1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. Uygulamadan en iyi şekilde na…

https://www.duolingo.com/profile/_ertan_

Uygulamadan en iyi şekilde nasıl faydalanabilirim?

Merhaba! Bugün uygulamayı kullanmaya başlayali üç gün oldu. Henüz Çözmeye çalışıyorum). Surekli yeni kategoriler açılıyor ACABA AÇILMIŞ OLANLARİN DUZEYLERİNİ KOMPLE BİTİRİP ASAGİYA DOGRU MU İNSEM YOKSA ACİLANLARİN HEPSİNDEN AYNİ ANDA Mİ İLERLESEM DAHA İYİ OLUR ?

May 8, 2019

9 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/MemetGA

Arkadaşların söylediği gibi komple bitirmeden geçme. Hatta bitirdikten sonra tam olarak akılda kalması için bir gün pratik yapman daha mantıklı. Vakit ayırabilirsen günlük pratik yapmayı es geçme derim. Kolay gelsin Başarılar


https://www.duolingo.com/profile/BlackSweetWolf

Selam arkadaşlar..Öncelikle benden 1 er lingot gönderiyorum. Belki işinize yarar ?!?! Benim uyguladığım sistem şu : Herhangi bir dilde 1 dersin 5 kademesini bitiriyorum. diğer derslere geçiyorum. Her hafta sonu 1.dersten itibaren zaman süreli pratikler yapıyorum. Yani kendinizi zorluyorsunuz. Böylece bazı şeylerin zamanla sizde kaldığını göreceksiniz. Ayrıca arkadaşlarınızla basit cümlelerle ingilizce veya başka dillerde küçük diyaloglar hazırlayın. Pratik yapın. Tekrar..tekrar..tekrar.. İstanbul dan selamlar :)


https://www.duolingo.com/profile/_ertan_

Teşekkürler arkadaşlar


https://www.duolingo.com/profile/alicanerturk

Size tavsiyem, her konuyu 5. dersine kadar tamamlamadan geçmemeniz. Eğer İngilizce'de ve Duolingo'da yeniyseniz, her yeni derste yeni kelimeler ekleniyor ve bunları öğrenmeden geçmenizi tavsiye etmem.

Ayrıca her ders boyunca öğrendiğiniz kelimeleri not edip dersten sonra tekrar etmeniz de gayet yarayışlı olacaktır. Şahsen Rusçayı anlık bu şekilde gayet güzel öğreniyorum.

Başarılar!


https://www.duolingo.com/profile/thejokerboy

evet ben de aynı şeyi yazacaktım fakat eğer çok iyi bildiğini düşündüğün konular varsa sınavlarla geçmeni tavsiye edebilirim!

evet bilmiyorsan bence de her dersi tek tek geç.çünkü her seferinde birkaç kelime ekleniyor ve birikebiliyor bu kelimeler.sonrasında genel alıştırma yaparken zorlanabilirsin eğer dersleri atlayarak geçersen.

Başarılar... :)


https://www.duolingo.com/profile/alpolnikov

Bence konuları öğrene öğrene, tek tek ilerlemek daha iyi. Açılanların hepsinde aynı anda ilerlersen kalıpları ezberlemen zorlaşabilir.


https://www.duolingo.com/profile/Xcentus

ne komple bitir ne de direk aşağı doğru inerek ilerle,ikisinin ortası olsun.daha yararlı olacaktır.


https://www.duolingo.com/profile/Ahmet568

Her dersi sırayla bitir (5. seviyesine kadar) o şekilde şekilde aşağı ine ine bitirmen çok daha doğru olur eğer mümkünse kendine bir çalışma saati ayarla her gün şu saatte şu kadar çalışacağım her gün şu saatte bu kadar yapacağım gibi ve eğer mümkünse her ders bitirdiğin biraz pratik yap kelimeleri birleştirmeyi biraz daha iyi kavrarsın önceden de kullanıyordum da fakat bazı durumlar dan dolayı bir süre bırakmam gerekti şimdi sıfır dan başladım 4 gün oldu başlayalı 3-4 saatte bir 30 dakika-1 saat arası çalışma saati ve her ders bitimin de bir kaç pratik ayarladım kendime şimdi çok daha kararlı ve rahat bir şekilde ilerliyorum kendine göre bir çalışma saati ayarlasan çok daha iyi bir gelişim sağlayacağın dan eminim :=) keşke çok daha önce keşfetseydim duolingo'yu bu eşsiz güzellikten daha iyi yaralanabilirdim.


https://www.duolingo.com/profile/mutlukurt

Kesinlikle ara vermeden tekrar yapmak en mantıklı olanı. Ve sırasıyla git bencede Açılmış olan kategorilere başlamadan önce bulunduğun konunun kalıplarını bitir. Sonra diğerlerine geç

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.