https://www.duolingo.com/profile/bluerayne14

Looking for a friend to talk to!

Cześć. Mam na imię Rayne i ja chcę ćwiczyć język polski, ale nie mam z kim rozmawiać. Nie znam wiele polskiego, ale probuję bo ja chcę mowić z moja babcia i dziadzi, i dużo ćwiczyć jest ważny. Moi dziadkowie sa z polski, i oni znaja angielski, ale chcę z nimi mowić po polsku. Teraz, ja rozumiem więcej niż sama mogę powiedzieć, ale ja chce rozmawiać kiedy moi dziadkowie mowia po polsku. Ćwiczyłem, i ja potrzebuję całej praktyki jaka mogę uzyskać! Dzięki!

(I'm sorry if my grammar is off, but I would prefer to be able to be understood than to stress about technicalities. I would just like to feel comfortable and confident and be able to put sentences together and have someone to practice with so I can get by with the language first and then worry about technicalities.)

July 12, 2019

12 Comments


https://www.duolingo.com/profile/Gui_SF

I wish Duolingo had a chat

July 20, 2019

https://www.duolingo.com/profile/IchigoKuros

Hej, to fanie że chcesz się uczyć polskiego, nie wiele osób chce się uczyć polskiego, dobrze że chcesz poznać ten język i móc porozmawiać ze swoją rodziną w ich ojczystym języku, życzę ci powodzenia :) Takie pytanie jaki jest twój język ojczysty? Moim jest Polski :) Hey, it is nice that you want to learn Polish, not many people want to learn Polish, its good that you want to know this language and be able to speak with your family in their native language, I wish you good luck :) btw, what is your native language? My is Polish :)

July 13, 2019

https://www.duolingo.com/profile/bluerayne14

Dziękuje bardzo! Jestem dumną polską dziewczyną i ja chcę być bliżej mojej kultury :) Kocham języki, i polski to piękne język i polscy ludzie sa wspaniały. Jestem dumna że jestem jednym. Moja język ojczysty jest angielski. Also, I am so impressed that you know English so well and that you are still learning more. I'm super jealous! It's sad that the U.S education system is so bad with teaching languages. I wish I could speak every language.

July 13, 2019

https://www.duolingo.com/profile/Gregorius001

Jeśli chcesz przećwiczyć polski, napisz do mnie na thevolo@interia.pl pisząc skąd jesteś, czym się na codzień zajmujesz, jakie masz hobby itd, na pewno odpiszę. Możemy się później porozumiewać przez WhatsApp, ale przecież nie będę tutaj publicznie swojego numeru telefonu podawał. Na pewno odpiszę, chylę czoła osobom, które uczą się naszego trudnego języka, nawet „stuprocentowi” (że tak się wyrażę) Polacy, którzy nie byli nigdy za granicą i polski to ich jedyny język, miewają nie lada problemy z naszą gramatyką i pisownią. Jestem trochę #grammarnazi, więc jeśli potrzebujesz osoby do kulturalnego, lecz stanowczego korygowania błędów, służę uprzejmie.

July 13, 2019

https://www.duolingo.com/profile/AndyUlb4

I have a Discord server which can be used. Please contact me, if you or anyone else is interested. I am just a language nerd who likes to get in contact with people from all over the world. I speak/understand the following languages: polski, čeština, russky, deutsch, english + francais

There is also a Discord server for Duo-users: duolingoSlavs

You can find it when you search the servers at discordservers.com

July 13, 2019

https://www.duolingo.com/profile/B0900223

If you allow beginners I'd like to join your Polish server.

July 23, 2019

https://www.duolingo.com/profile/PeterBaumg7

Me too.

July 30, 2019

https://www.duolingo.com/profile/EricRudn111

AND IF THEY DO TEACH A LANGUAGE ITS ONLY SPANISH OR FRENCH LOL!

July 23, 2019

https://www.duolingo.com/profile/AndyUlb4

Well, I see, that this Discord server is only low frequented. That makes me a bit sad. I also had no answer to my opinion to start a language chat on my own server. So nobody seems to be interested. :-( And please don't write in everything in caps, but with commata and stops. That makes it easier to read and to understand. Thank you.

July 23, 2019

https://www.duolingo.com/profile/Xandriao

add me on snapchat: kukeecake im polish and i like talking

July 15, 2019

https://www.duolingo.com/profile/MaggieURcool

Hej, świetna wiadomość! To fantastyczne, że chcesz nauczyć się polskiego żeby rozmawiać ze swoimi dziadkami. Jeśli w dalszym ciągu szukasz towarzysza/towarzyszki rozmów to chętnie pomogę ci się podszkolić. :) beoska@gmail.com Powodzenia!

July 17, 2019

https://www.duolingo.com/profile/bluerayne14

Przepraszam za tak późną odpowiedź, ja jestem z moi dziadkowe bo za jednego miesac ja ide do szkoly z Nowy Yorku. Chciałbym porozmawiać!

August 8, 2019
Learn Polish in just 5 minutes a day. For free.