1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. Sizce nasıl?

https://www.duolingo.com/profile/nobahari

Sizce nasıl?

Duolingo'dan verim alabiliyor musunuz arkadaşlar?

July 31, 2019

25 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/MERTHANALP

kelime haznesi daha iyi olabilirdi ek olarak o kelimenin türkçe ingilizce açıklaması olsa daha iyi olur bence çok az bi kelime haznesi var ve sürekli aynı kelimeler çıkıyo örneklerde bilmem katılırmısınız


https://www.duolingo.com/profile/TheFlashhh

Bencede aynı seviyede 3 kere aynı cümleyi yazdım.


https://www.duolingo.com/profile/mutlukurt

Hatta duolingonun şöyle bir faydasıda oluyor cümle pratiği yapmış yeni kelimeler öğrenmiş oluyorum. Şuan a2 seviyeyim ilerleyen zamanlarda tekrar yazarım :)

I started 1 month ago english course at the American Culture Language school. And Today Just It was 1 month. I learned 4 tenses in english. I am gonna go until to b2 or c1 level to English course. I am studying english 6 hours every day. I liked to American Culture Language Shcool's system. I did not have to Original American Teachers. But There are 6 American Teachers in here. I tried to study 4 months. But I couldn't. Now My english level is a2. And I will be study more hard. And I will be c1 level. See you soon. If you are not gonna go to english course. I am sorry. You couldn't win. Now I have to go to study english. See u. :) Yaa öyle işte 4 ay yırtındım burda ingilizce öğrenicem diye. Kursta 1 ayda bu hale geldim. İspat isteyene buyrun bu da ispat. Duolingo asla yeterli değil kişinin kendisi azim edecek. Destek arayacak. Yardım arayacak. Oturduğumuz yerden dil öğrenilmiyor o yüzden faydalı mı demeyin. Elbette faydalı ama yeterli değil. Hiç bir şey yeterli gelmez. Kişi araştırmıyorsa.


https://www.duolingo.com/profile/TheFlashhh

Kendi imkanlarım ile Duolingo da çalışarak ayrıca İngizlice hikaye kitapları, Altyazılı filmler, Diziler, Çalışma kitapları kullanarak ingilizcemi kendi derdimi anlatacak seviyeye getirebilir miyim ?


https://www.duolingo.com/profile/nobahari

Kesinlikle, naçizane tavsiyem WordBit İngilizce ve Beelinguapp kullanman yönünde. Benim epey işime yarıyor. Her gün otuzdan fazla kelime ezberleyip, mutlaka bir dizi de izliyorum.


https://www.duolingo.com/profile/MuratYILMAZbey

55 yaşındayım 15 yaşından beri okullarda ingilizce dersi gördüm amerikan kültür derneğinde gittim öğrenemedim ingilizceyi beceriksizliğimden olduğunu sanmıyorum bilgisayar programlama dilini bir haftada öğrenip işleyen halen kullanılan program yazdım - duolingo nun faydalı olduğuna inandım yeni kelimeler öğrendim ve ingilizce alt yazılı filmleri izleyince artık alt yazıyı okumadan anlayabiliyorum - bu eseri ortaya çıkaranlara teşekkür ederim


https://www.duolingo.com/profile/Nesibe333730

Yani bu kadarcık bir İngilizce ile nasıl alt yazılara bakmadan filmleri anlar oldunuz?


https://www.duolingo.com/profile/nobahari

Pratikte işe yarıyor mu?


https://www.duolingo.com/profile/EvrimSo

Yani eh işte %3 tamam gibi


https://www.duolingo.com/profile/muammer734376

Merhaba, Evet süreklilik olursa verim alınabiliyor.


https://www.duolingo.com/profile/Alizgn03

Ben verim alabiliyorum. Bazı kelimeleri buradan öğreniyorum ve seni konuşmaya teşvik etmesi işe yarıyor.


https://www.duolingo.com/profile/ramazanbisi

İki yıldır çalışıyorum. iyi bir uğraşı olduğunu düşünüyorum. Pratikte de işe yarar tabi fakat yetmez


https://www.duolingo.com/profile/TurkayCanbulat

eğer sabırlı ve düzenli çalışırsan faydasını göreceksin.


https://www.duolingo.com/profile/mutlukurt

Duolingo bana çok güzel bi alt yapı ve konusma özverisi olusturdu ama Şuan amerikan kültür dil okullarına gidiyorum ve bir kursun şart olduğunu düşünüyorum pratik yapmadan öğrenilen bilgiler uçar gider. O yüzden bir kursu şart görüyorum


https://www.duolingo.com/profile/abubekir03

tek başına terli olmaz ama hiç olmazmazsa kulak aişnalığı oluyor


https://www.duolingo.com/profile/Irokih

Ben aynı zamanda ingilizce kursuna gidiyorum. derste gördüğüm gramerlerle duoglingoda soru çözüyorum. çok faydalı oluyor. ayrıca önemli olan duolingoyu boş bırakmadan çalışmak. duolingo'ya girdiğinizde ilk 1-2 tur pratik yapın ardından alıştırma geçin. duogingo için günde 1 saat çok verimli olacaktır. ama sadece duolingo ile gitmeni önermem. duoglingonun yanında uygulama olarak memrise, 6000 words ve voscreen ayrıca youtube'dan kendi seviyene göre filmleri aratarak( a2 level film, pre-intermediate film gibi.) izleyebilir, bilmediğin kelimeleri araştırabilirsin. googledan aratarak kendi seviyene göre hikayeler okuyabilirsin(eslfast öneririm). salt duoglingo ile gitmen ufkunu pek açmayacaktır. farklı yöntemlerle birlikte gidildiğinde daha çok verim alınabileceğini düşünüyorum. işin kısası ingilizceyi hayatın içine sokabilmek yoksa liseyi bitiren herkes şuan çatır çatır ingilizce konuşuyor olurdu. bu kadar konuştuk varsa bi lingotun alırız :))


https://www.duolingo.com/profile/nobahari

Ben de WordBit İngilizce ve Beelinguapp'i öneriyorum. Dua edeceksin*


https://www.duolingo.com/profile/AlikemalEr4

ıt is necessary that you work even


https://www.duolingo.com/profile/Mehmetakma244846

gerçekten güzel bir uygulma demeni tavsiye ederim normal internet sitesinde can sıkıntısıda yok


https://www.duolingo.com/profile/Dilara137855

Ben alamadım pek ama kullanmayı bilmediğim için sanırım


https://www.duolingo.com/profile/Heyman491765

temelim vardı zaten unuttuklarımı geri getiriyor


https://www.duolingo.com/profile/MuratArtsin

kesinlikle verimli bir uygulama


https://www.duolingo.com/profile/lhami430780

bence fena sayılmaz


https://www.duolingo.com/profile/sonuncugelen

Merhaba; buradan muhakkak herkes verim alıyordur.Ancak ingilizce öğrenmede ki temel sorun pratik yapmak bence öğrendiğin kelimeleri,cümleler kullanılmadığı zaman bir süre sonra unutuluyor.

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.