https://www.duolingo.com/BayBaggins

Faydalanmaya başladığım bir kaç siteyi paylaşmak istedim. Umarım dil yolunda size azık olurlar. :)

https://voscreen.com/

İlk olarak bunun ile başlamış oluyum. Evet, normalde dil için biraz araştırma yapan (veya yapmasa da olur) bir çok kişinin bu siteyi bilmeme ihtimali yoktur. Ama yine de belki arada kalan bazı arkadaşların haberi olmamış olabilir diyerek şuraya sabitliyim dedim. NOT: Burada ki sitelerin belki çoğu belki de bir kaç tanesi birçok kişi tarafından biliniyor olabilir ama amacım site tanıtmak değil, başlıkta da görüldüğü gibi.. :)

https://www.newsinlevels.com/

Bu sitede günlük kullandığım sitelerden birisi kendisi de meşhurdur zaten. Nasıl bir site ? Toplam da 3 seviyeden oluşan kısa konulu paragraf ve yazılarla yazılmış günlük haberler, olaylar vb. şeyler var. Bu yazıların hem yazılı halini okuyup hem de sesli olarak eğer yanlış telaffuz ettiğiniz yer varsa dinleyip düzelte biliyorsunuz. Ayrıca sitenin diğer gramer,kitap okuma ve video bölümleri de iş görüyor gibi.

https://listenaminute.com/ https://www.robinsoncrusoeinlevels.com/

Bu iki site hem yazılı hem de sesli yüzlerce basit-orta-ileri olarak hikayeler sunuyor. Kelime ezberi ve okuma geliştirme için çok faydalandığım bir site.

https://www.okunusu.com/

Bu site her kelime olmasa da belli başlı okumasını bilmediğim kelimelerin nasıl okunduğunu, sitenin adından da anlaşılacağı üzere öğrenmemi sağladı.

https://www.lingohut.com/tr

İçerisinde yaklaşık 40 dil için günlük ve genel konuşma kalıplarını öğreten güzel bir site. Tahminimce İngilizce için toplamda 110 ders var eğer hiç bilmiyorsanız kelime olarak 900'e yakın kelime öğrenme olasılığınız var.

https://www.ldoceonline.com/

İngilizce-İngilizce sözlük aradığınız kelimenin nerelerde kullanıldığını (mesela get kelimesinin sanırsam kullanıldığı/kullanıla bileceği 30 yer var diye) gösteriyor. Ayrıca fillerin geçişli-geçişsiz olup olmadığını yazıyor. Ayırca örnek cümle de veriyor ki tadından yenilmiyor. Ama az bir şey İngilzce olmadan zor oluyor. Mesela ben alışmaya başladım anlamasam da bir süre sonra öğreniliyor. (Çaktırmayın çeviriyi açıyorum genelde, yoksa olmuyor abi :) )

http://learnenglishteens.britishcouncil.org/skills/listening/beginner-a1-listening

Bu sitenin beginner ve intermediat gramer dersleri var. Ne yalan söyliyim sitenin ismini brıtısh olarak görene ve sondaki r leri İngilizlerin yuttuğunu öğrenene kadar amerikan İngilizcesi sandım takılıyordum arada ama yine de atıyım dedim.

https://learningenglish.voanews.com/

Burada da basit-orta- ileri olarak hem yazılı hem de video ve sesli dersler var isterseniz indirebiliyorsunuz.

http://www.easylang.com/index.php

Bu siteyi yenil buldum tam çözemedim ama baya faydalı olacağına inanarak ekledim durun hazır bu yazıyı yazıyorken araştırıyım sonrası için.

https://www.fluentu.com/blog/english-tur/

Bu sitede o kadar çok tavsiye makale ve yazı var ki inanın bir ara 30 sayfa açtım ve her yazı da yönlendirme sitelere çekiyor insanı onu da açıyım bunu da açıyım okurum derken sonunda beynim yandı ve o kadar yazıyı nasıl okuyacağım diyerek kapattım. Ama her gün düzenli sayıda açıp faydalanmaya ve okumaya gayret ediyorum.

YOUTUBE KANALLARI

Evet, burada ki youtube kanaları ile iligili kısa bir açıklama yapmak isterim ama vaktim yok ve bunu paylaşmadan gitmek istemiyorum. Bu kanallar da işte çizgi filmler, telaffuz düzeltmek için videolar, sanki karşında bir hoca varmış gibi kelime tekrar ettiren videolar, Türkçe ve İngilizce olarak videolarda yazılmış en çok kullanılan cümleler falan filan var.

Umarım kanalları biraz araştırıp bu dedikleri mi görürsünüz; https://www.youtube.com/channel/UCyyF_FTd_osnN3Pjy8Kl6nA/videos https://www.youtube.com/channel/UCx_hj5Gqu5eOSDs152EohaA/playlists https://www.youtube.com/channel/UCV1h_cBE0Drdx19qkTM0WNw/playlists https://www.youtube.com/user/rachelsenglish/playlists https://www.youtube.com/user/englishsingsing9/playlists

Bunlar şu anlık araştırıp bulduğum siteler belki hepsi bilindik ama ben araştırarak bulduğum için bana göre hint kumaşı gibiler.

Umarım bilmeyenler için faydalı olur.

Bunların dışında eğer sizin bilidiğiniz ve faydalı olduğunu düşündüğünüz bir site varsa lütfen benimle paylaşın...

İYİ GÜNLER...

March 22, 2019

13 Yorum


https://www.duolingo.com/4I6ENhij

Güzel paylaşım, teşekkür ederim.

March 22, 2019

https://www.duolingo.com/yasuo3075

EYW KARDEŞİM LİNGOT BIRAKMALIK BİR MAKALE!!!

March 24, 2019

https://www.duolingo.com/emre.ch

https://ororo.tv/tr

Elinize sağlık. Buda benden olsun. Dinlediğini anlama üzerine.

March 25, 2019

https://www.duolingo.com/Velikaraki

Thank you for your sharing.

March 23, 2019

https://www.duolingo.com/farukipekcom

Sen süpersin dostum. Çok teşekkürler!

March 25, 2019

https://www.duolingo.com/MadamMinba

ellerinize sağlık, çok güzel bir araştırma ve çok faydalı bilgiler, çok teşekkür ederim

March 26, 2019

https://www.duolingo.com/giz330157

paylaşımda bulunanların ellerine sağlıkk :)

March 28, 2019

https://www.duolingo.com/sakirosman

teşekkürler süüüüüpermen

April 2, 2019

https://www.duolingo.com/Fr0stedFr0st

YouTube kanalı olarak English with Lucy'i öneririm. Gerçekten güzel bir kanal ve British English üzerine dayalı.

May 6, 2019

https://www.duolingo.com/Jankaraozan

thanks it is good idea

May 11, 2019

https://www.duolingo.com/trda

Elinize sağlık. Bende bir tane ekliyim.

http://verb123.com

March 24, 2019

https://www.duolingo.com/yasuo3075

Eyw! Bir lingotta sana o zmn.

March 24, 2019
Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.