1. Fórum
  2. >
  3. Téma: English
  4. >
  5. "Klikněte na mikrofon a pokra…

https://www.duolingo.com/profile/Petr91639

"Klikněte na mikrofon a pokračujte"

Když v tomto cvičení odpovím s nepřesnou výslovností, tak mi Duolingo oznámí "Špatně" a pokračuje k dalšímu cvičení. Během lekce se toto cvičení už neopakuje a já nemám možnost si procvičit správnou výslovnost. Přál bych si, abych v případě nepřesné výslovnosti mohl příslušné cvičení hned několikrát opakovat.

May 28, 2019

14 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Ano, bylo by to fajn, ale s vývojáři těžko hneme. Nevím, jak je to v jiných aplikacích, ale v té webové lze i po neuznání hlasové odpovědi znovu kliknout na reproduktor, poslechnout si to znovu a zkusit si to třeba i několikrát zopakovat pro sebe. Až vám to naskočí příště (v dalším opakování), už to vyslovíte správně.

May 28, 2019

https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

Tak vzhledem k tomu, ze to po vas cast chce vyslovit "I have a dog" a nakonec to uzna, kdyz reknete "motorka", tak bych se uplne nespolehala na to, ze me tento system nauci spravne vyslovovat. Mne se pravidelne ve francouzstine stavalo, ze system neuznal sam sebe, kdyz jsem mu to pustila misto sebe.

May 28, 2019

https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Myslím, že v angličtině to od aktualizace cca před půl rokem (tou dobou přibyl druhý hlas) funguje mnohem lépe, než zpočátku. Určitě to ale souvisí i s hardwarem a nastavením úrovní. Samozřejmě ale, chápeme, program nás nutí pokusit se co nejlépe napodobit vzor a ne opakovat to, co už jednou třeba náhodou uznal. To, že nám program časem víc a víc rozumí, bereme spíše jako další motivační nástroj, který ale opravdu potěší.

May 28, 2019

https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Velmi kvalitní Speech to Text je např. tento:

https://www.speechtexter.com

Pro další procvičování možná fajn, zkusit mu číst text, nejlépe po poslechu audia (audio kniha ve spolupráci s knihou / e-knihou, po krátkých odstavcích nebo několika větách).

Perfektní je také, když zaboha nemůžete porozumět nějakému dialogu a nemáte titulky (např. zajímavé, ale netitulkované interview na YouTube) ani po ruce zdatného angličtináře. Můžete přesměrovat zvuk z PC do vstupu (přes směšovač stereo, většina zvukovek ho má) a není-li ve zdroji příliš rušivého hluku, ten web perfektně rozumí. Mnohem lépe, než např. Google translator. Rozumí i tomu, čemu nerozumí i poměrně pokročilí angličtináři, které já mám občas k dispozici. Ano, občas je potřeba něco domyslet nebo doodposlechnout, ale s tím, čemu jsem nerozuměl, mi vždy pomohl.

May 28, 2019

https://www.duolingo.com/profile/Filomena.Prvni

Otevřela jsem si onu stránku, ale nechápu systém. Ještě tam na mne vyskočilo nainstalovat 30ti denní zkušební versi. Takže k užívání je nutná instalace programu?

July 19, 2019

https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Ne. Neklikejte na reklamy! Normálně na té titulní stránce "START DICTATING" a potom vlevo nahoře "Start" .... a jede.

July 19, 2019

https://www.duolingo.com/profile/Radim_Cz

Souhlasím, z tohoto důvodu jsem si vyslovování vypnul.

May 30, 2019

https://www.duolingo.com/profile/TaNlGA

Přesně. Mam uplne stejny nazor. Nenauci mne to takhle vyslovovat spravnĕ .

May 30, 2019

https://www.duolingo.com/profile/Filomena.Prvni

Nevím proč, ale v PC stolním mi toto cvičení na Lišákovi ani v Chrome nefunguje, ačkoliv již mám nainstalován nový Win10. Funguje pouze na NB v Chrome, avšak pokud větu zopakuji provázaně, většinou ji systém nepochroupá. Musím říci každé slovo zvlášť, a pak se teprve chytne. Ovšem někdy do něj hučím jedno slovo natřikrát (správně) a stejně mi to vyhodnotí jako špatnou odpověď. Zkrátka, je to velmi náladový element. Ale pustit si větu několikrát i po vyhodnocení (správně či špatně) je možné, jak píše Dalibor.

July 19, 2019

https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Jestli už máte opravdu současný stroj, typuju, že to bude nastavením úrovně mikrofonu. Je třeba nastavit napevno (ne nastavovat úroveň automaticky) a většinou na maximum. Někdy je třeba i zapnout "Zesílení mikrofonu" - a potom trošku stáhnout regulaci. Dále nepoužívat žádné "zhnusňovače" signálu, jako odstranění šumu nebo ozvěny. Já jsem to rozchodil na všech velmi různých strojích, na kterých jsem to zkoušel. Nejsnáze se to testuje a nastavuje v nějakým klasickým Speech to Text , např. odkaz nahoře. A nebo i v Google translatoru, i ten má hlasový vstup.

July 19, 2019

https://www.duolingo.com/profile/Filomena.Prvni

A kde to nastavím? Vůbec se v nové desítce nevyznám. Je zase úplně jiná nežli WinXP. Hrozně v těch nastaveních plavu. Ani nevím, jak nastavit domovský internetový prohlížeč. Ne že bych to nezkoušela. Zvuk do PC pouštím přes wi-fi věž. Zapnu věž, kterouž přepnu na "video".

July 19, 2019

https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Upřímně, nedivím se. Desítky jsou strašné, a ne jen v tomto směru. Osobně je nesnáším, ale napíšu vám návod. Jedna věc mi není jasná "Zvuk do PC pouštím přes wi-fi věž." Nechtěla jste říct, že "Zvuk z PC pouštím přes wi-fi věž." ? A nebo skutečně máte mikrofon zastrčený do věže ?

Jinak, Duolingo je nejlepší s (kvalitním) PC mikrofonem, zastrčeným rovnou do počítače (zvukovky, růžový vstup) a se sluchátky, ale to není úplně nutné. Nejlépe rovnou sluchátka s mikrofonem, stojí to pár korun a fakt se to vyplatí. Nemusejí být nijak masivní, menší jsou spíše výhodou, zvlášť ve vedru... Ale aby měly mikrofon vystrčený dopředu, ne jen takové to tintítko u ucha.

July 19, 2019

https://www.duolingo.com/profile/Filomena.Prvni

No ano, zvuk Z PC...je to přes kabel, jenž je zastrčen v PC a ve wi-fi. Já zase nesnáším sluchátka, tak to by as nešlo. Měla jsem za to, že mikrofon je zabudován přímo v PC (protože v NB to jde a žádná sluchátka ni mikrofon jsem tam nemusela strkat). Ve WinXP to fungovalo na FireFox nežli se zhroutil. No možná mám vlčí mlhu a fungoval jen zvuk, nikoliv mikrofon.

July 19, 2019

https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

NB má vnitřní zabudovaný mikrofon, PC ne. Doporučuji tedy pořídit PC mikrofon, ne ten úplně nejlevnější, také délku kablíku volte tak, aby vám vyhovoval. Před tím ještě zkontrolujte, zda máte v PC nějakou volnou růžovou zdířku. S nastavením, bude-li třeba, vám potom pomůžu.

July 21, 2019
Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.