1. Forum
  2. >
  3. Temat: Duolingo
  4. >
  5. Nauka języków obcych

https://www.duolingo.com/profile/Bogna8031

Nauka języków obcych

Bardzo jestem ciekawa, czy Amerykanie, Anglicy, Francuzi uczą się języka polskiego, równie często, jak my Polacy, angielskiego, niemieckiego, włoskiego itp.

July 15, 2019

4 komentarze


https://www.duolingo.com/profile/Radek-Leszek

Bogna, chyba masz świadomość, że to jest czysto retoryczne pytanie? :)


https://www.duolingo.com/profile/Bogna8031

Leszek, właściwie znam odpowiedź na to pytanie. Dla mnie nie jest retoryczne. Zadałam je trochę z przekory. Historycznie rzecz ujmując: Anglia, Francja, Hiszpania i Portugalia miały najwięcej kolonii na świecie. Jest więc zrozumiałe, że angielski, francuski, hiszpański i portugalski są takie powszechne. Ale, dlaczego dzisiaj od nas Polaków wymaga się znajomości języków obcych, a od Francuzów, czy Niemców, nie?!!! Mieszkam nad morzem blisko granicy z Niemcami. Niemcy odwiedzają nas bardzo często. Pytają o wszystko po niemiecku. Nawet pytanie" sprechen Sie Deutsch "? zadają po niemiecku. Nie wysilają się zapytać po polsku. Dlatego pozwoliłam sobie na trochę przekory.


https://www.duolingo.com/profile/Beata_Pietraga

taka to natura ludzka... trochę to też pewnie wynika z dumy narodowej (mam na myśli Niemców) - poniekąd - ale teraz świat stoi otworem dla ludzi mówiących innymi językami, więc cieszmy się tym, że mamy szansę uczyć się :)

mój 9,5 letni syn uczy się dosyć aktywnie 7 języków, jeśli utrzyma tempo nauki, które sam sobie narzucił, to wraz z maturą dam mu koszulkę z napisem poliglota :) - oczywiście jak dożyję, dotrwam i demencja starcza mnie nie złapie :)


https://www.duolingo.com/profile/lucja630173

Znam takich, aczkolwiek zaczęli się uczyć, bo przeprowadzili się do polski i była taka konieczność. Jedna po roku nauki umie już nasz język perfekcyjnie. :)

Naucz się języka w zaledwie 5 minut dziennie. Za darmo.