1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Duolingo
  4. >
  5. dobrý den, nově se již nezapo…

https://www.duolingo.com/profile/Lenka541739

dobrý den, nově se již nezapočtou lingoty, pokud dělám lekce na pc?

v mobilu se mi neotevřela truhlička. Dříve se mi v mobilu po splnění lekce v PC otevřela. Stále nechápu ani to, proč když jsem přihlášena pod jedním účtem, mám jiné lingoty v pc a jiné v telefonu? Stále také nevím, jak poznat, zda dělám duolingo v češtině nebo v angličtině:-(

March 18, 2019

3 komentáře


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

U těchto dotazů musíte vždy napsat, jakou aplikaci používáte (android, apple, windows phone). Třeba vám někdo potom poradí.

Obecně, aplikace se vyvíjejí a mění, doporučuji web, i na mobilu. Jestli tedy nemáte problém s daty, nejlépe přes wifi. Mobilní aplikace mají jiný způsob přidělování lingotů, je možné, že i při správné synchronizaci nebude na PC ve webové aplikaci počet stejný. Lingoty neřešte, za chvíli nebudete vědět co s nimi.

Jaký děláte kurz poznáte mimo jiné podle popisů v té aplikaci, případně s jistotou zde na webu. Jsou-li v češtině, děláte kurz angličtiny, jsou-li v angličtině, děláte kurz češtiny. Nevím, jak v aplikaci, ale zde na webu také podle vlaječky, máte-li nahoře americkou, děláte kurz angličtiny, je-li tam česká, děláte kurz češtiny. A nebo vám to můžu prozradit já - děláte kurz angličtiny (z češtiny).


https://www.duolingo.com/profile/Lenka541739

používám apple.Celou dobu a pc. V současné chvíli se začalo zobrazovat jakési výherní kollo-v pc ne. A teď jste mě tedy zaskočil. Jako že tady řešíme kurz češtiny? jako že se Češi učí česky? já jen, že ty dotazy moc nevypadaly od cizinců.Proto mě to zmátlo, když se na to lidé ptali. Myslela jsem, že jde o překlady víc z nebo do angličtiny.. tak jsem Češka, tak samo mám anglickou vlaječku a chci se naučit alespoň trochu anglicky:-))


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

:-) Aha. O těch kurzech, to byla odpověď na:

Lenka541739: "Stále také nevím, jak poznat, zda dělám duolingo v češtině nebo v angličtině:-("

Nevím, jak jinak tu otázku pochopit, i když teď je zjevné, že jsem odpovídal na něco jiného. Jen pro vysvětlení, v kurzu češtiny se samozřejmě Češi učí anglicky, anglicky mluvící uživatelé česky. Je to pro nás dobré (a zde zatím jediné) pokračování po dokončení kurzu angličtiny. Ano, toto použití má své mušky, ale ne velké.

Ano, v mobilních aplikacích je více různých "parádiček", programátoři těch aplikací jsou hravější a také mají více možností, jak relativně snadno takovou parádičku naprogramovat. Aplikace se vyvíjí, jejich chování se mění, synchronizace s účtem uživatele z/na server obecně není stoprocentní, zejména potom při přerušení konektivity se může některý postup úplně ztratit.

Na PC (předpokládám používáte webovou aplikaci, nejlépe ve Chrome), ty parádičky nejsou, zato je stabilnější a mnohem lépe ovladatelná a také účinnější. Proto doporučuji webovou aplikaci i na mobilním zařízení. Pro mě osobně je také jediná použitelná, i když bohužel teď nezobrazuje nejbližší správný překlad, což je obrovské zhoršení, téměř bych řekl zničení dříve skvělého Duolinga. Věřím, že se někdo pokusí přesvědčit vývojáře, aby ho nějakým způsobem vrátili.

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.