1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Troubleshooting
  4. >
  5. Nemožnost vytvořit profil pře…

https://www.duolingo.com/profile/RadekSkrbek

Nemožnost vytvořit profil přes google

Dobrý den, není zde někdo kdo by mohl pomoci? Zkouším vytvořit profil na jeden google účet, ale bohužel mi to nefunguje a když kliknu na ikonu "Vytvořit profil" pak na google, tak se "nic" nestane, jen okénko s vytvářením profilu zmizí a vrátí se to zpět na úvodní obrazovku, kde opět svítí vpravo nahoře "Vytvořit profil". Po kliknutí na ikony "hlavy" je vidět menu, kde jsou položky "vytvoři profil", Nastavení, Nápověda, Klávesové zkratky a položka "Přihlásit se". Ani po kliknutí na přihlásit se to nefunguje.

Nefunguje to ale pouze u jednoho mého google účtu. Když jsem zkusil na stejném počítači vytvořit profil na jiný účet google, tak mi to vpořádku prošlo a funguje to.

Zkusil jsem napsat na webu "zprávu o chybách", ale jako odpověď mi přišlo to, že jim mail došel, ale odpověď nemusím dostat, protože je to jen zprává o chybě a odpověď negarantují. A doporučují obrátit se na komunitu? Ale jak mi s tímto může pomoct komunita, to teda nevím?

Co s tím? Není tu někdo kdo zná jiný mail na duolingo, nebo má jiný přímější přístup na Duolingo support, tak aby tohle zaregistrovali a daný účet u nich nějak resetovali, nebo vymazali informace o něm, tak aby to šlo vytvořit? Podle mne když to nefunguje jen pro jediný mail, tak problém musí být někde u nich, asi tam mají tento mail nějak blokvoaný, nebo co. Ale jak jim to napsat, tak aby se tím zabývali a nezahodili to?

-- Děkuji, Radek Skrbek

April 2, 2019

7 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Po pravdě moc nevím, jak velkou to má výhodu oproti tomu si založit nový účet běžným způsobem. Na všech zařízeních se potom jen přihlásíte (vyplníte jen jednou e-mail adresu a heslo).

Jestli ale má pro vás nějakou výraznou výhodu vytvořit profil přes Google, zkuste - neexistuje již náhodou účet s touto e-mailovou adresou na Duolingu? Zkuste se s ní přihlásit, případně dát funkci "Zapomenuté heslo".

Jestli skutečně neexistuje, bude asi fakt zablokovaný. Zkuste založit účet běžným způsobem s touto (google) e-mail adresou, nepůjde-li to, tak opravdu budete muset zažádat o odblokování (něco na to je, snad sem někdo dá odkaz). A nebo použít jinou e-mail adresu, máte-li.


https://www.duolingo.com/profile/RadekSkrbek

Díky, za odpověď. Zapomenuté heslo jsem už zkoušel. bohužel žádný mail nepřišel. A ani nic nehlásí, že by daný mail neexistoval, nebo tak něco jako v jiných systémech. Zaregistrovat se s pomocí toho emailu jsem ještě nezkoušel, zatím jsem do toho nechtěl vrtat, chtěl jsem počkat, jestli se mi z Duolinga někdo ozve. Ale zdá se že na to pečou a mají to na háku. Abych to ještě víc neblokoval, když použiju ještě stejné email přes jiný způsob přihlašení. Ale asi to ještě zkusím.

Myslím, že výhoda přihlašovaní přes google je hlavně v tom, že si nemusím vymýšlet a pamatovat další nové heslo a nemusím při přihlašování to nové heslo zadávat. A také mám "jednotné" přihlašovaní na více serverech a přihlašování do různých aplikací vidím na jednom místě a můžu to povolit, nebo zakázat v google účtu. No nic jiného mi asi nezbude, protože je to asi tak, že duolingo má asi obrovský množství účtů tak ho nějaký jeden nemusí zajímat a ani nevytrhne, což je celkem pochopitelný a je na mne se přizpůsobit, ber jak je, nebo nech být. :-)


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Jasně, chápu. No, já se přiznám, že na věci nižšího bezpečnostního rizika, jako je Duolingo, používám stejné heslo.

Myslím, že tím pokusem o manuální založení nic neztratíte, ten účet by se potom teoreticky dal zrušit. Každopádně by to byl zajímavý poznatek. Ale, nepřišlo-li nic na Zapomenuté heslo, tak asi fakt existovat nebude. Předpokládám, že jinak ta e-mail schránka normálně funguje.

Nechci Vám brát naděje, ani Vás tlačit do ukvapené akce, ale odpověď v řádu dnů asi těžko můžete čekat. Duo má opravdu hodně uživatelů. Možná radu zde, kde nahlásit zablokovaný účet. Někde jsem na to narazil, ale už fakt nevím kde.

EDIT: Tahle současná verze Duolinga je poměrně čerstvá, nedá se ani vyloučit, že tam je nějaká chybka v tom propojení na Google.


https://www.duolingo.com/profile/RadekSkrbek

Hmmm, zajímavé. :-) Tak jsem to přeci jen zkusil a vytvořil jsem účet s pomocí stejného google emailu. A kupodivu se profil na duolingu vytvořil a nic nenahlásil a účet funguje. Dokonce a to moc nechápu, funguje i přihlašování přes google. Nyní funguje přihlášení jak s pomocí emailu a hesla, tak s pomocí google. Zajímavé.

Ale stejně s tím účtem něco není v pořádku. Nefunguje v nastavení "ověření emailu". Když jsem to zadal ve svém duolingu na svůj google email, tak mi zpráva s ověřením přišla skoro okamžitě. Zde u tohoto problémového účtu nepřišla zpráva ani po 2 hodinách. A nepřijde mail ani když kliknu na zapomenuté heslo.

Takže tam ještě něco bude. Nebo to taky nemusí být u duolinga, ale někde po cestě, kdo ví. Ve spamu jsem také maily nenašel. Každopádně nyní to jakž takž funguje, sice bez ověření a bez možnosti obnovit heslo, ale jde to. No počkám, jestli se přeci jen někdo z Duolinga neozve.

Každopádně děkuji, za odezvu.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Za málo. No, asi se raději zatím moc na tento účet nespoléhejte. Třeba se to ale časem uzdraví i samo. Nejsem si úplně jistý, když je to přes Google (zjevně se to propojilo díky těm dřívějším pokusům), jestli (a jak) má fungovat Zapomenuté heslo a ověření e-mailu.

Ještě by byl možná zajímavý pokus se zrušením účtu a znovu založením přes Google, ale také byste o něj mohl zase přijít. (Když, tak snad spíše na několik dnů, než trvale).

EDIT: Možná se Duolingu něco na tom Google účtu nelíbilo, třeba i jen nějaký znak.


https://www.duolingo.com/profile/widle

Nemůže to nějak souviset s tím, že se teďka ruší Google Plus? Nejsem si jistá, jestli tam je přímá souvislost (je to počítám vazba na účet, ne na plusko), ale co já vím, na co všechno to mohlo mít dopad.


https://www.duolingo.com/profile/RadekSkrbek

Myslím, že ne. Blbne mi pouze jeden z google účtů. Mám ještě potom další 2 google účty a ty jsou OK. Na stejném počítači ve stejném prohlížeči.

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.