https://www.duolingo.com/BayBaggins

Yaklaşık 1.5 Ay evde tekim ve işim yok.. Ne mi yapacağım..

Evet. Tam açıklayıcı olması için biraz daha yazmam lazım değil mi ? Her neyse duydunuz 1.5 ay boyunca ailem başka bir şehre gidiyor ve benim de şu an da okulum da işim de yok yani boşum boş. :) Demek istediğim internetten araştırdım bir kaç güzel videolu ve yazılı İngilizce dersler buldum sanırım 3 tane site var 2 tane de Youtube kanalı yaklaşık 100, 200 videoları var ve her konudan bahsedilmiş. Demek istediğim şu ki ben bu süreçte çok güzel bir program yapıp harika işler çıkaracağıma inanarak size de sormak istedim. Acaba bu süreçte bütün videoları yazılı dersleri hem izleyip hem yazıp, notlar alıp normalde 6 ay 1 yıl sürecek olan bir öğrenme aşamasını tüm ayımı buna vererek öğrene bilir miyim ?

Unutmadan bu sürecin sonunda ne kadar ilerlemem olduğunu yazarım buraya tekrardan en azından bir ilerleme olursa belirteyim de garip yurdumun İngilizce öğrenemeyen garip insanlarından bazıları belki çıkarda işten veya okuldan ayrılıp, ailesini yollayıp evde beyin fırtınalarıyla söker bu dili.. Şaka şaka, öyle yapın diye değil ama en azından yaz tatillerinde söke bilirsiniz tabi ben başarılı bir taktikmiş diye yazarsam :) sözümü fazla uzattım Kusur-u Nefsime bakmayınız lütfen! İyi Günler..

March 15, 2019

14 Yorum


https://www.duolingo.com/dilaramich

ingilizce kulak ve dille gelişir bu da zamanla olur .. 6 ay yada 1 yıllık öğrenme aşamasını 1 ayda veya 1.5 ayda öğrenemezsin ..1 ayda isterseniz günde 12 saat ingilizce çalışın yine öğrenemezsin güzel kardeşim .. ÇÜNKÜ BEYNİN BU ALANINDA BUNUNLA İLGİLİ BİR BÖLÜM VAR BUNU VÜCUD GELİŞTİRME VEYA KAS GELİŞTİRMEK GİBİ DÜŞÜNÜN BEN HERGÜN DÜZENLİ 1 SAAT SPOR YAPSAM GÜZEL BİR KOL KASI YAPARIM PEKİİ BEN HERGÜN 10 SAAT KOL KASI ÇALIŞSAM KASI YIRTARIM .. SİZİN 1 AYDA 1.5 AYDA AŞIRI ABANMANIZ BİR ŞEY İFADE ETMİYOR Kİ...

hergün düzenli 1 saat ingilizce çalışsan 1 yılda veya hergün düzenli olarak 2 saat çalışsan 6 ayda ancak güzel bir yere varabilirsiniz...

DOLAYSI İLE ÇABUCAK İNGİLİZCE 5 GÜNDE 1HAFTADA 1AYDA HIZLI İNGİLİZCE DİYE BİR ŞEY YOKTUR...

dil öğrenme süreci sürekli pratik tekrar getiren uzun soluklu bir süreçtir.. HEVESİNİZİ KIRMAK İSTEMEM AMA GERÇEKCİ OLMAK LAZIM... KALIN SAĞLICAKLA...

March 18, 2019

https://www.duolingo.com/FatihEdin

yazdıklarınıza %1500 katılıyorum 2 tane arkadaşım dünya kadar para verip (miktarını hatırlamıyorum ama o zamanın deli parası) malta da 15 gün hızlandırılmış dil kursuna gitdiler yine 3 arkadaşımda vize istemiyor diye 1 aylığına filipinler de internetden bir dil okuluyla anlaştı (onlarda rahat bir 2.el otomobil alacak parayı verdiler) sonuç ne mi ? koskoca fiyasko sadece turistik bir gezi ve tatil yapıp geri döndüler ingilizce filan öğrenemediler arkadaşlar 1 ayda dil öğrenmek veya mevcut seviyenizi 1 ayda fezaya çıkarmak malesef mümkün değildir şayet 1 ayda dil öğrenmek veya seviyenizi arşa çıkarmak bu kadar kolay mümkün olsaydı herkes ingilizce konuşurdu değil mi? her kim ben size ingilizceyi uykuda ingilizceyi hipnozla ingilizceyi 1 ayda hızlandırılmış olarak ingilizce öğreteceğim derse sakın ama sakın inanmayın böyle insanlara kanmayın prim vermeyin onlar size kandırmak istemektedir arkadaşında dediği gibi sihirli bir formül veya mucize diye bir şey yok hergün düzenli planlı ve istikrarlı bir çalışma var ancak bu şekilde ingilizcede ilerleyebilirsiniz

lütfen insanlara boş umutlar vermeyin onları kandırmayın sonra günahı sizin omuzunus da olur

bu isabetli son derece doğru ve güzel tespitiniz için benden size 2 lingot gelsin..

March 21, 2019

https://www.duolingo.com/medusa871

Kendisini ne derece geliştirmek istediğine bağlı. 1.5 ayda profesör olur demiyorum tabiki ama kendini verirse ve dediğin gibi bolca pratik yaparsa ciddi ilerleme görebilir. İmkansız diye bir şey yoktur, heves kırmamak lazım :)

March 18, 2019

https://www.duolingo.com/rbDTghpC

Ders çalışacağınız linkleri paylaşırsanız sevinirim, bende incelemek istiyorum.

March 15, 2019

https://www.duolingo.com/BayBaggins

https://www.youtube.com/watch?v=v7bt6_gntpQ Temel gramer bilgisi için bu videoyu kullanacağım ayrıca kanalda b1 b2 ve c1 videoları da var temel gramer kurallarını çok pratik ve anlaşılır atmış.

http://ingilizcevideo.com/yayinlanan-tum-videolarim-sirali/

Bu sitede ki dersler sıralı ve kısa süreli bir kaç videosunu izledim güzeldi.

http://marmaradilmerkezi.com/tr/icerik/85/a1-a2-seviyesi-dersleri

Burayı da anlamadığım ya da biraz daha pekişmesini istediğim için kullanıcam ayrıca yazılı olması güzel çıktısını alabilirim.

http://www.dersimizingilizce.com/gramer-grammer-ingilizce-gramer.html

Bu sitede aynı üsteki gibi yazılı bir şekilde başlangıç, orta ve zor olarak yazılı dersleri paylaşmışlar.

https://www.youtube.com/watch?v=a339H_aqXx0

Bu kısa dizi formatında ki youtube kanalıda yeni dil öğrenenler için güzel bir dizi yapmış ilki bu video sanırım 25 bölüm kelimeler kolay ve yanlış telaffuzları düzeltiyorlar film içinde alt yazıda mevcut ( İnglizce olarak

March 16, 2019

https://www.duolingo.com/rbDTghpC

Hepsine göz gezdirdim bayağı yararlı içerikler, fırsat buldukça hepsini izleyip/okuyacağım, teşekkür ederim.

March 16, 2019

https://www.duolingo.com/Hseyin491097

Zamanın değerlendirmen gerçekten çok güzel. İyi bir iş yapmış olursun. Bildiğim çoğu insan bu 1,5 ayı bilgisayar oyunu oynayarak geçirirlerdi.

March 16, 2019

https://www.duolingo.com/vedamata

in this stuation korean people says "fighting" :) you can do it we trust you :)

March 17, 2019

https://www.duolingo.com/AliTAYAN1

https://www.engvid.com/ diye bir site var Ben çok beğeniyorum tavsiye ederim. Başarılar

March 17, 2019

https://www.duolingo.com/yusufuyanik

Hayırlısı :)

March 16, 2019

https://www.duolingo.com/BayBaggins

Olumlu, tavsiye ve başarı yorumlarınız için teşekkür ederim :) Sanırım ben biraz yanlış cümle kurdum ve eleştiren arkadaşlar da ona göre yorumladılar. Onlara da hak veriyorum. Yanlış cümlem de şu kısım "Acaba bu süreçte bütün videoları yazılı dersleri hem izleyip hem yazıp, notlar alıp normalde 6 ay 1 yıl sürecek olan bir öğrenme aşamasını tüm ayımı buna vererek öğrene bilir miyim ?" Aslında demek istediğim ile dediğim biraz farklı olmuş bu yüzden özür dilerim. Elbette sıfırdan başlayan birisi için 1 ay da öğrenmek 'tam anlamıyla öğrenmek' imkansız bir durumdur. Bunun farkındayım demek istediğim şuydu: Bu 1.5 ya da 2 aylık süreçte her gün izlediğim a1-a2 ders videoları, hikaye ve filmleri sonrası için b2 vb derslerin notlarını yazsam çalışsam ve hikayelerden, dizilerden ve bazı uygulamalardan da kelime ezberlesem, örnek cümlelerde tekrarlar falan yapsam üstüne de bu süreçte evde sadece ingilizce dinlesem konuşsam ve günlük toplamda hepsine 10 saat gibi bir süre ayırsam normalde insanların günde 1-2 ya da 3-4 saat çalışarak geldikleri yere biraz daha istek ve disiplinle daha erken gelme durumu olabilir mi ?

Ayrıca kesinlikle insanın gün içerisinde belli bir kapasitesinin olduğuna katılıyorum ama ya bu kapasitemiz 2-3 saat değilse ya gerçekten insanın çalışma isteği ve başarma arzusu bu süreyi ikiye katlıya bilirse.. işte ben onu da öğrenmek istiyorum.

Yorumlarınız için tekrardan teşekkür ederim. Bu süreçte c1 seviyesine gelemem evet ama umarım başarırsam B1 seviyesine gelmek isterim en azından 'reading' olarak .... :)

March 22, 2019

https://www.duolingo.com/hsynozky

başarılar kardeşim. güzel ve yararlı bir işe başlıyorsun. yolun açık olsun. hayat tarzın olana kadar bırakmamalısın :)

March 21, 2019

https://www.duolingo.com/AtlyeX

size bir tercüme bürosundan destek almanızı önerebilirim. talep ettiğini hedef dile göre örnek çeviriler yapıp hem para kazanabilir hem de kendinizi geliştirebilisiniz. https://www.onattercume.com

March 22, 2019
Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.