1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Duolingo
  4. >
  5. Jsem žena? Či co se děje?

https://www.duolingo.com/profile/Honza402934

Jsem žena? Či co se děje?

Po delší době jsem zase skočil na duolingo a pozoruju, že mne to duolingo nějak zařadilo do kategorie ženy či jak si to mám vyložit.

Dříve, co jsem projížděl úrovně a učil se, tak mi to vždy při špatném překladu (který jsem jako MUŽ, logicky psal v MUŽSKÉM RODĚ) vyhodilo jak to má být, ale co já vím, bylo tomu v mužském rodě. A nyní pozoruju, že snad v duolingu vymizel mužský rod a nyní je tam jen ženský.

What is going on? A jak je to vůbec v duolingu dělané co se rodů týče? Protože mne to celkem irituje, když mi to vyhazuje opravy v ženském rodě a překlady, kdy je psána česká věta chtíc po mne, abych jí přeložil do angličtiny, tak je také v ženském rodě. prostě jako by ta aplikace byla vytvořená pro ženy a neočekávalo se, že jí bude užívat muž.

April 17, 2019

1 komentář


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Je to tím, že zrušili zobrazování nejbližšího správného překladu, zobrazuje se jen výchozí překlad. S tím také souvisí chybějící podtržítka. Ženský rod nijak nevadí, ale tohle je výrazné zhoršení Duolinga. Spadlo tak na úroveň ostatních výukových aplikací, ta úžasná "AI" je pryč, bohužel. Viz. např:

https://forum.duolingo.com/comment/30094028

https://forum.duolingo.com/comment/31232255

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.