1. Forum
  2. >
  3. Temat: Duolingo
  4. >
  5. Kluby (likwidacja) i ligi - Z…

https://www.duolingo.com/profile/Aurora_Pietraga

Kluby (likwidacja) i ligi - ZAJRZYJ KONIECZNIE

Witajcie,
dwa dni temu dostałam od duolingo informację, że do 20 maja 2019 będą zlikwidowane wszystkie kluby (kluby są na tabletach i telefonach),a w zamian duolingo utworzy ligi.

Ja jestem już w ligach.

I niestety nie jestem w żadnym klubie, za to przepraszam Kubix 1.5.6 , bo zapisałam się do Twojego klubu bardzo niedawno i dostałam lingoty, a teraz mam ligi, a nie mogę uczestniczyć w Twoim klubie. Napisz proszę komentarz, to oddam lingoty, które od Ciebie dostałam.

Napiszcie czy i u Was już te zmiany wprowadziło duolingo?

April 26, 2019

16 komentarzy


https://www.duolingo.com/profile/kielbaska_cute

u mnie nie, i naprawde nie wiem co to jest ta liga i o co w tym chodzi. wytlumaczylbys mi? pozdrawiam


https://www.duolingo.com/profile/Beata_Pietraga

dla tych, którzy mają konto duolingo na tablecie i telefonie, Duolingo wyszło z propozycją takiej wirtualnej kawiarni - gdzie każdy mógł się do jakiejś zapisać (każdy język miał swoją kawiarnię) jak miałaś trzy języki, to mogłaś pisać w trzech wirtualnych kawiarniach, oczywiście w każdej kawiarni we właściwym języku - ale duolingo zaczęło likwidować te "kawiarnie", a w zamian zaproponowano przystąpienie do lig.

Ligi nie są obowiązkowe, ale można do nich należeć bez żadnych zobowiązań. Niektórych ściganie się w punktach motywuje, a jak wiemy - czym więcej punktów tym więcej ćwiczymy. Dlatego w ligach jest rywalizacja tygodniowa. Zaczynamy w niedzielę ... chyba o 2 w nocy (tak jest obecnie ze względu na zmianę czasu, wcześniej było o 1 w nocy) ... jakoś tak, nie do końca tu sprecyzuję, gdyż sama nie jestem pewna... jednak osoba z najwyższą ilością punktów dostaje 20 lingotów, później 10 lingotów i 5 lingotów ... oczywiście jest na początku liga brązowa, później srebrna, złota i chyba platynowa ... a dalej nie wiem ...
oczywiście gdy przystąpisz do ligi na telefonie lub tablecie, to gdy ćwiczysz na komputerze punkty również są brane pod uwagę...

niby to nic nie daje, bo lingotów nie ma gdzie wydawać, ale niektórzy czują dreszczyk rywalizacji i to im wystarczy, żeby ćwiczyć :) ...

to tak w skrócie ... może inni dodadzą COŚ więcej od siebie ...


https://www.duolingo.com/profile/Radek-Leszek

Beato, dziękuję za wyjaśnienie.


https://www.duolingo.com/profile/Dana_Dany

Beatko, ja niedawno zaczęłam ćwiczyć na telefonie i właśnie jestem w srebrnej lidze na pierwszym miejscu. Trochę inaczej to wygląda niż na komputerze, ale zauważyłam, że punkty są sumowane, nic nie przepada i nawet polubiłam ten sposób nauki. :)


https://www.duolingo.com/profile/Beata_Pietraga

Ja kiedyś miałam ligi, później duolingo je usunęło i zastąpiło klubami. A teraz mi przywrócili ligi i to na tym poziomie co byłam ... (złota liga) ... bardzo się zdziwiłam, że to gdzieś tam było zapisane ... niby się nie ścigam, ale znów podglądam na jakim jestem miejscu i zawsze kilka więcej ćwiczeń zrobię ;)


https://www.duolingo.com/profile/Hildegarda380649

@Beata Pietraga. Mam wrazenie ,ze wiesz wszystko. To co napisalas "niby sie nie scigam" , to nie jest prawda. Scigasz sie ze mna ale ja traktuje to jako zabawe.

Pozdrawiam:)


https://www.duolingo.com/profile/Hildegarda380649

ps. Oczywiscie , slowo "wszystko" dotyczy Duolingo.


https://www.duolingo.com/profile/Beata_Pietraga

Super, więc bawmy się dalej :)


https://www.duolingo.com/profile/kielbaska_cute

dzieki za wyjasnienie, nie za bardzo to od razu zrozumialam, ale teraz juz wiem. mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie- czy ja jestem w lidze z przypadkowymi osobami, czy moge jakos je sobie wybrac, czy dolaczyc dotakiej ligi, do jakiej chce. np. chce byc z toba w lidze, i co moge zrobic?


https://www.duolingo.com/profile/Beata_Pietraga

np. ja jestem z przypadkowymi osobami i nie znam możliwości świadomego dobierania osób w ligach, jeśli masz dużo punktów i "awansujesz" do wyższej ligi, to znów ta lista się zmienia... jest tam też strefa utrzymania się w lidze i jest też strefa awansu do wyższej ligi ...


https://www.duolingo.com/profile/chi_karinkashika

Beato, czy orientujesz się czy jest możliwość nawiązania kontaktu z ludźmi, których miałam jako swoich znajomych w dawnym klubie? (Przed zmianą na ligi)


https://www.duolingo.com/profile/Beata_Pietraga

Z tego co wiem, to nie można "wrócić" i dorzucić do kontaktów te osoby, z którymi było się w klubie ... pozostaje tworzyć nową listę znajomych i nawiązywać nowe znajomości :)


https://www.duolingo.com/profile/karawana_

zerkam, jak na Duo było przed laty: https://forum.duolingo.com/comment/20366129 (o zlikwidowaniu Zanurzenia)

potem były Kluby, teraz są Ligi

tyle, że jak się zorientowałem, Zanurzenie to była bardzo efektywna nauka, o ile ktoś się w nie zaangażował

natomiast dzisiejsze Ligi to element rywalilizacyjno-motywacyjny, może dla niektórych ważny...

ale sam w sobie nic nie uczy...

jak widzę, dotarłem do Duo, jak już niektóre ważne atrakcje przeminęły, a z tego, co czytałem na forum o tym Zanurzeniu, to było rewelacyjne narzędzie do doskonalenia języka... :)


https://www.duolingo.com/profile/duduasa156

to byłem ja, ale no zmieniłem nazwę - nic nie musisz mi oddawać :) Poza tym dopiero teraz to widzę

Naucz się języka w zaledwie 5 minut dziennie. Za darmo.