1. Forum
  2. >
  3. Konu: English
  4. >
  5. Bir Dil En Kolay Nasıl Öğreni…

https://www.duolingo.com/profile/toygaralta

Bir Dil En Kolay Nasıl Öğrenilir?

Arkadaşlar aslında biz hem ders çalışırken hem de dil öğrenirken çok büyük hatalar yapıyoruz.Sürekli her şeyi ya bir anda ya da bütünüyle anlayıp bitirmeye çalışıyoruz.Neden? Neden biz bir dili öğrenirken bu kadar stresliyiz?Belki direk korkan siz olmasanız da korkan çok insan var.Gerek netten olsun gerekse okuma kitaplarında her türlü yolu deniyorum ama konuşamıyorum. Çünkü ben dili öğrenirken yaptığım çalışmaların yanlış sırada olduğunu anladım.Artık direk gramer çalışmaya ya da kelime ezberlemeye çalışmıyorum.Nasıl yaptığımı söyleyeyim mi? Çocukların çok çabuk dil öğrendiğini hepimiz biliyoruz.Onlar ihtiyaç duyuyorlar ve etraftaki insanlara ayak uydurmaya çalışıyorlar.Ben de onları örnek aldım.Önce çizgi filmler izledim sonra baktım anlıyorum izlemekten zevk alacağımı düşündüğüm yabancı bir diziyi alt yazılı izlemeye başladım.Dizi tabi ki biraz beni zorluyordu ama dizinin devam bölümlerini merak ediyordum o yüzden onları anlamak için kelimelere bakıp anlamaya başladım.Böylece hem kelimeleri hemde okunuşlarını kolayca öğrenmiş oldum.Sonra gramer çalıştım ve eskisine göre konuları daha iyi anladığımı fark ettim ve sonunda bir dil en kolay nasıl öğrenilir onu anladım SIRAYLA.Direk konu çalışmaya ve kelime ezberlemeye çalışmak artık bana çok saçma geliyor ve öyle yapınca da hemen unutuluyor.Hala diziler izliyorum ve Duolingo'ya gelip pratik yapıyorum.Sırayla çalışmanın yararlarına ve Duolingo'nun gerçekten inanılmaz bir web sitesi olduğuna katılıyor musunuz?

August 30, 2019

12 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/Bura197872

Ben de İngilizceyi oynadığım oyunlarla ve izlediğim şeylerle geliştirmiştim. İnternet çok yararlı bir kaynak arkadaşlar bilmediğiniz şeyleri araştırırsanız altın gibi değerli ama zamanınızın çoğunu öldürdüğünüz bir eğlence mekanı olarak kullanıyorsanız bu alışkanlığınız terk edin derim. İngilizce öğrenmek için illa yüzlerce liralık kitaplar almanıza gerek yok. Kullanmasını bilene internetteki milyonlarca kaynak yeterli olur. Duolingoyu basit bulan ama ingilizcesini geliştirmek isteyen arkadaşlara önerim hangi seviyedelerse (A2, B1 vs...) hikaye, biyografi ve sevdikleri dönemden tarihi metin okuyun ve Youtube videolarından dinleyin. Yazılı dilde anladığınız cümleleri dinlediğinizde manasını anladığınız ilk an içinizi kaplayacak neşeyle inanın daha çok dinleyesiniz, bütün Youtube videolarını izleyesiniz geliyor. Başarılar!


https://www.duolingo.com/profile/toygaralta

Bence sırf o yabancı bir dili anlarken yaşadığımız sevinç için hırslı olmalıyız.


https://www.duolingo.com/profile/FARFAREE

ilk olarak hangi çizgi filimleri izlemeye başladın?


https://www.duolingo.com/profile/toygaralta

Maya the bee, My little pony ,Miraculous. Dizi olarak da The good place ,Jessie bunun gibi diziler izledim .Diziler biraz zorluyor ama alışırsın.


https://www.duolingo.com/profile/bsra_

avatar çizgi filmini izliyorum. telaffuzları anlaşılır. İngilizce altyazı ile de izleyip, hiç anlamadığım yeri geri sarıp tr altyazı ile tekrar oynatıyorum.


https://www.duolingo.com/profile/wickiee

ben eğlenerek öğrenmeden yanayım.bu uygulamayı seçmemin nedeni de bu.ders formatından çok oyun gibi geliyor.kitap çevirisi de acayip keyifli ve faydalı oluyor.ilk zamanar bütün bilmediğim kelimeleri yazıyordum.bir kağıda sonra o kelimeleri çalışıyordum.sonraki sayfalarda bu kelimenin anlamı şu olabilir demeye başladım.hikaye ile bağlantı kuruyosun ve akılda daha kalıcı oluyor.mesela son mohikanda öğrendiğim kelimeleri bir yerde duyduğumda aklıma o hikayedeki diğer kelimeler geliyor.bu bir eşik sanırım.biz o eşiği geçtiğimizde artık iç sesimiz de ingilizce olacak gerek duyduğumuzda bir refleks gibi olacak bu.merak ettiğiniz her şeyi çevirmeye çalışın.şarkı,şiir,video vs..özellikle şarkı ezberlemek çok iyi .telafuz egzersizi oluyor.


https://www.duolingo.com/profile/toygaralta

Bahsettiğin hikayelere nasıl ulaşabilirim(Duolingoda olanlar).Yani daha önce hiç görmedim benim telefonum göstermiyor ya da


https://www.duolingo.com/profile/wickiee

duolingodan bumuyorum hikayeleri.kitap evlerinden ya da kütüphanelerden temin ediyorum.evde de buldum bir iki tane.sanırım okul zamanı aldırmışlar atılmış bir köşeye.tom sawyer ilk çeviri denememdi.bazen araştrımalarımı yabancı dilde yapıyorum.youtube'ta ilgimi çeken konuları ingilizce aratıyorum.videoyu altyazılı yapıp durdurup çevirmeye çalışıyorum.sınırsız bir kaynak var yani elimizde.sadece ben eski kafalı olduğum için kitaba dokunma merakımdan gidip kitap alıyorum üstünü altını notlarla dolduruyorum.


https://www.duolingo.com/profile/toygaralta

Teşekkürler.Bende senin gibi kitap alıyorum.


https://www.duolingo.com/profile/realclems

Fransızca için bu site yardımcı olur mu acaba


https://www.duolingo.com/profile/Sophia565499

Arkadaşlar lise hazırlıktan bu yana gramer bilgim opulta konuşamıyor olmak can sıkıcıydi. ben de gidip en uyguna en uzun süreli KOMUŞMA KLUBUNE üye oldum. Konu çalışıp 2 saat boyunca konuşturulup sacmaladiktan sonra bülbül kesiliyorsunuz.


https://www.duolingo.com/profile/WanBlock

En kolay dil öğrenme yöntemlere kişiye göre değişiklik gösteren durumlardan bir tanesidir. Kişinin kendi isteklerinin nasıl olduğu ile öğreticinin neler yapması gerektiği taraflar tarafından karar verilmesi gerekir. Ankara tercüme bürosu olarak öğretmek değilde öğrenen yeminli tercümanlar aracılığyla iş yaptığımız için, onların söylediği kadarıyla cevap vermekteyim. Kolay gelsin hepinize. https://www.onattercume.com

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak İngilizce öğren. Ücretsiz.
Başla