1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. Duolingodan en iyi şekilde ya…

https://www.duolingo.com/profile/OuzhanDodu

Duolingodan en iyi şekilde yararlanmak

Merhabalar,başlığı görüyorsunuz.Sıfırdan başladım ben.Önce ilk dersin seviyesini 5/5 yapıp diğerlerine mi geçeyim yoksa her dersten 1 sevıye atlatıp hepsınden 1 sevıye yaptıktan sonra hepsınden 2 sonra 3 sevıye mı atlatayım? Bir de diğer 10 dersten sonrakı diğer derslere de 1 sevıye mı atlatayım yoksa 10 dersın hepsını 5 sevıye yapıp sonra mı diğer 10 derse geçeyim?Ya da karışık mu gieyim bir de ders açtıkça önceki derslerdeki sorular yeni açtığım dersteki öğrendiklerimi de soruyor sanırım öyle gözlemledim. ne dersiniz siz bu işe ?

July 18, 2019

5 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/Barisbargun

kısayol filan asla kullanma, ilk önce bölümdeki her dersi 4.seviyeye getir hepsini getirdikten sonra tekrar hepsine geç ve 5.seviyeye getirerek bir diğer bölüme geç


https://www.duolingo.com/profile/Barisbargun

Ayrıca günde en az 200 puan yapmaya çalıs. ve alıstırmaya yarısını ver mesela 200 puan yapıcaksan ilk 50sini alıstırma 100ünü bölümdeki dersler diğer kalan 50sini tekrar alıstırma yap.


https://www.duolingo.com/profile/Barisbargun

Ayrıca anlamadığın yerler olursa olsun çünkü 5.seviyeye kadar gelinceye kadar çok rahat anlıyosun dediğimi uygularsan en iyi sekilde yararlanıcaksın emin ol.


https://www.duolingo.com/profile/MustafaOuz526752

İstediğin gibi yap, eğer daha sonra hatırlayamadığın kelime(ler) olursa o beceriye geri dön


https://www.duolingo.com/profile/Bura197872

Hiç ingilizcen yoksa hepsini pekiştirerek git ama bildiğin şeyleri tekrar tekrar yapma. Onun yerine diğer kelimelere bak.

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.