1. Forum
  2. >
  3. Temat: Duolingo
  4. >
  5. Szukam osób które ukończyły t…

https://www.duolingo.com/profile/KarolinaBa279420

Szukam osób które ukończyły ten kurs

Hej, poszukuje osób które ukończyły kurs. Mam kilka pytań. Ile on trwa biorąc pod uwagę że w ciągu tygodnia będzie się poświęcać na niego około 3 godziny? jakie są efekty? Czy ułatwiło Wam to mówienie po angielsku? Porozumiewanie się?

August 28, 2019

14 komentarzy


https://www.duolingo.com/profile/Beata_Pietraga

Cześć,
cały kurs możesz zrobić w 5-6 m-cy, bo to zależy od Twojej determinacji. Jednak jeśli zaczynasz od zera, to lepiej robić mniej dziennie, ale systematycznie, czyli codziennie.

Kurs angielskiego po polsku do połowy - to poziom klasy 4 szkoły podstawowej. Zakładam, że druga połowa kursu obejmie jeszcze klasę 6 i 7. Więc nie jest to wybitne osiągnięcie w nauczaniu. Jednak znajdziesz tu dużo życzliwych ludzi i dużo linków do różnych filmików anglojęzycznych dla początkujących, co pozwala przełamać barierę mówienia. Utrwalasz również odmianę czasowników i to jest ważne. Dodatkowo przez ciągłe powtórki utrwalasz strukturę zdań, co później owocuje - wiem na własnym doświadczeniu :)
Polecam zaczynać i kończyć każde kółko (czyli temat) do 5 poziomu, wówczas pojawiają się powtórki na czas, które można za lingoty kupić w sklepie duolingo (wykupujesz raz i masz cały czas, opcja ta jest dostępna tylko na komputerze i tylko na zakończonych kółkach do poziomu 5).

Warto założyć naukę polskiego po angielsku. Niby to takie oczywiste, a jednak nie zawsze każdemu dobrze wychodzi, ja wolałam najpierw robić lekcje z języka polskiego, a dopiero później te same tematy z języka angielskiego. Jeśli Ci nie będzie pasowało, to zawsze możesz dany język zaprzestać i skupić się na tym co Ci najlepiej pasuje.
Ja na przykład ćwiczę angielski na innych językach - i podoba mi się to w chwili obecnej najbardziej na chińskim :)

Pozdrawiam i wytrwałości życzę :)


https://www.duolingo.com/profile/KarolinaBa279420

Dzięki wielkie, takich własnie informacji potrzebowałam. Jestem zdeterminowana żeby to ukończyć. Języka angielskiego sporo się uczyłam ale w wyniku przerwy sporo rzeczy zapomniałam i teraz mi wstyd jak mi przychodzi rozmawiać....


https://www.duolingo.com/profile/Beata_Pietraga

zakłopotanie to sygnał do działania ...
zajrzyj tutaj i poszukaj innych odcinków

https://www.youtube.com/results?search_query=extra+english+episode+1

leszek-radek linkuje dobre filmiki i opowiadania, może Ci podeśle kilka linków, a jak nie, to poszukaj na forum, szukaj nie po tematach, lecz zaglądaj do dyskusji i szukaj jego podpowiedzi dla innych ;)


https://www.duolingo.com/profile/AdamGornioczek

Ja nie ukończyłem go jeszcze ale to zależy od tego czego się oczekuje .... uczę się od może roku ale są chwile większego i mniejszego zaangażowania ...bywa że dłuższy czas nie zaglądam tutaj w ogóle... z perspektywy mogę powiedzieć że na pewno zyskuje się ogładę w słowach czyli łatwiej przychodzi to jak prawidłowo coś powiedzieć czy zapytać, poznaje się naprawdę podstawy można to traktować jako raczej zabawę i naukę jednocześnie.... raczej nie zakładałbym tego że aby zaliczyć kurs trzeba poświęcać 3 godziny tygodniowo bo ...każdy ma inna zdolność przyswajania. Po zakończeniu kursu na pewno będzie można rozumieć dość dobrze sentencje i język pisany ...pewnie trudniej będzie z werbalnym komunikowaniem bo niewiele tutaj ćwiczeń gdzie właśnie to wykorzystuje się. Co prawda są mikrofony podczas lekcji ale jest tego bardzo mało.


https://www.duolingo.com/profile/rob941467

in my opinion this course you can complete in approximatelly 7 to 12 months, but i am here very long time and i see that we have to search more demands opportunities to fight with our weakness and translate our thinks more and more often for example when i go to sleep i try to thinks in English about my day which pass awayyyyyyyy to grave.......... i hug my pillow and i thinkkkkkkkkk before i fly away with my lovers to heaven...............and tomorrow is new day and new challenges for our brains, please go with me like children to school for new school year i love this couriosity and innocent to discover our infinity growth. good luck for us and blessing for polish heroes of the II WORLD WARRRRRRRRRRR


https://www.duolingo.com/profile/BarbaraOst12

Miło mi się czyta co piszecie.Ja niedługo kończę 60 lat ,emeryturka za rogiem i moja przygoda z j.angielskim w Duolingo to fajna zabawa zakładając ,że nigdy się nie uczyłam angielskiego.Każdy ma inne oczekiwania .Ja już 8 miesiąc gram lub bawię się i jestem dumna ze swoich postępów ,najważniejsze ,że to robię wogóle i mi się chce, i są to świetne ćwiczenia na moje komórki mózgowe.Formuła gry ,zabawy fajna dla mniej zaawansowanych.Pozdrawiam życząc owocnej i przyjemnej nauki.Dzięki za wrzutki i dobre rady.


https://www.duolingo.com/profile/bogna684364

Witaj! Jestem na podobnym etapie życia i wybrałam opcje ćwiczenia mózgu poprzez naukę języka . Ukończyłam go i zastanawiam się czy jest ciąg dalszy bo wiem że są różne wersje uczenia w zależności co się wybrał na starcie. Chętnie pobawię się dalej . Pozdrawiam


https://www.duolingo.com/profile/JzefSowisk

też ukończyłem, a teraz tylko ćwiczenia


https://www.duolingo.com/profile/fHZ7BLoL

Robię kurs by sobie odświeżyć znajomość języka. Uparte klepanie zdań jest dobre do wbicia niektórych nawyków do głowy bardzo głęboko. Dla kogoś mówiącego po polsku stawianie a, an lub the nie jest oczywiste :) 3 godziny dziennie na Duo to przynajmniej dla mnie nie jest dobry pomysł. Lepiej godzinkę na Duo a potem posłuchać sobie czegoś na YouTubie, lub obejrzeć sobie serial na Netflixie po angielsku (z polskimi lub angielskimi napisami w zależności od poziomu znajomości języka). Sam kurs ma za mało notatek w żarówkach czyli Tips and Notes. Ciężko się uczyć języka mając Duo za jedyne źródło. Ale ogólnie to zależy od osoby.

Powodzenia w nauce. Grunt to cierpliwość.


https://www.duolingo.com/profile/KarolinaBa279420

Dzięki bardzo za odpowiedź ;)


https://www.duolingo.com/profile/Miroslaw561734

nikt nie morze przejść 4 etapu albo masz mało godzin do końca i czwiczysz do nocy a wyświetla się 13 g do końca traktuj to jako rozrywke


https://www.duolingo.com/profile/JzefSowisk

dziś ukończyłem wszystkie poziomy


https://www.duolingo.com/profile/Floriannooss

siemanko masz ode mnie lingoty


https://www.duolingo.com/profile/Aleksander24

Na ukończenie kursu angielskiego potrzebowałem 380 dni

Naucz się języka w zaledwie 5 minut dziennie. Za darmo.