https://www.duolingo.com/profile/mertcanncakir

Sitede ve uygulamada kelime öğrenme bölümü de olmalı.

Bunun için bazı uygulamalar var ama dil öğrenme işini burada yaptığımız için siteye ait bir kelime bölümü olursa çok iyi olur.

Kullandığım başka bir uygulamada olduğu gibi yöntem şu şekilde olabilir; Kelimeler bölümü bize öğrenmemiz için önümüze kelimeler getirir, biz önümüze gelen kelimeyi biliyorsak biliyorum kısmına atarız ve orada toplanır. Bu sayede kaç kelime bildiğimizi de oradan takip etmiş oluruz. Bilmediğimiz ve öğrenmek istediğimiz 5 kelimeyi seçtikten sonra da öğrenme kısmına geçeriz. Sırasıyla orada kelime ve Türkçesi ''resimli'' olarak gösterilir. Sonra Türkçeden İngilizceye seçim yapılır sonra İngilizceden Türkçeye seçim yapılır. Sonra sadece resim gösterilerek seçim yapılır. Sonra verilen kelimelerin resimleri gösterilip yazmamız istenir ve en son da onları telaffuz ederiz. Bu şekilde çok etkili olduğunu düşünüyorum.

Kullandığım ve etkili bulduğum yöntem siteye çok kolay eklenebilir diye düşünüyorum. Hali hazırda kelimeler, resimler ve sesleri var, sesli alıştırma uygulaması da var. Not: Sorun giderme bölümüne İngilizce öğrenenler içinde hikayeler kısmında hikayeler olmalı demiştim. Gören bir yetkili olur belki diye buraya da yazmak istedim.

Herkese iyi eğlenceler ve iyi öğrenmeler.

September 1, 2019

2 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/OguzhanBozkus

Merhaba. Acaba o bahsettiğin kullandığın başka uygulamayı rica etsem paylaşır mısın adını?

September 2, 2019

https://www.duolingo.com/profile/mertcanncakir

Uygulamanın adı Blarma kardeşim dediğim özellikleri var güzel bir uygulama.

September 2, 2019
Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.