1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Duolingo
  4. >
  5. překlad do češtiny

https://www.duolingo.com/profile/helena921678

překlad do češtiny

je to zdlouhavé a neefektivní, psát česky se učit nepotřebuji, nešlo by se tomu nějak vyhnout?

April 23, 2019

12 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/MartinOffOn

já bych preferoval, kdyby šlo i na mobilní aplikaci více psát anglicky a poměr mezi překladem z češtiny do angličtiny byl vyšší než při překladu z angličtiny do češtny. Minul jsem také nějaké nastavení, nebo je to prostě jiné chování mobilní verze oproti Webu?


https://www.duolingo.com/profile/tatka_
Mod
  • 1693

Vyzkoušejte opačný kurz, tedy z angličtiny do češtiny. Tam je počet překladů do angličtiny daleko větší a česky už tolik psát nebudete.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Ano, určitě také velmi doporučuji, ale má to své mušky. Viz. např.: https://forum.duolingo.com/comment/31232255

Taťko, ty bys prosím nezkusil někde ve fóru s vývojáři anebo jiným komunikačním kanálem, máš-li, je přesvědčit, aby přidali do nastavení uživatelského účtu např. ten přepínač "Překladová cvičení pouze směrem do cizího jazyka ON/OFF" ? Úplně ideální by bylo, kdyby byl třípolohový. Tedy:

Překladová cvičení:

1) pouze směrem do cizího jazyka

2) automaticky - výchozí volba

3) pouze směrem do rodného jazyka.

V kurzu češtiny totiž časem těch překladů směrem do češtiny také velmi přibude, je to nepříjemné. Chápu ale, že to už bysme asi chtěli moc.

Případně to odvíjet od těch korunek, vždyť to se vyloženě nabízí. Při jedné skoro vše do rodného jazyka, při pěti nejlépe úplně vše do cizího jazyka. Na ostatních stupních nejlépe plynule zvyšovat poměr.

Jestli to zkusíš, DĚKUJEME VELMI MOC !!! Prosím, argumentuj, že to zde žádá hodně lidí a že se tím znásobí úroveň znalosti jazyka, kterou dokáže Duolingo naučit. Jsem si jistý, že by to velmi napomohlo k získání schopnosti vyjádřit se v cizím jazyce - získání opravdu aktivní znalosti jazyka. Uživatelé tak také vydrží u Duolinga mnohem déle, stále jim bude mít co dát, řádově roky. I ti, kteří se učí jen jeden jazyk.

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.
Začít