké dřevo, co se týká jazyků.

Do stejného souboru si na novou stránku připisuji slovíčka z kurzu češtiny, když nevím. Až jich tam bude více, zase vytisknu... .

Nová verze s korunkami nebyla taková katastrofa, jak se může na první pohled zdát. Škoda, že není využit potenciál korunek, viz:

https://forum.duolingo.com/comment/31232255

Horší je ale to, že před dvěma měsíci zrušili zobrazování nejbližšího správného překladu a teď i podtržítka při použití jiného slovosledu. To je fakt špatné, zničili tím obrovskou výhodu Duolinga oproti jiným (levným nebo zdarma) výukovým aplikacím. Možná náprava, viz:

https://forum.duolingo.com/comment/30094028

Prosím, pokuste se o to někdo, kdo na to máte dostatečně dobrou angličtinu.

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.