1. Forum
  2. >
  3. Konu: English
  4. >
  5. Duolingo derslerini düzenleye…

https://www.duolingo.com/profile/Ufuckcan

Duolingo derslerini düzenleyen sevgili yönetici ve öğretmenlerden bir istek.

Bendeniz Ufuk C1 düzeyinde İngilizce bilmeme rağmen bilgimi her zaman taze tutmak için Duolingo'yu yaklaşık 5 yıldır kullanıyorum.

Keşke karşınıza daha farklı bir şekilde çıkmak isterdim ama bu duyuru pek de iç açıcı değil maalesef. Diğer tüm diller gibi zamanla değişen Türkçe her geçen gün daha karmaşık hale gelmeye başladı. Hele ki derslerde anlamsız veya tuhaf bulduğum bir çok kelime ve cümlelerin bırakın İngilizcesini Türkçesini bile Türk Dil Kurumu sözlüğünde anca bulabilmekteyim. Biliyorum ki benim gibi binlerce kullanıcı da aynı şeyleri hissediyordur. Bu problemden dolayı her dersteki her sorunun yöneticiler tarafından gözden geçirilmesini ve hatta gerekiyorsa düzeltme yapıp kullanıcıya doğrulama elektronik psta gönderilmesini rica ediyorum.

Eğer ki birkaç gönüllünün yardımına ihtiyacınız var ise Türkçeyi bilip İngilizce öğrenmek isteyen her bireye yardımcı olabileceğimi gönülden kabul ediyorum

Umarım bu mesaj ilgili kişilerin eline ulaşır.

Ufuk Can Çelik Dolingo Gaziantep Dil Büyükelçisi

May 15, 2019

7 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/AdambeyTR

İnşallah ilgili yere ulaşır :D


https://www.duolingo.com/profile/alicanerturk

Selamlar,

Sorunun ne olduğunu esasen tam olarak anlayamadım. Türkçe kursundaki kelime ve cümleler mi mantıksız?


https://www.duolingo.com/profile/OCandogan

Merhabalar, arada benim de bazı noktalarda genelde Türkçe'de kullanmadığımız bazı uygulamalara rastladığım oldu. Fakat, sizin hangi noktalarda düzeltme tavsiyeniz olduğunu ben de net anlamadım.


https://www.duolingo.com/profile/Ufuckcan

Merhabalar! Genelde karşılaştığınız bu kelime ve cümlelerin Türkçe'de tuhaf olduğunu belirtmek için oluşturulan bildir butonunun şu ana kadar bir işe yaramadığını düşünmekteyim sadece.


https://www.duolingo.com/profile/James_London

Merhaba,

Foruma Türkçe yazmakla olmaz. İşte sana ilgili yer ; https://support.duolingo.com/hc/tr/requests/new C1 düzeyinde olduğunu yazmışsın o zaman bu istek veya sorununu rahatlıkla İngilizce anlatabilirsin anlamına geliyor. C1-C2 seviyelerinin İngilizcenin en üst seviyesi olan "Advanced" olduğunu da bilmeyenleri aydınlatma anlamında yazalım.


https://www.duolingo.com/profile/Ufuckcan

Merhabalar!

Amacım Duolingo Support birimine Türkçe dilinden İngilizce kursunun sorunları olduğunu söylemek birazcık bu sistemi yönetenlerin işlerini yapmadığını ima edip merkezdeki birime yanlış bir imaj vermiş olur. Şu an gereken küçük olsa bile düzeltmeleri takip etmek ve Duolingo'da ki diğer kurslar gibi dil öğrenimini güncel kılmak. Bu istek sadece foruma yazılan bir gönderi değildir. Aynı zamanda yöneticilerle de iletişime geçilecektir.

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak İngilizce öğren. Ücretsiz.