https://www.duolingo.com/profile/AgataFajko

testy

co wolicie robic testy i awansowac poziom wyzej czy robic normalne lekcje i wbijac poziomy wolno?

July 19, 2019

2 komentarze


https://www.duolingo.com/profile/beva1980

Jeśli uczysz się języka od podstaw to lepiej uczyć się wolno. Jeśli będziesz uczyć się zbyt szybko to będziesz miała wrażenie, że już coś umiesz ale prawdopodobnie będzie to tylko w pamięci krótkotrwałej. Jeśli już trochę znasz język (ze szkoły) to możesz szybciej przerabiać materiał.


https://www.duolingo.com/profile/Beata_Pietraga

Należy robić i jedno, i drugie.
Tutaj masz link do swoich koron lekcji i całego konta.

https://duome.eu/AgataFajko
https://duome.eu/AgataFajko/progress

Na duolingo każdy ma takie konto i samodzielnie może śledzić swoje wyniki i wyniki innych osób. Dla mnie jest to ciekawe, bo ogarniam wówczas wszystkie języki jakie się uczę. Poniżej moje konto dla porównania

https://duome.eu/Beata_Pietraga

Ja uczę się od ZERA więc najlepiej iść po kolei i kończyć poszczególne kółka do 5 poziomu. Później zaczynać ćwiczyć powtórki, następnie jeśli powtórki nie sprawiają problemu, to robić ćwiczenia na czas (dostępne na każdym kółku na 5 poziomie - te ćwiczenia dostępne są teraz tylko w opcji na komputer).

Dobrze robić do 5 poziomu, gdyż utrwala się materiał z danego kółka/tematu. I zostaje w pamieci długotrwałej i mimo, że robimy wolniej, to lepiej zapamiętujemy.

Czasem fajnie zaszaleć i "nabić" sobie punkty, bo to czasem też motywuje do ciągłości codziennej pracy, a jednocześnie taki maraton po zrobieniu np.1000 punktów pokazuje Ci co umiesz, a czego nie umiesz. Do tego jesteś nieźle wyżuta i wypluta, bo Twój mózg pracował na pełnych obrotach. Jednak jest to nieporównywalne z rozmową w obcym języku.

Oczywiście błędów nie wyeliminujesz. Błędy i pomyłki pokazują, że masz nieopanowany materiał i trzeba z tym materiałem popracować.

Jak już masz sporo kółek zrobionych, to dobrze ćwiczyć z powtórek ogólnych, a nie z poszczególnych kółek. Wówczas dostajesz zdania z kółek, które robisz rzadko i wymagają przypomnienia.

A jak lubisz się uczyć, to otwórz sobie naukę polskiego po angielsku. Nazywa się to drzewem zwrotnym, jednak obydwa drzewa nie są identyczne, obydwa się uzupełniają. Są inne pytania i ciut inne słowa na poszczególnych kółkach. Uczymy się wówczas szybciej danego języka. Bo ćwiczymy to co już poznaliśmy i nauczyliśmy się, a jednocześnie "przemycane" są dodatkowe słowa lub zwroty, których dopiero się uczymy. Ja wolę robić najpierw polski, a później te same kółka z angielskiego. Polski po angielsku jest dla mnie przystępniej opracowany i łatwiej mi się zapamiętuje :)

Powiązane dyskusje

Naucz się języka w zaledwie 5 minut dziennie. Za darmo.