https://www.duolingo.com/profile/Gregorius001

Some Polish vulgar words explained in a video

Piszę po polsku, ponieważ całe video jest w tym języku i nagrane przez eksperta językowego, także nie dla początkujących.

Poziom really hard, choć są tam polskie napisy.

Może się przydać, biorąc pod uwagę skłonność naszego narodu do przeklinania w tym pięknym języku. ;)

Enjoy!

https://youtu.be/jCBdMrl5UPQ

June 29, 2019

4 Comments


https://www.duolingo.com/profile/TeresaTeresa101

Witaj, Gregorius001!

Obejrzałam z ciekawością to video. Pochodzenie tych wulgaryzmów jest bardzo ciekawe. Okazuje się, że niektóre słowa nie były takie złe, ale z czasem stały się brzydkimi wulgaryzmami.

. Osobiście nie używam takich słów, brzydzę się ich. Dla mnie ludzie używający wulgaryzmów ....tracą na wartości w moich oczach, nie lubię przebywać w towarzystwie takich osób, z czasem unikam z nimi kontaktów.

Uważam, że .."Język polski"...... jest tak piękny i bogaty w ładne słowa i należy z niego korzystać do woli ( tyle, ile się pragnie )... tego Wszystkim życzę!!!. .....

.......pozdrawiam, Danuta :) .......

June 29, 2019

https://www.duolingo.com/profile/Gregorius001

Och, zgadzam się z Panią w stu procentach. Nie przeszło mi nawet przez myśl nauczać cudzoziemców, którzy podjęli się wyzwania w postaci naszego pięknego języka, tego by sobie ot tak przeklinać. Niemniej, przeklinanie jest częścią każdego języka, a będąc wielojęzycznym (polski oczywiście, plus angielski i niemiecki) mogę spokojnie stwierdzić, iż my jako Polacy mamy bardziej soczysty repertuar wulgaryzmów, niż angielski i niemiecki razem wzięte (zwłaszcza od angielskiego, który jest w obecnych czasach okropnie sprymityzowany, mieszkam od lat w Anglii, więc chyba mogę się wypowiedzieć).

Swoją drogą, zdaje się, że jest Pani polonistką? Jeśli mam rację, to gdy się tu wypowiadam, proszę uprzejmie poprawiać każdy mój ewidentny błąd. Pod tym kątem daję szczere błogosławieństwo. ;) Przyda się to i mi, jak i innym to czytającym.

June 30, 2019

https://www.duolingo.com/profile/LICA98

przekleństwa są najlepsze

June 29, 2019

https://www.duolingo.com/profile/Gregorius001

Chyba jednak nie, skoro mnie za ten link minusują. ;) Nie, żeby takiego indywidualistę jak ja jakoś to specjalnie obchodziło, stwierdzam jeno fakt. ;)

June 29, 2019
Learn Polish in just 5 minutes a day. For free.