1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. Bazı insanlar deli eder adamı

https://www.duolingo.com/profile/sezai.ozarslan

Bazı insanlar deli eder adamı

Kıymetli arkadaşlarım,

Şu yeni gelen çeviri sistemini çok güzel hazırlamışlar. Bir yandan gerçek dünyadan alıntı metinleri çevirirken diğer bir yandan da öğrendiklerimizi pekiştiriyoruz.

Herşey güzel de ... şu millete faydası olmayan insanlar var ya hani! Deli ederler insanı.

Doğru çeviriye "çeviri hatalı" diyen ama doğru bildiğini yazmayanlar... Doğru olduğundan emin olduğunuz ve başkalarının da olumlu oy verdiği bir çeviriyi, inatla "yanlış" bir çeviriye dönüştürmeye çalışanlar...

Rica ediyorum! Lütfen biraz yapıcı olmaya gayret gösterin. Hatalı demeyi biliyorsanız doğrusunu siz yazın. Olumlu oy alan çevirileri de inatla yazdığınız şekle dönüştürmeye çalışmayın.

Buradan duolingo sistemini geliştiren arkadaşlara da sesleniyorum: "Şu çevirilere olumlu yada olumsuz oy verenlerin profillerini görmek istiyorum."

Bir sinirle yazdım ama yine de paylaşayım dedim :)

Okuduğunuz için teşekkür ederim. İyi dersler arkadaşlar

May 28, 2014

3 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/HaydarTurk

Ülkemizin temel sorunudur bu bence: eleştiriler, olumsuzluklar SESLİ; pozitif düşünceler sessiz söylenir, hatta söylenmez... Hep karşı çıkmak istenir ama öner yada yap dediğinde herkes toz olmuştur... Zamansızlıktan yazamayanlara diyecek birşey yok belki ama sürekli bu şekilde olumsuz işaretleme yapanlara yazılımsal bir altyapı ile dur demek lazım bence...


https://www.duolingo.com/profile/sezai.ozarslan

Kesinlikle katılıyorum.

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.