1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Duolingo
  4. >
  5. Jak na strom?

https://www.duolingo.com/profile/Daku_

Jak na strom?

Pomalu budu mát projetý celý kurz angličtiny a všude budu mát 5 korunek. Takže chci začít (no už jsem začala) s kurzem češtiny. A přemýšlím jak správně na strom. Mít celý strom s jednou korunkou, nebo u každé lekce získat 5 korunek a pak pokračovat. Jak do děláte vy? Díky za odpoveď :-)

April 13, 2019

1 komentář


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Já jsem si v kurzu češtiny udělal všude jednu korunku (začátek přeskákal pomocí testů), průběžně opakoval, abych udržel sílu na max. Potom natrénoval všeobecným opakováním celý strom. Myslím, že to byl dobrý způsob, fakt teď chybuju velmi málo, i když opravdu nejsem talent na jazyky. Na jiném účtu jsem zkoušel, zda nepřibude obsah, když u několika dovedností vytáhnu korunky na 5, ale na žádný nový jsem nenarazil. Jestli někdo u nějaké dovednosti ano, prosím, napište.

Takže u kurzu češtiny je fakt asi jistější si nechat tu jednu korunku, kdyby náhodou nakonec opravdu zavedli to, že čím víc korunek, tím víc překladů směrem do "cizího" jazyka. V tomto kurzu by to bylo směrem do češtiny.

Ale i s tou jednou korunkou poslední dobou těch překladů směrem do češtiny přibývá, je to nepříjemné. Možná je to tak, čím méně chybujete, tím více je překladů směrem do učeného jazyka. U kurzu angličtiny se mi ale nic takového neprojevilo. Pravda, angličtinu dělám na čas, češtinu bez časovače. Zde jsou tak dlouhé věty, že to podle mě ani nejde. Navíc, bez poslechových cvičení to ani není kde dohnat.

Learn a language in just 5 minutes a day. For free.