https://www.duolingo.com/profile/ch7ktt7X

Duolingo

Som presvedčený, že neexistuje lepší projekt ako Duolingo, ktorý by naučil hovoriť anglicky. Ďakujem.

June 3, 2019

8 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/BorecNakonec

Rozhodně by byl nejlepší, chybí tomu jediné: Aby v posledních fázích kurzů bylo při procvičování více překladů směrem do učeného jazyka. Nejlépe všechny. Majitelé duolinga se prý obávají, že by to uživatele odradilo. Ovšem, opak je pravdou, odrazuje současný stav, cca po roce.

Každopádně, mají-li takové obavy, mohli by přidat nastavení do uživatelského účtu, ať si to každý nastaví, jak chce. Ostatní komerční i nekomerční kurzy to tak mají. Alespoň ty, které jsem testoval.

A potom už je to jen otázka obsahu, který se může a snad bude rozvíjet.

Za sebe mám ještě jednu výtku, která vadí hlavně ve složitějších kurzech, než je kurz ČJ -> AJ (např. AJ -> ČJ) - a to, že se nezobrazuje nejbližší správný překlad s podtržítky, to bylo super a bohužel se od toho upustilo. Znamená to spoustu bádání navíc a duolingo tím hodně ztratilo. Věřím, že se to vrátí, snad. A Duolingo bude nejlepší projekt na učení jazyků, který kdy byl, je, a bude.


https://www.duolingo.com/profile/ch7ktt7X

Ďakujem za komentár. Do roka mi chýba ešte "zopár" mesiacov, tak sa k tomu neviem vyjadriť. Zo začiatku som mal pocit, že Duolingo bude tiež kurz typu "Hello world", ale po čase som zistil, že je oveľa lepší. Chápem, že každý kurz ma isté technické obmedzenia, veď koľko možnosti je pri preklade z angličtiny do češtiny, ale dúfam, že na jednej veci sa zhodneme, že Duolingo je super. Pekný večer prajem.


https://www.duolingo.com/profile/BorecNakonec

Jasně, že je super! Hezký večer Vám i ostatním.


https://www.duolingo.com/profile/RobertZapo1

Dobrý den, jsem přesvědčený, že je Duolingo nejlepším dostupným projektem k výuce angličtiny, ale člověk to musí brát jen jako doplněk ke klasickému studiu. Dále sledovat filmy v angličtině s českými titulky a později s anglickými titulky. Ta řeč se musí naposlouchat, nestačí jen umět mluvit, ale také rozumět tomu, co nám ostatní říkají...to je nejdůležitější. A také hodně číst. Přeji hodně úspěchů a posílám lingot. Krásný den


https://www.duolingo.com/profile/ch7ktt7X

Jasné na gramatiku Help for English (super ak sú v diskusiách na Duolingu odkazy) a na počúvanie YouTube. Tam je toho... Ďakujem. Pekný deň prajem.


https://www.duolingo.com/profile/Jesterka7

Mám stejný názor. Přeji všem studijní úspěchy a pěkný večer.


https://www.duolingo.com/profile/Pavel482643

sice mám za sebou jen měsíc, ale pár věcí bych rád dal na zvážení. Nějak mi připadá, že ty lehčí věci (pro mě) se zbytečně moc opakují a některé mě neznámé výrazy a obraty se objeví jen jednou za čas. Kdyby byla v této aplikaci nějaká zpětná vazba, mohlo by se ve vyšších úrovních zohlednit to, v čem děláme chyby a co už bezpečně zvládáme. Včera jsem dodělal Data a čas a bylo opravdu únavné neustále vypisovat, že February, March, April and May are months of the year. A jednou za čas se objeví fráze, která je potřeba se naučit celá, ale ta se tam rozhodně nevyskytuje tak často. Duolingo je pro mě výborné pro poslouchání, mám problém rozeznat v mluvené řeči co se říká.


https://www.duolingo.com/profile/Jesterka7

Aho Pavle, já ti asi v tomto nepomůžu,ja to moc neřeším, začinám s anglinou a vím že jedna profesorka jazyků, nam kdysi rekla:,, chcete-li si slovička opravdu zapamatovat, je nutné jej vyslovit 500-600 krát nahlas... Já tomu věřím, s úseky pro mne jednoduché dělám, když jsem unavená... Přeji hodně trpělivosti a úspěchů Jitka

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.