1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. Duolingo TR2EN kursundaki eks…

https://www.duolingo.com/profile/agaogullar

Duolingo TR2EN kursundaki eksik kalmış konular

Merhaba arkadaşlar, yaklaşık bir yıldır ingilizce çalışıyorum ve arkadaşımın da niyetlenip ingilizce çalışmaya başlamasıyla güzel bir ortam oluşturduk. Kendisi öncelikle bütün gramer konularını bitirip bol bol dinleme konuşma ve okuma içerikli bir çalışma yapmak istiyordu. Ben duolingoyu ilk olarak bitirmesini salık verdim. Başka yerden konu anlatımı çalışmadan sadece burdan ilerleyince sorular sormaya başladı. Bu sırada ben de burdaki ingilizce konularını baştan sona tekrar çalışmaya karar verdim.

eksik gördüğüm konuları aklıma geldiği sırasıyla yazayım eğer ilk başta yalnız duolingo'dan gidenler varsa başka kaynaklardan öncelikle hangi kaynaklardan çalışacaklarsa; çalıştıkları kaynaklarda nokta atışı konu seçimi yapmalarına yardımcı olur.

• pasif cümle örnekleri
  • if clause konusu ( bir iki örnek cümle var sadece)
  • present perfect ile simple past'ı birbirinden ayırt etmemizi sağlayacak time expression kullanılan cümleler
  • countables/uncountables -modal konusu yeterince işlenmemiş, örnek cümle çeşitliliği az gibi duruyor.
  • relative clauses konusunda güzel örnekler var ama örneklerin sayısı az.
  • kendi başlarına ayrıca önemi olan konular başka büyük konuların içerisinde işlenmiş bu da konunun öğrenmilmeden geçilmesine sebep olabilir.
  • günlük kullanımdan ifadeler az bunun yanında günlük kullanımda çok fazla kullanılan temel phrasel verb lere ayrı bir başlık açılması gerekir gibi.

sizlerden de kurslarda eksikliğini hissettiğiniz konuları yazmanızı rica ediyorum. herkese iyi şanslar

September 3, 2019

0 Yorum

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.