1. Fórum
 2. >
 3. Téma: Duolingo
 4. >
 5. Jsem šampion:-) pár vět p…

https://www.duolingo.com/profile/RobertZapo1

Jsem šampion:-) pár vět pro všechny a hlavně pro adminy a moderátory

Dnes mi duo oznámilo, že jsem se stal šampionem. Super:-) Nenaučil jsem se anglicky tak, abych mohl číst Shakespeara a nebo se bez nervozity, rukou a nohou domluvil s rodilým anglánem. Ne, ale dobře jsem se po celou dobu mnoha dní bavil. Duolingo je bezvadná zábavná forma doplnění klasického studia s učebnicí v jedné ruce a sešitem ve druhé. Je mi 57 let a duolingo se stalo mojí denní zábavou a hlavně doplňkem ke studiu. Píšu česky, protože bych si zřejmě uříznul pěknou ostudu, kdybych svoje myšlenky vystřihl v angličtině:-) Teď už jenom doplním poslední korunky a budu se sem vracet každý den, abych trénoval. Koncem května jedu na dovolenou do zahraničí a už mi bude úplně šumák jestli přijdu o nepřetržitou řadu:-) Už to mám prostě za sebou. Díky všem adminum za zábavu a pro vás ostatní doporučuji studovat zároveň klasicky a občas jukněte na Help for English. Have a nice day my friends Robert

April 20, 2019

19 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/psorm

Souhlasím Duolingo je zábavná aplikace pro výuku jazyků. Beru ji jako doplněk k mému učení se angličtiny. Help for English a jejich aplikace English Me je další super formou učení se. Vítám tam především velice přehledné vysvětlení gramatických jevů a proč je to a to právě tak a tak. Přeji všem prima zábavu v zdokonalování se v cizích jazycích ;-) Good luck!


https://www.duolingo.com/profile/bl2ygWOu

Blahoželám k pilnosti a vytrvalosti. Svojim prístupom nepriamo pomáhate aj mne. Sledujem na svojej duolingovej stránke Váš bodový nárast a skutočne ste jednička. Mne to ide oveľa ťažšie a pomalšie ako Vám,/denne stíham len 30/, no verím, že raz sa dostanem aj ja na vyššiu úroveň. Ďakujem za povzbudivý komentár a dobré tipy. Jarka


https://www.duolingo.com/profile/koCZmeed

Určitě se dostanete. Také jsem hleděl na ostatní "borce" co za den zvládnou pár stovek a najednou, když jsem se dostal na poslední úroveň jsem pochopil, že to tam jde samo. Už je tam jen samé opakování a v drtivé většině psaní na klávesnici, což jde o poznání rychleji.

Jinak klobouk dolů před studiem přes jiný jazyk. Sám se občas nachytám na "rodném" jazyce a dělám zbytečné chyby.

Apropo, 30XP za den je slušný výkon Když se prodírám angličtinou z francouzštiny, tak někdy se mi ani za hodinu nepodaří dosáhnout stanoveného limitu.

Tak držím palce a hodně štěstí s vytrvalostí

Josef


https://www.duolingo.com/profile/RobertZapo1

Ano, naprosto souhlasím, že poslední "větve stromu" jsou už o poznání rychlejší, protože se hodně opakuje. Chce to jenom trpělivost a hlavně "nespoléhat se na to, že se díky této aplikaci naučím cizí jazyk" skutečně je třeba to brát pouze jako doplněk ke klasickému studiu, číst a hlavně a to je pro mě nejdůležitější- hodně poslouchat anglicky mluvené texty a snažit se "naposlouchat si angličtinu", protože bez toho, aby člověk "správně slyšel a pochopil co se říká a dostalo se mu to do hlavy", se prostě anglicky nenaučí. Duolingo je asi nejzábavnější aplikace, která vás jemně dotlačí k pravidelnému tréninku a v tom je, myslím, jeho pravá síla. Přeju hodně štěstí a příjemný den


https://www.duolingo.com/profile/RobertZapo1

děkuji za reakci a gratulaci, posílám lingot a přeji hodně štěstí a krásný den


https://www.duolingo.com/profile/bl2ygWOu

Ďakujem za lingot a pozitívnu reakciu. Vidím, že slušní ľudia ešte nevymreli. Želám všetko dobré.


https://www.duolingo.com/profile/bl2ygWOu

Jozef, aj ja ďakujem za povzbudenie. Je fakt, že aj mne sa cez český jazyk oveľa ťažšie učí, ako keby som prekladala zo slovenčiny. Priznávam, že mi tých 30XP trvá aj hodinu, pretože musím najskôr prekonať chyby, ktoré robím v češtine, až potom riešim anglické vety. Ale nevadí, posúvam sa pomalšie, ale vlastne sa učím 2 jazyky. A to sa tiež počíta. Prajem všetko dobré, Jarka.


https://www.duolingo.com/profile/Marketa72

Se synem závodíme každý den, máme pár lidí v přátelích a v klubu a to nás moc motivuje, abychom nezlenivěli. Na Duolingu jsem si výuku zopakovala, nepoužívám angličtinu v práci běžně, ale jsem pohotovější, když ji potřebuji. Člověk věkem bohužel zapomíná jazyk, který často nepoužívá. Běžně se domluvím anglicky, německy, polsky a rusky. Ze španělštiny jsme si udělala ještě na výšce státnici, ale to bylo naposled, kdy jsem ji použila a tak jsem ji úspěšně zapomněla. Je mi 46 a učení nových věcí je mnohem těžší než před 30 - 35 lety. Tehdy jsem si slovíčka přečetla a pamatuji si je více-méně dodnes, ale teď se některá nová učím nekonečným čmáráním na všechny šmíráky, co kde najdu. Naštěstí to funguje. Přeji krásnou dovolenou a hodně úspěchů s angličtinou.


https://www.duolingo.com/profile/RobertZapo1

díky mnohokrát, ale těch jazyků, které ovládáte no klobouk dolů, vždyť já neumím ani tu angličtinu:-) no a ruštinu jsem bojkotoval už na základce a to jsem z ní maturoval (náš ruštinář byl boží člověk a netrval na tom, abychom jí uměli:-)) nakonec jsme ho měli i u maturity. Domnívám se a tak si to i pamatuji, že ten den to byl právě on, kdo maturoval minimálně dvacetkrát z ruštiny. Posílám lingot a přeji krásný den I take off my hat madam:-) good luck


https://www.duolingo.com/profile/jarjosifko

To plivnutí na ruštinu bylo zbytečné Roberte Zapo1. All languages are nice, when you learn them with love


https://www.duolingo.com/profile/RobertZapo1

Nezlobte se, ale není to plivnutí, je to jen postoj muj a velke casti mojí generace, nechci nikoho urazit, jen jsem napsal, jak to tehdy bylo, možná vy máte ruštinu rád, je to vaše věc a vaše právo, já jsem rád četl ruské autory (v češtině) , ruštinu v té době neměl rád nikdo, byla to prostě jediná možná "netrestatelná" forma odporu. Věřte mi, že nám rozuměli i profesoři i rodiče. Dnes můžete říkat, že se snažím na něco plivat, ne já pouze vyjadřuji svůj názor z té doby. Pokud byste se mě dnes zeptal, jestli bych se chtěl učit ruštinu, tak vám řeknu, že ne, protože by to pro mě byla naprosto zbytečná ztráta času, ale vy se ji klidně učte a určitě se ji snažte použít. Já už to vzdal, když jsem maturoval:-) A jestli vás mohu o něco požádat, nereagujte na mně, jsme zřejmě opravdu na naprosto jiné vlně. I tak vám přeji mnoho úspěchů a štěstí jak v pracovním, tak i v osobním životě. Have a nice day Robert


https://www.duolingo.com/profile/jarjosifko

Kdybych v té době ruštinu bojkotoval, byla by to trapná výmluva mé neschopnosti se ji naučit. I když jsem ji moc neuměl, měl jsem díky ní možnost studovat matematiku na univerzitě. Díky ní jsem ušetřil spoustu peněz za učebnice. Ruské tehdy byly 3x levnější než české (horší papír). Stipendium jsem neměl, takže vítana možnost jak peníze ušetřit. Myslím, že jsme oba nenáviděli Brežněva a Husáka. Já navíc neměl rád i Chruščova, protože neuváženě daroval Ukrajině Krym a vytvořil problém pro budoucnost. Snad se lišíme v tom, že si učitě neuvědomujete, že Sametová revoluce by bez ruského Gorbačova byla možná mnohem později a že by jsme se ji třeba ani nedožili. Politiku do studia jazyků nevnáším, toť vše. Joroš.


https://www.duolingo.com/profile/svrsheque

i wonder how realistic it is to expect the occupied population to approach the forced learning of their occupiers' language with love.


https://www.duolingo.com/profile/RobertZapo1

The time is gone and I believe it will not be repeated. Russian language teachers did not have easy work.


[deaktivovaný uživatel]

  Klikaři, má ruštinářka hnala při cvičném poplach třídu školní chodbou do krytu v ruském jazyce, a s plynovou maskou s filtrem jí nebylo rozumět :DD... utkvěla mi do vzpomínky :). Také jsme všichni dostali na povinné dopisování (já Naděždu) protějšek z Moskvy. ... Jako nic proti, takové byly časy. Angličtina je navíc pro náš sluch velmi zpěvná! ruština ne, němčina také ne (pro mne). Hezký den.


  https://www.duolingo.com/profile/Eevveelliinn

  Gratuluji ! A mohu se zeptat, jak dlouho vám to trvalo ??


  https://www.duolingo.com/profile/RobertZapo1

  Dobrý večer, ja to vlastně ani pořádně nevím. Měl jsem v tom přestávky, ale teď mám za sebou 270 dní v řadě. Myslím si, že skoro dva roky, ale jak už jsem řekl, vážně jsem to začal brát na začátku této mojí nepřetržité série, ale studuji přitom klasickým způsobem, duolingo beru pouze jako pomocníka ke studiu. Děkuji za gratulaci a přeji vydržet a trpělivost, posílám lingot a pozdrav:-)


  [deaktivovaný uživatel]

   Blahopřeji a souhlasím. Navíc si pilujeme paměť :)). Mě už těší (jsem tu podruhé) že si svedu slušně přečíst e-mail :) a pozvolna, bez závodění, jdu dál. Jsem dceři vděčná, že mě sem přihlásila. Cvičím se sluchátky i v čekárnách, na místo křížovek :). Aplikace je výtečná, admini mají můj obdiv za trpělivost... po přečtení okolních vláken bych jako admin byla... nemilá :DD,... zdravím.


   https://www.duolingo.com/profile/MatouekJet

   Ahoj můžu se do téhle diskuze taky nějak přidat ?

   Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.